Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tolerálható-e a vallási...

Tolerálható-e a vallási intolerancia?

Figyelt kérdés

Számos egyén, itt is és egyebütt is: Vallási intoleranciáját azzal védelmezi, hogy ez szükséges a ""hamis vallás "" ellenében, hiszen az övé az igazi. Akik toleránsok mások hitével szemben, itt egy kellemetlen helyzetbe kerülnek. Miközben ők azok aki tartózkodnak az agresszivitástól, folyamatosan mosakodásra kényszerülnek az intoleránsokkal szemben, akik meg vannak győződve eljárásuk helyességéről, ám nem veszik észre, hogy mindeközben mennyire erőszakos a magatartásuk. Hivatkoznak arra, hogy az ő vallásuk (legalábbis fundamentalista vagy saját értelmezésükben) egyenesen nehezményez minden e téren mutatott toleranciát, ugyanakkor esetleg a másik fél vallása, részben vagy egészben: előírja a toleranciát. Innentől az intoleráns szerint, a toleráns vallása még hamisabb, a toleráns szerint az intoleránsé szintúgy, hiszen a másikról tapasztalt magatartásából, süt a tekintélyelvű erőszak, ennek ellenére ez utóbbinak továbbra is fenn kell tartania, hogy az előbbi vallása legalább részben, igaz és üdvözítő, míg fundamentalista-karizmatikus-agresszorunknak egy az egyben el kell utasítania a másikat!

Segítséget kérek ez ügyben! Ki, hogy is látja ezt. Az igaz vallásra való térítgetést pl: "Én nem vallásos vagyok hanem keresztény, neked is azzá kell válnod különben elkárhozol" és egyebeket, kérem ez esetben mellőzni, a probléma megoldásában nem segít!


Köszönöm!


2011. aug. 29. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
azt kérdezed , tolerálható e az intolerancia ?..már a kérdés is beszédes..ha te toleráns vagy , ez nem kérdés benned..tehát , nem az a kérdés , hogy miként állj hozzá azokhoz az emberekhez ..akik a te hiteddel ellentétes állásponton vannak ?..mert a hit ha valódi , nem szorul magyarázatra ..így ha te beszélsz a hitedről..az ne okozzon benned rossz érzéseket ..hanem tiszta szívvel add át a tudásodat .azok úgy is örömmel fogadják..akik nyitottak rá..:)
2011. aug. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Fejezd már be! Ez már legalább a harmadik ilyen kérdésed. Elég sokan válaszoltak már az előző kettőre is, most meg felteszed megint ugyanazt.

Nem intoleranciából mondom, hanem mert a honlap szabályzatát szándékosan megszeged.


"Ugye ellenőrizted, hogy ezt még senki nem kérdezte meg előtted, amit tudni szeretnél? Ha nem, bal oldalt, a menüpontok alatt, írd be a keresőboxba a kérdéseddel kapcsolatos kulcsszavakat, hátha így is megtalálod kérdésedre a választ!"

2011. aug. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Egyébként a hozzászólásaid neked sem mindig toleránsak....
2011. aug. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
tolerálható,ha van valaki olyan toleráns,hogy tolerálja.ezt mindenki döntse el egyénileg.mondjuk úgy sejtem az emberek többsége nem tolerálja,érthető módon.én úgy vagyok az ilyen térítőkkel,hogy agy mosott emberek,nem látják a fától az erdőt,kár beléjük a szó.
2011. aug. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves:



"Fejezd már be!


Minthogy magam nem szólítottalak fel semmire, tulajdonképpen válaszra sem kényszerít téged senki, ezért nem értem, te miért gondolod, hogy rám ripakodhatsz? Tedd természetesen, ha jólesik! :)



"Ez már legalább a harmadik ilyen kérdésed."


Az ilyen nem egyenlő az azonossal!


"Elég sokan válaszoltak már az előző kettőre is, most meg felteszed megint ugyanazt."


Mint számodra is világos, messze nem ugyanaz! Általában a szükség van e vallási toleranciára és a tolerálni kell-e a vallási intoleranciát kérdése nagyon nem ugyanaz!


Nem intoleranciából mondom, hanem mert a honlap szabályzatát szándékosan megszeged."


Kérlek jelentsél fel, amennyiben ezt indokoltnak látod, minthogy nem ugyanazt kérdeztem szerintem kifogásod okafogyott!



Viszont érdekelne, hogy ezen konkrét kérdésre, a megadott paraméterek (tehát nem általánosságok) mellett, van-e valamilyen értelmes válaszod!


Amennyiben ezzel megtisztelsz azt köszönettel veszem! Ha ócsárolsz azt is hálával fogadom!


Üdv!

2011. aug. 31. 10:34
 6/8 A kérdező kommentje:

"Egyébként a hozzászólásaid neked sem mindig toleránsak...."


Kedves válaszoló kész vagyok bármikor tanulni a hibáimból, tisztelettel kérlek mutass példákat, hogy hasonló helyzetben elkerüljem az ilyesmit! :)


Segítségedet köszönöm!

2011. aug. 31. 12:46
 7/8 anonim ***** válasza:
"Az egyiptomi írások is igen régiek, és a Ji King is. Ha filozófiai értelemben azt kérdeznéd melyik a legsekélyesebb, akkor abban valóban a Biblia jönne ki győztesen."
2011. aug. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Emlékezetem szerint ott bocsánatot is kértem (nem t'om mások szoktak-e) De itt is megteszem. Szóval már kétszer! Örvendezzünk kedves Freya!
2011. aug. 31. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!