Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenhívők! Hogy jutottatok...

Istenhívők! Hogy jutottatok el a hithez? Mi volt az a mozzanat, ami elindított az úton?

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 12:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Engem a neveles vitt kozelebb a hithez. Enyhen vallasos nevelest kaptam, most is szivesen jarok templomba, egy ideje sajnos azert nem megyek, mert nem tetszik a pap eloadasmodja.
2011. aug. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokat szenvedtem az első férjem mellett. Kértem sokáig az Urat, hogy adjon valakit, aki végre engem is meghallgat (mert előtte is, meg most is) mindenkit meghallgattam(tok), mert már én is szeretném kiönteni a szívemet. Elküldte egy szolgáját, aki meghallgatott és erőt adott Általa. Aztán miután sikerült elválnom, elmentem a templomba. Nem mertem senkire sem ránézni, gondoltam elítélnek a válásom miatt (kis faluban élek). Istentisztelet közben egyszercsak azt éreztem, hogy valaki fogja a vállamat, de emberi lény nem figyelt akkor rám. Istentisztelet végén megölelt a lelkész és ezt mondta: "Ne büntesd magad, Isten már megbocsátott."
2011. aug. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Két választásom volt: vagy azt hiszem, hogy amit ma a világként ismerünk, egy tudattalan egységből véletlenek sorozatával alakult ki és teljesen véletlenül lett ilyen jól szervezett, ilyen pontos, ilyen logikus, bonyolult és egyben egyszerű, hogy a tudat nélküliség véletlenül hozta létre a tudatot. Vagy azt tartom valószínűbbnek, hogy a világ egy tudatos egységből alakult ki és a tudatot tudat hozta létre. Az utóbbi tűnt nekem logikusnak. Az előbbi pedig minden tudományos magyarázat ellenére teljesen logikátlannak.
2011. aug. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Harmadik válaszoló! Értem a logikád egy bizonyos fokig, viszont azzal az állításoddal nem tudok mit kezdeni, hogy a tudattalan nem hoz létre tudatos világot. Ugyanis, ha ezt elfogadom, akkor fel kell, hogy tegyem a kérdést, hogy az a tudatos vagy tudattal rendelkező rendszer honnan származik? Mert olyan, hogy az van és volt, nincs. Ezt nem tudom elfogadni.
2011. aug. 30. 13:04
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Jó, de ha a tudat nélküli hoz létre tudatosat, azt miből hozza létre? A semmiből véletlenül összehozza magának a tudatot? Meg egyáltalán honnan származik? A semmiből? Mi az a semmi és hogy lesz belőle valami? Mindig volt a nagy semmi, a közepén egy "pöttyel", ami egyszer véletlenül ősrobbant és univerzum lett? Semmivel nem logikusabb feltételezés.

Ugyanazok a felfoghatatlan és emberi ésszel talán megválaszolhatatlan kérdések merülnek fel bármelyik esetben: mi volt a kezdetek előtt és miből ered a világ.

2011. aug. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"olyan, hogy az van és volt, nincs. Ezt nem tudom elfogadni."


pedig kénytelen vagy, hiszen a világ létezik, nemigaz? vannak dolgok amik örökké léteznek, platón ideatana talán segít megérteni neked ezt a tényt.

2011. aug. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
47%
A gimiben a vallásról beszélgettünk és megkérdezték hiszek-e Istenben.Nemmel válaszoltam, erre egy cigánylány mondta, h nézzek fel az égre.Azóta hiszem,h van Isten.
2011. aug. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Platón ideatanát ismerem, pont előző félévben kellett róla tanulnom egyetemen, de engem nem visz ehhez a gondolathoz sokkal közelebb.


Egyébként a reakciómból talán rájöttetek, hogy ateista vagyok. Próbálkoztam a hittel, de nem tudtam átérezni, és nem értettem meg a lényegét. Tisztelem a hívőket, és nem acsarkodni jöttem ide, meg gúnyolódni. Csak érdekel.


Azt meg tudom érteni, hogyha ezen a logikán elindulva eljutsz oda, hogy a világ nem alakulhatott ki véletlenek sorozatának eredményeként. De miért pont a kereszténység? Miért pont Isten? Miért pont Jézus? Miért pont ez az összetett, bonyolult, rendszer, szentekkel, szertartásokkal, és mindenféle áltatoskodással. Miért pont ezek a "játékszabályok", hogy ha pénteken nem eszel húst, akkor te jó hívő vagy, meg ilyesmik. Ezt mind az ember találta ki, ők építették fel. A semmiből.

2011. aug. 30. 13:43
 9/18 anonim ***** válasza:
46%

"miért pont a kereszténység? Miért pont Isten? Miért pont Jézus? Miért pont ez az összetett, bonyolult, rendszer, szentekkel, szertartásokkal, és mindenféle áltatoskodással."


azért, mert ahogy mondtad, addig még simán eljuthatsz, hogy ez a világ "csak úgy" nem fog létrejönni.


Csak a gondolatmenet kedvéért, nevezzük a világ okát Istennek. Namost, ki, vagy mi ez az Isten? Véletlenül a világban létezik rengeteg ősi szent iromány, melyek Istenről szólnak, meg a "játékszabályokról". És egészen véletlenül, ha jól megvizsgálod ezeket a szent irományokat, kapcsolatot találsz bennük, gyakorlatilag mind ugyanazt írják le. Csak akkor találhatsz ellentmondást, vagy akkor tudsz belekötni az örök igazságokba, amiket ezek megfogalmaznak, ha nagyon felületesen szemléled, nem érted meg az egész lényegét, nem veszed észre, hogy mikor van szó szimbólumokról, és szavanként akarsz belekötni a dolgokba.


Az indiai vallások, a buddhizmus, a kereszténység, iszlám, az ősi magyar "pogány" vallás, mind nagyon hasonlítanak egymásra, a fő üzenetük mindnek ugyanaz, és minél többet vizsgálod őket, annál inkább rájössz, hogy mind ugyanarról a szabályrendszerről beszél, csak más más megközelítésekből. Még Buddha sem tagadta soha Isten létezését, csak annyit mondott, Istenről engem ne kérdezzetek.

A biblia egyik fejezetében, sajnos már nem emlékszem melyikben, Isten azt mondja az egyik embernek, hogy mielőtt megszülettél, már ismertelek téged. Tehát a közhiedelemmel ellentétben, a keresztény vallás szerint is a lélek már létezik a test születése előtt is.

A többistenhitben is általában van egy Fő isten, vagy egy fő Isten, meg egy teremtő Isten, meg vannak kis Istenek, vagy félistenek. A kereszténység ezzel sem megy szemben, csupán a kereszténység egy olyan vallás, ami a Krisnás valláshoz és sok máshoz hasonlóan azt állítja, hogy csak a fő Istent "érdemes" imádni, ha őt imádod, azzal a kis-isteneket is imádod. Aki csak egy kis-istent választ imádatának tárgyául, az egy materiális felfogású ember, az illúzióban él. Persze a biblia ezt így nem mondja ki, mert nem foglalkozik, csak a fő-Istennel. Bár ha sokat tanulmányozod, a akkor észrevehetsz egy érdekességet, az ószövetség mintha a Teremtő Istenről beszélne, az újszövetség pedig mintha a Fő-Istenről.


Persze hogy mit kezdesz ezzel a sok információval, egyáltalán elhiszed-e őket, ez rajtad áll. Lehet élni bele az életbe, földi dolgokkal foglalkozni, vagy néha elgondolkozhatsz a magasabb dolgokon is, ilyenkor a szent szövegek segítségedre vannak, még akkor is segítenek a gondolkozásban, ha nem hiszed el minden szavukat, hiszen emberek írták le ezeket, emberek fordították le magyarra.


a bonyolult szertartások nem Istentől származnak, hanem az emberek találták ki őket, így fejezik ki Isten iránti tiszteletüket, szeretetüket. Ha neked ezek nem tetszenek, természetesen jogod van máshogy szeretni Istent.

2011. aug. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:43


A harmadik vagyok.

A kereszténység azért, mert ez áll a legközelebb hozzám, mivel ebben a hitben nevelkedtem, a szüleim is keresztények. Ettől függetlenül elég rendhagyó kereszténynek érzem magam, mert szerintem minden régi nagy vallás közös alapokon nyugszik, mindnek van igazságalapja. Persze a vallásokat is emberek képviselik és terjesztik, ezért rengeteg elferdítés lehet már bennük, sokszor az emberek a saját szájízük szerint a saját hasznukat nézve értelmezték őket.

Jézus pedig azért, mert lelkileg az ő tanításait érzem magamhoz a legközelebb. Ez inkább egy személyes érzés. De biztos a családi kultúránk is közrejátszik ebben.

2011. aug. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!