Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikosok, ti miért jutottato...

Lombikosok, ti miért jutottatok "idáig", mi az előzmény?

Figyelt kérdés
Férfi vagy női oldalon van a bökkenő, vagy egyáltalán miért és mennyi idő után javasolt a lombik?
2011. szept. 20. 23:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem 10 évvel ezelőtt perforált vakbelem volt, majd ennek következményeként még 2-szer műtöttek hasüregi tályoggal is. A nődokim már akkor azt mondta, hogy valószínűleg nekem csak mesterséges úton lehet majd gyerekem.

Eltelt jó pár év, férjhez mentem, belefogtunk a babaprojektbe, ami persze nem sikerült, aztán kivizsgáltattam magam, és kiderült -amire már számítottam-, hogy mindkét petevezetékem el van záródva. Elmentünk egy meddőségi központba, ahol azt mondták, hogy amíg nem műttetem ki a folyadékkal teli petevezetékeimet, addig semmi esélyem a babára még lombikkal sem. Tavaly nyáron megműtöttek, januárban volt az első lombikunk, ami sikerült is! Most vagyunk a 37. héten! :)

2011. szept. 21. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10 hónap után volt hajlandó elmenni a párom a dokihoz, előtte én mindenen átestem és minden eredményem jó volt. Kiderült amitől féltünk, csak nem gondoltuk, hogy ekkora a baj. 3 m/ml és 20% ami él és mozog. Húztuk még egy kicsit az időt, így 18 hónap próbálkozás után mentünk a Kaáliba.
2011. szept. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

4 év és 3 műtét van mögöttem endometriózis miatt. Az utolsó műtétnél kivették a petevezetékeimet. Nincs más megoldás...

32 vagyok

2011. szept. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

jaj, utolsó vagyok!

Gratula az elsőnek!!! Megkérdezhetem hol voltatok lombik miatt.

2011. szept. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Gratulálok én is az elsőnek! :) Minden válaszolót kérdeznék, hogy inszemináción is átestetek? Azt is meg lehet próbálni ilyen esetekben?
2011. szept. 21. 22:43
 6/11 A kérdező kommentje:
A második válaszolótól kérdezném, hogy mennyibe kerül az egész procedúra a Kááliban? És ti mikorra várjátok a pozitív eredmény?
2011. szept. 21. 22:45
 7/11 anonim ***** válasza:

Mivel Vajdaságban élünk, így önköltségen megy az egész. A napokban számoltam össze, hogy a két inszem összesen 600 euróba került. Ebben benne van az első konzultáció, a gyógyszerek, az inszemek és az utazási költség is... Januárban lesz lombik. Na az lesz kb. 1800 euró. Mivel az inszemek árával kevesebb van a "szalmazsákban", így most ott spórolunk, ahol tudunk. Legrosszabb esetben kölcsönkérünk az egyik rokontól. A másodikra még gondolni sem akarunk, mert azt már nem tudom miből tudnánk fizetni. Talán egy-két év múlva. Na, de ezt inkább hagyjuk. Nagyon bízunk benne, hogy mivel apánál van a gond, sikerülni fog elsőre. Optimisták vagyunk. Ja és jövő pénteken kell tesztelnem, az lesz a 14-ik nap inszem után. Nem fogom keresni magamon a tüneteket, mert ilyenkor nem lehet tudni, hogy a gyógyszerek okozzák-e vagy a baba...

Nálatok mi a gond? Miért kell lombik?

2011. szept. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Annyit tudok, hogy még OEP támogatással is kb. 80-90ezer forint a szurik ára lombik esetén. Gondolom ez függ a nő bajától is (néhol 120ezret is olvastam), de ezt nekem egy ott várakozó 5 hetes kismama mondta. Ő ennyit költött legutóbb.
2011. szept. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, hogy ennyit kérdezgettem, de nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Nem nekünk fog kelleni lombik (remélem...), hanem nagyon jó barátainknak valószínűleg, és ott a fiú miatt.
2011. szept. 22. 10:08
 10/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Első vagyok! Bocs, hogy csak most válaszolok, de nem voltam gépközelben.

A budapesti Kaáliban voltunk Dr. Krizsa Ferencnél.

Petevezeték hiányában nem tudnak inszeminációt végezni, csak lombikot, de látom azt írod, hogy a fiúval van gond. Ha jól tudom bizonyos spermaszám alatt is egyből lombikkal kezdik, de nem tudom sajna, hogy mennyi alatt.

Sok sikert az ismerősödéknek!

2011. szept. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!