Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó gázadásnál olykor...

Robogó gázadásnál olykor visszaesik a fordulat, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy Malaguti f12 robogót és nemigazán gyorsul, nagyobb gázadásnál pedig visszaesik a fordulat és nem is gyorsul. Ha viszont eléri az 45-50et onnan elkezd húzni jól. Egyébként tuningmentes. A levegő-benzin keverék arányával lehet gond, vagy esetleg csak ki kellene égetni a kipufogót és kitisztítani a karburátort? 12000km van benne, de szerintem még nem volt kipucolva. Előre is köszönöm a válaszokat.
2011. febr. 13. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Elsőnek nézd meg a gyertya szinét. Ha lucskos és fekete, akkor sok benzint kap. Ha fehéres, kevés benzint kap. Ha őzbarna, akkor az ideális. Légszűrőt pucold ki, rakj bele egy új ngk gyertyát.
2011. febr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sebességgel függ inkább össze vagy hogy mennyire húzod a gázt? Mert ha sebesség, akkor görgő csere. Kopott lesz. (új görgök kb 1500Ft)
2011. febr. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nem a gorgők mert, ha kicsit állok ás utána csutkóra húzom akkor meg meglódul. Talán akkor összegyűlik egy kicsivel több üzemanyag?
2011. febr. 13. 14:56
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyébként van egy másik robogónk, annak is hasonló gondja volt, de az melegen nem ment 30-40 fölé viszont amíg hideg volt a motor ment rendesen. Végül egy kipufogó égetés megoldotta a gondot.
2011. febr. 13. 15:06
 5/9 anonim válasza:
szerintem túl sok levegőt kap... be kell állítani a karburátor
2011. febr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kipucoltam mindent, karbi, légszűrő. A karurátorból jövő szívócsonk repedt, volt, azt kicseréltem. Összeraktam mentem vele vagy 500métert és fulladással leállt szép lassan. 5-10 perc múlva pöccre indult és ugyan ez.

Üzemanyagellátási problémára gyanakszom, viszont a csövet megszívtam fecskendővel és jött a benzin rendesen.

ötlet?

2011. febr. 18. 10:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Megnézted már a gyertyát?? Ahogy első válaszolóként mondtam
2011. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen megnéztem és elég sápatag volt, ebből gondoltam hogy üzemanyag hiány. Aztán végül megoldódott a probléma, a pipa lötyögött a gyertyán és meg is rázott rendesen. :D Vettem új pipát meg gyertyát és már kitűnően működik.
2011. febr. 19. 10:46
 9/9 A kérdező kommentje:
Mostmár megy frankón. Az alábbi gond viszont felmerült, ami eddig nem volt. Fél-egy nap állás után csak sokszori rugásra indul. Melegen és hidegen(ha pár órát állt), viszont pöccre. Ötletek?
2011. febr. 20. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!