Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mai fiatalok miért tartják...

A mai fiatalok miért tartják cikinek a templomba járást?

Figyelt kérdés
Szerintük mi abban a rossz?
2011. okt. 3. 11:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/101 anonim ***** válasza:
45%

Nem kaptak vallásos nevelést, minek mennének oda? Aki kapott esetleg, az meg nyűgnek érzi. Minden vasárnap mise! Szombat este takonyrészegen hazavánszorog, hát hogy lenne kedve reggel kipattani az ágyból és elmenni valami gyülekezetbe, ahol ilyen nyanyák vannak és vernyákolnak, meg a pap is tök cikis dolgokat mond, amit nem is lehet érteni...


Érted már?


Az egyházak nem nagyon tudják megszólítani a fiatalokat. Csak kötöttséget tudnak ajánlani (valami homályos, távoli cél, mint a menyország, meg a megváltás reményében).

2011. okt. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/101 anonim ***** válasza:
97%
Én hívő vagyok, de teljesen megértem azokat, akik ezt cikinek látják, hiszen a vallásosak úgy épültek be a köztudatba, hogy bigott, agymosott népség, nem gondolkodnak, az összes pap pedofil stb. Egyszóval általánosításokból áll az egész. Aki veszi a fáradságot és megismerkedik a vallással, az rájön, hogy ez tényleg általánosítás. Én is így voltam vele, pár éve ha azt mondták volna nekem, hogy egyszer majd hívő ember leszek, hatalmasat röhögtem volna. De az embereknek egyrészt nincs idejük megismerkedni a vallással (sokszor még azoknak se, akiket eleve így neveltek), másrészt félnek, mit szólnának a haverok, a család, nem akarnak belekerülni a fentebb említett általánosításokba.
2011. okt. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/101 anonim ***** válasza:
35%

Egyszerű: mert lusták!


Sokkal könnyebb szombat este lerészegedni, de másnap már nem tudnak kimászni az ágyból. Az meg hogy templomba?! A mai fiatalokból hiányzik nagyon sok minden ami még a nagyszüleikben megvolt. Tisztelet, alázat stb.

Változnak az idők.


Nekünk olyan papunk van aki nagyon ért a gyerekek nyelvén, imádják őt. Viszi őket élményfürdőbe, szalonnát sütni, bowlingozni stb. Folyton viccelődik velük, és a gyerekek mindig számíthatnak rá.

Cserébe annyit kér járjanak ministrálni. Manapság így tudja "megfogni", csalogatni, megszerettetni a gyerekekkel a templomi közeget.


Én örülök hogy itt így működik és a gyerekem ott aztán rosszat nem tanul.

2011. okt. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/101 anonim ***** válasza:
85%

viszont van egy pap, aki gördeszkázik és sok fiatalt sikerült meggyőznie, hogy járjanak templomba. A külföldi lapok is írtak róla)



Egyébként én nem tartottam cikinek a templomba járást, amikor fiatal voltam. Csak az volt a baj, hogy nem volt annyira szórakoztató. Majdnem mindig ugyanazt adták elő. Mint egy magnófelvétel...

2011. okt. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/101 anonim ***** válasza:
40%

egyszer rászántuk magunkat a haverommal hogy elmegyünk a vasárnapi misére:D aztán amíg a pap dumált valamit olyat mondott a haverom hogy röhögőgörcsöt kaptam.minket nézett mindenki a pap meg kiküldött:DDD


azóta nem voltam.

2011. okt. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/101 anonim ***** válasza:
89%

Én járok templomba.. (nyaranta), legtöbbször mint építészeti, képzőművészeti alkotásként tekintek rá.

Persze nem vasárnap és nem vallási célzatból, csak művészettörténeti érdeklődés miatt

2011. okt. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/101 anonim ***** válasza:
40%

nincs már igény a templomokra, meg a vallásokra.


A tudomány bebizonyította, hogy az egész légvár mesékre épül. Ezeket hallgatni minden vasárnap, meg nagyon kontra produktív.


Az emberek sokkal okosabbak már mint mondjuk 100 éve voltak. Ezért nincs szükség már annyira a vallásokra.

2011. okt. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/101 anonim ***** válasza:
46%
Én nem cikinek, hanem értelmetlennek tartom a templomba járást.
2011. okt. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/101 anonim ***** válasza:
32%

"Egyszerű: mert lusták!


Sokkal könnyebb szombat este lerészegedni, de másnap már nem tudnak kimászni az ágyból. Az meg hogy templomba?! A mai fiatalokból hiányzik nagyon sok minden ami még a nagyszüleikben megvolt. Tisztelet, alázat stb.

Változnak az idők.

"


Te aztán igazán mélyen vallásos lehetsz. Csak gratulálni tudok. Te ugyanúgy általánosítasz. :) Na, az ilyen emberek miatt nem megyek templomba. Ha Isten mindenhol jelen van, akkor mindegy, úgyis annyi féle egyház van, az ember azt sem tudja, hova menjen. Mindegyik fikázza a másikat, ez aztán az összefogás, meg monoteizmus. Sznob szintekre emelkedett az egész, nem arról szól, amiről kellene.


Ja, én 20 vagyok, református általános iskolába jártam, majd református gimnáziumba, 12 évig jártam hittanra és istentiszteletre heti 2x (vasárnap a községünkbe, hétfőn az első óra előtt az iskolával egy templomba), konfirmáltam is, szóval eleget láttam.


Valamint, elég sok tudást magambaszívtam az évek során, elolvastam a Bibliát, rengeteg lyukat találtam benne, és beteg, elborult dolgot. És miután éveken át félemlítettek az apokalipszissel, meg a gonosz eljövetelével, meg minden egyéb szarral, 20 évesen racionális fejjel úgy döntöttem, hogy az egész Biblia a tudatlanságból fakadó mese. Többet templom közelébe se.

2011. okt. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/101 anonim ***** válasza:
35%

Azért ciki, mert egy fiatal sem jár.

Mindig az ciki, amit a fiatalok többsége nem művel.

Ez a divat az Egyesült Államokból ered, (a templomba nemjárás), és terjed.

Nálunk itt Romániában az is ciki, ha azt mondod, hogy szereted a halat, vagy azt, ha táborban halat eszel.

2011. okt. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!