Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lactose Intolerancia negatív...

Lactose Intolerancia negatív mégis vannak gondjaim?

Figyelt kérdés
Ma voltam teszten, nagy meglepetésemre negatív lettem, előtte voltam lisztérzékenység vizsgálaton is, az is negatív, mégis néhány kajától olyan fingógörcsök szoktam rámtörni, hogy csak na, tejes ételektől, sajttól is, mustártól, majonéztől, de akkor mégis miért lett a laktóz teszt negatív? Most mit tehetek, mi a köv lépés arra, hogy kideríthessem mégis mi bajom van?
2011. aug. 12. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Vezess ételnaplót, igazából étel intolerancia esetén ez szokott a legtöbbet segíteni (neked is és az orvosnak is). Az egyik oldalon írd, le, hogy mikor mit ettél, a másikon pedig, hogy mikor milyen panaszaid jelentkeztek. Lehetséges például, hogy a tejben, sajtban, majonézben, stb. lévő zsírral nem tud mit kezdeni a szervezeted, ez utalhat zsírbontó enzim hiányára vagy az epeműködés zavarára, sőt akár a tejben lévő egyéb dolgokra is érzékeny lehetsz (pl. kazein, vagy akár a tehén emlőjének hámsejtjei). Az előbbi esetén könnyű a "terápia", valamilyen pancreas enzimet tartalmazó készítményt kell szedned zsíros ételek fogyasztása előtt, pl. Mezym Forte, Neo-Panpur, Kreon.


Még allergia esetén sem biztos, hogy egyértelműen ki lehet mutatni, mi okozza a panaszokat, intolerancia esetén még nehezebb a helyzet. Ha biztosan tudod, hogy melyik ételek fogyasztása jelent problémát, akkor tünetmentes lehetsz, ha teljesen elkerülöd azokat.

2011. aug. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A tej nem csak a laktóz miatt okozhat gondot.
2011. aug. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
FIGYUZZATOK! én tejérzékeny vok, és ételnaplót vezetek. én a tej-tejtermékekben levő magas zsírtartalomra vok allergiás... ez nekem életem közben alakult ki, mert bébikoromban nem volt semmi bajom, és tizenéves koromban kezdődött... csináltass más tesztet is, mert lehet hogy tartósítószerre vagy allergiás, ami veszélyes is lehet. én nem ihatok még almalevet tartósítószere miatt..., de csak egy bizonyos "fajtát". az ételnaplóba feltétlenül írd az elfogyasztott pl gyümilé gyártóját, márkáját. így még többet tudhatsz meg
2011. aug. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!