Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány hetet kell eltöltenie...

Hány hetet kell eltöltenie egy szektában egy átlagembernek, hogy őszintén ne akarja elolvasni az "ellenség" írásait?

Figyelt kérdés

Bizonyos új vallási közösségek rendszeresen figyelmeztetik a befolyásuk alatt álló embereket, hogy mennyire "veszélyes" lenne elolvasni az őket kritizáló írásukat. Kérdésem arra vonatkozik, hogy működik az, hogy egy ember tényleg annyira leadja a szellemi függetlenségre, kritikus gondolkodásra való természetes igényét, hogy őszintén elkezd félni az "ellenségtől" és az általa szolgáltatott információktól. Valahogy úgy, mint a kommunista diktatúrában riogattak az imperialista szabőtöröktől, stb.

Vannak emberek, akik őszintén kerülni fognak minden "veszélyes" információt: Szerintetek hogy működik ez, mennyi idő kell ahhoz, hogy ez kialakuljon? És mi a véleményetek erről?


2010. júl. 6. 23:12
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem ez 2 hónap, 3 hét, 6 nap és 13 óra alatt szokott kialakulni úgy általában egy embernél.


Szigorúan elítélendő!

2010. júl. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
22%
kedves kérdező a veszély nem magában az olvasásban rejlik. pl az a gyülezkezet, ahova én járok, buzdít az olvasásra. a kritikák olvasása elbizonytalaníthat, ha csak magadra támaszkodsz.
2010. júl. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
0%
a kérdés az, hogy te mégis milyen célból olvasgatod?
2010. júl. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Talán azért, mert a szekta saját olvasmányai elferdített pozitív képet ad magáról, ahogy a közmondás tartja minden cigány dícséri a maga portékáját...

Az igazságnak nincs félinvalója...

2010. júl. 7. 12:41
 5/37 anonim ***** válasza:
59%
teljesen és mélységesen egyetértek veled. melyik vallásról beszélünk?
2010. júl. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Én tagja voltam egy gyülekezetnek, ám soha sem szellemültem olyan szinten át, mint ahogy mások, így elég ép ésszel nézhettem végig az egészet. Volt egy pont amikor én is vakon hittem mindent, amit mondtak, de gyorsan felébredtem! A barátnőimmel egyszerre kerültünk oda, ők kb 2-3 hónap után elvakultan elhittek mindent amit mondtak nekik! Soha nem néztek a dolgok mögé! Mivel nekem itthon folyamatosan ültették a bogarat a fülembe, így nálam ez kicsit másképp ment.

Nem is arról volt nálunk szó, hogy nem olvashattuk a "kritikákat", sokkal inkább arról, hogy teljesen átprogramozták az ember agyát, hogy az rossz, és az nem úgy van, a miénk a helyes! A vicces, hogy ez olyan szinten jól működik valahogy, hogy fel sem tűnik az embernek, hogy már nem vevő a külső kritikákra, véleményekre, mert úgy is tudja, hogy az ő nézete a helyes! Ezt nagyon nehéz megmagyarázni egy olyan embernek, aki soha nem volt ennek egy pillanatig sem részese, ugyanakkor valahogy olyan manipulatív és szédítő módszerekkel tudják becserkészni az embert, hogy ez fel sem tűnik az illetőnek... Amint említettem, egy időszakban nekem sem tűnt fel, hogy teljesen átvették az irányítást az életem, a szabad akaratom felett. A szerencsém az volt, hogy a szüleim nem igazán törődtek bele, hogy oda járok ahova, nem durván ellenezték, de olykor elkottyintottak pár dolgot jókor, jó helyen, ami nekem szépen lassan kicsírázott az agyamban, és kinyílott a szemem!

2010. júl. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Elég sok helyen előfordul, valahol mókusoknak, valahol hitehagyottaknak hívják... a lényeg, hogy nagyon félnek, nehogy a tagjaik elolvassák az írásaikat, a fanatikusabbak meg tényleg nem is akarják:P
2010. júl. 7. 17:46
 8/37 anonim ***** válasza:
84%

Ez azért embertől függ; ahhoz, hogy egy szekta ekkora hatással legyen rád, rendkívül befolyásolható és buta embernek kell lenned.

Butának, mert egy normális embernek hamar feltűnik, ha valamit kézzel-lábbal rá akarnak erőszakolni, és befolyásolhatónak, mert egy normális ember ösztönszerűen több oldalról vizsgálja a dolgokat, ha rávesznek téged, hogy ne olvass el valamit, mert az szerintük bűnös dolog... nos, ez már durva.

És mégis sok ilyen dologról hallani. Pedig nem a vallással van a baj, hanem azzal, ahogy felhásználják mások megszédítésére.

2010. júl. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
Szerintem ehhez olyan embernek kell lenni.
2012. máj. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ehhez szektában lenni, átlag keresztény(pl református) közösségben is az van h ne olvassanak ilyesmit, mert az ördög megfertőzi őket, és ez nem csak egy időszakban hanem egész életükben van így. Ha vmelyik családtagjuknál ilyesmit találnak azt elégetik, nálunk az internetletiltás is felmerült de én mindig rájuk hagyom h én jó keresztény vagyok. :D

Másrészt aki már benne van a vallásban(meg akar térni(!) és persze meg is tér később), ilyen hozzáállással már érzelmi fog állni az ellenség írásaihoz, tehát menthetetlen akár szekta akár egyház, vagy bármilyen vallásos dolog tagja.

2012. máj. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!