Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy néhány...

Miért van az, hogy néhány templomba fizetni kell, ha beakarok menni?

Figyelt kérdés
Már nem egyszer jártam úgy, hogy be akartam menni egy templomba imádkozni, de fizetni kellett volna a belépéshez.
2011. szept. 2. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet meg nem hallottam.
2011. szept. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Mert az összes vallás csak arról szól, hogy minél több pénzt elszedjenek az emberektől... Ha hinni akarsz, akkor azt otthon is lehet.
2011. szept. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert pl. műemlékként is üzemel.
2011. szept. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. szept. 2. 16:33
 5/10 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%
Ne vedd személyeskedésnek: nem kamu a kérdés? Melyik templom volt az, és hol? Megnézném a neten az infókat róla.
2011. szept. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kriszti78dk ***** válasza:
100%
Pl. A tihanyi apátságban is fizetni kell,aki imádkozni megy annak is.
2011. szept. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
21%
Így akarják elcsórni a pénzedet.Ne hagyd!
2011. szept. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok katolikus, tehát nem "hitvédelmi" okból írok, csak segítségképpen: Nemrég volt egy hasonló kérdés, ott több választ is olvashatsz.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Üdv. :)

2011. szept. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi

Hát például mikor legutóbb voltam Pécsen akkor a dómba fizetni kellett(lehet már nem így van)A Mátyás templomba is kell. És nem rég már az egri bazilikába is kell.Nem mondom, hogy sok az a 100 illetve 300ft, eddig sokszor beszaladtam egy-egy imára.Ez mostantól mindig egy 100-asba fog kerülni?

2011. szept. 3. 12:38
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen. :)

Az újabb kérdésedre viszont tényleg nem tudok válaszolni, mert - mint említettem - nem vagyok katolikus, így nem járok kat. templomba imádkozni.


Ha arról lenne szó, hogy csak a nézelődésért kell fizetni, az imádkozásért nem, akkor tudnék egy jó zsidó viccet... De hát erre a helyzetre azt sem tudok. :)

2011. szept. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!