Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves fundamentalisták és...

Kedves fundamentalisták és mérsékeltek mely vallás (ok) a hami (sak) és miért?

Figyelt kérdés
Előre bocsájtanám véleményem szerint semelyik sem hamis. Viszont érdekelnének pontokba szedve azok a szempontok amely szerint valaki ezt az igaz-hamis polaritást érvényesnek véli!
2011. szept. 3. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező,


Miután mi keresztények azt valljuk, hogy Jézus Krisztus az Isten fia, sőt Isten megtestesülése (kivéve a tanúk meg azt hiszem az unitáriusok)ezért azoknak a vallásoknak látjuk érelmét, amelyek Jézus Krisztus kegyelmét hirdetik.


Magam vallásilag teljesen toleráns vagyok, senkit nem győzködök, hogy hamis a vallása, mert abban is hiszek, hogy Isten kegyelmes és a szíveket nézi. Továbbá Krisztust százszor inkább követte mondjuk Gandhi mint a keresztények többsége. Nem hiszek abban, hogy a hit egyszerűen csak állásfoglalás kérdése. Jézus követése életforma és bizony kevesen járnak azon az úton.....


De ha valaki engem kérdez, az én bizonyságomat, az Jézusról szól. Én őt mint megváltót tartom hitelesnek és nem egyfajta mindannyian istenek vagyunk álláspontot. Bár mindannyian isteniek vagyunk, ez tény.....:-)


Nehéz ügy ez. Nem szívesen bántok meg másokat mert a szíveket az Úr vizsgálja. Hiszem, hogy más vallásúak ugyanúgy Istennel közösségbe kerülnek, ha az Igazság törvénye szerint élnek. De az igazi drágakő, a rejtett kincs, az Jézus. Így gondolom.


freya

2011. szept. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%

Ha egy magát Krisztus követőnek nevező ember azt vallja, hogy Jézus a Mindenható, vagyis egy elképzelt mítoszbeli háromság része, akkor valójában nem Krisztus követő.


És vajon toleránsnak nevezhető-e az az ember, aki ha a birtokába jut egy életmentő információnak, amivel mások életét mentheti meg, nem mondja el senkinek, hanem megtartja azt magának?!

2011. szept. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Kedves tanú, vannak akik evangelizálnak, mert ez a dolguk. Van, aki a személyes életével tesz bizonyságot, és ha kérdezik, akkor pedig a bizonyságtételével.


Tudom, hogy sem a tolerancia sem a szabad gondolkodás nem kenyeretek, de azért próbáld meg elképzelni, hogy a mai világban ahol már mindenki ismeri a kereszténységet, egy csendes, nyugodt, szívből jövő élet jobb példa, mint a házalás.


Van ami szent, és azzal nem ügynökösködünk, ahogyan Jézus sem tette.


Ami pedig a szentháromságot illeti, nektek is meg van a véleményetek, mely nélkülöz bármiféle mélyebb megértést, viszont én tiszteletben tartom.

Szoktam beszélgetni tanúkkal, hozzák az újságot, meghallgatom őket, elmondom, hogy nem értek egyet velük feleslegesen pazarolják rám az őrtornyot, de ők mindig itt hagyják. Udvariasan elköszönünk és kész.


Hiába teszek tanúbizonyságot neked Jézusról, ha te nem vagy hajlandó elfogadni. Akkor egy buddhistához minek menjek ezzel, amikor az ő vallása szerint értelme sincs annak amint mi vitatkozhatunk?

2011. szept. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Kedves tanú, vannak akik evangelizálnak, mert ez a dolguk. Van, aki a személyes életével tesz bizonyságot, és ha kérdezik, akkor pedig a bizonyságtételével."



Kedves válaszoló, hogyan választhatod ketté azokat, akiknek szerinted "ez a dolguk" és azokat, akik csak akkor nyithatják ki a szájukat, ha kérdezik?


Fizetett formában történő evangelizálásra gondolsz? És azok kik, akik csak a "személyes életükkel" matathatnak példát, hirdetéssel nem? Hol is válassza a tanítványokat így szét a Biblia? Sehol!


Amikor egy égő házban lévőket kell ébreszteni és kimenekíteni, akkor vajon csak a tűzoltók tehetik ezt meg, vagy MINDENKI felelőssége lenne, aki képes rá és abban a helyzetben van, hogy segítsen?!


Persze, mint minden példa, ez is sántít, hiszen a tűzoltók tényleg a legjobban vannak erre a célra kiképezve és megvan minden felszerelésük, de a papok bizony hagyják bennégni a nyájukat!

Azt gondolod, hogy alaptalanul vádaskodom? Akkor nézz szét a 20-ik században.


Sokat mondó tény, hogy Jehova Tanúiról ti mindig azt terjesztitek, hogy "félre vannak vezetve", "hamis próféták", meg hasonló hazugságok. De érdekes, hogy Jézus azt mondta, hogy a "gyümölcseiről" lehet felismerni majd a követőit.


És milyen igaza volt!


Akkor hogy is van ez? Az ún. "kereszténység" általában a háromságistenükkel, milyen gyümölcsöt is termett, ha csak az elmúlt 100 évet nézzük is?!

2011. szept. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nos, tekintve, hogy az ingyenkonyhákat, árvaházakat, hajléktalanszállókat fenntartják, hogy a fejlődő országokban missziókat tartanak fenn, hogy iskolákat alapítanak, hogy házakat építenek a rászorulóknak, és a lepratelepeken Indiában még mindig kizárólag ők szolgálnak, én nem is tudok más meggyőző érvet felsorolni.


A papokat jó volna ha kihagynád végre a szórásból, nem csak katolikusok vannak a világon. Az evagnelizáció nem fizetett dolog, és senkinek sem KELL hallgatni, de kell egy alap intelligencia ahhoz, hogy kivel hogyan beszélgetsz bizonyos dolgokról.


És ezt itt le is zárnám,


kedves Kérdező, bocsáss meg, hogy elkanyarodtunk a témától, de amint látod, nemcsak a más vallásúak szembesülnek intoleranciával, hanem azok is, akik másképp gondolkodnak ugyanazon Istenről. Mint ha Isten teljességgel megismerhető lenne :-)


Sokszor úgy találom, hogy az Istenhez való eljutás legnagyobb akadálya a saját berögzült isten-képünk.


Üdv.

2011. szept. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló, anélkül hogy elfogult és alaptalan vádakkal illetném azt az ún. "keresztény" világot, mely annak tartja magát, néhány röpke megjegyzés:


Az első bekezdésedben leírtak mind nagyon szépek és jók, de azért feltűnt (már rég), hogy jobbára külsőségekről, fizikai dolgokról szólnak ezek a felmagasztalt munkák. Iskolákat is fenntart több felekezet, de vajon mit tanítanak bennük?! Hogyan lehet ennek lemérni az értékét? Most őszintén, nem a gyümölcsök árulkodnak a legjobban arról, hogy egy egyház tanítása okán, mennyire lesz Krisztus követő? De bizony!

És megint oda lyukadunk ki, amit Jézus mondott a gyümölcsökről.


Másrészt, én készséggel elismerem, amit itt meg sem említettél és látszólag még hangsúlyosabb érv a hited mellett, hogy mindezt, amit az első bekezdésben felsoroltál, a nagyobb egyházak (tehát nem csak a katolikusokról beszélek) megtették már régen is, pl. már a 19-ik században is.

Na de éppen itt van a bökkenő!


Ha mindezen dicsérni való dolgokat akkor is megtették, hogyan tudtak ugyanezen egyházak hívei mégis olyan szörnyű módon bánni egymással és másokkal, mint ahogy a kisebb-nagyobb háborúkban és a világégések idején tették?


Még egyszer megkérdezem: vajon milyen módon és mennyire befolyásolja a hívek általános viselkedését az, hogy mit tanít nekik az adott egyház?

Elmondom: nagyrészt ez határoz meg mindent!


A jézusi szemléltetésben szereplő "jó gyümölcsök" vajon miért maradnak el a magukat kereszténynek valló világban olyan gyakran, hogy a nem keresztény világ jelentős része is borzalommal nézi?! Miért vannak annyiszor a borzalmak gyümölcsei?


Megmondom: a tanításban van alapvető különbség. Abban, amit tanítanak az ún. "keresztényeknek". Az a szellem, amivel a 20-ik századot (is) végigcsinálták, jobbára mérgezett, nem Bibliai szellem volt, hanem emberi tanítások.


Tehát lehet hivatkozni mindarra a látványos jótettekre, melyekre szokás mutogatni, de sajnos ez csak a saját sebeik nyalogatása.


Mennyire hasonlít ez ahhoz az intéshez, amit Jézus mondott - miszerint sokan mennek majd Jézushoz, hogy nem a te nevedben tettünk mindenféle csodálatos dolgot...

2011. szept. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves mab, ne haragudj hogy eltérítettük itt a társalgást, de senki más nem reagált, és mi belementünk ebbe a vitába a tanú barátunkkal. Lehet, hogy már nem is olvasod ezt, hiszen a tárgytól alaposan eltértünk.


Kedves tanú barátom, külsőségekről, fizikai dolgokról beszélsz? Nos, az éhezőnek a kenyér létszükséglet, ahogyan az afrikai gyereknek az iskola, hogy kikerülhessen a nyomorból, munkát vállalhasson és emberhez méltó életet élhessen. Egy leprakolóniában sem hiszem hogy magamutogatásból dolgoznak szerzetesek. Ha ez számodra "látványos külsőség" akkor van még mit tanulnod a jézusi szeretetről.


Azonkívül leszokhatnátok arról, hogy amikor az egyházról beszélünk, azonnal jöttök a történelmi, főleg katolikus egyházzal. A keresztény egyház azon hívők közössége, akik Jézust követik. Hogy ezek mely FELEKEZETHEZ tartoznak, az részletkérdés.


Egyszer régebben azt hiszem te érveltél az égő házzal. Hogy mindegy milyen stílusban oltjuk a tüzet. Nem jó érv. Ebből is látszik, hogy az evangélium üzenete el sem jutott hozzád.


Nem az az örömhír, hogy ha beállsz tanúnak, akkor Isten feltámaszt téged a földi paradicsomba, ahol a bárány és az oroszlán együtt heverésznek. Ez így egy értéktelen információ.

Az örömhír az, hogy Jézus meghalt a bűneinkért és a megváltás mindenkire vonatkozik. Ez az örömhír, és ez az, amit soha nem hallottam tőletek Angliában, Írországban, és itthon sem, pedig már rengeteg tanúval beszéltem. Az evangélium helyett felesleges információkkal házaltok. "Tudja ön Isten nevét?" Igen. "Szeretne ön a földi paradicsomban örökké élni?" Nincs ellene kifogásom. Az újságotok is tele van összeesküvés elméletekkel, amiket tényként kezeltek, és információkkal amik megint semmit sem jelentenek. (Jézust nem is keresztre feszítették, hanem oszlopra. Wow!)


De a Biblia elsősorban nem ezt hirdeti! A Biblia üzenete mint mondtam: a megváltás mindenkié. És ehhez nem cselekedetek útján jutsz el. Illetve ennek elfogadása nem egy intellektuális döntés. Ha csak az eszeddel fogadod ezt el, még semmit sem változtál. A szíveddel kell elfogadni, megtérni, vagy egy nem keresztény szóval: megvilágosodni.


Jézus azt mondta, hogy amikor adakozol, ne tudja a jobb kezed, mint cselekszik a bal. Ezt a szintet nem lehet "elérni" ájtatossággal. Itt csak egy dolog lehetséges: meg kell világosodni, fel kell ébredjen a szíved, és akkor minden cselekedeted helyes lesz. Akár evangelizálsz,akár adakozol, mindig a helyes dolgot fogod cselekedni. Ha adsz vért akkor is, ha nem adsz vért, akkor is. Ezt mutatta meg Isten Péternek, amikor a tisztátalan állatokat etette vele. A megvilágosodott ember túlléphet a külsőségeken. És akkor rájössz, hogy nem is égett a házad. Ez csak egy illúzió volt,a sátán hazugsága, mert ő a hazugság atyja és pontosan ezzel manipulál. Illúziókkal.


Ha nem vagy felébredett és megvilágosodott, akkor a legjobb esetben is csak egy jó szándékú vak lehetsz, aki világtalant akar vezetni. És akkor mindketten verembe estek.


Ti Jehova királyságát hirdetitek az embereknek, de fogalmatok sincs róla, valójában mit hirdettek. A mennyek országa tibennetek van. Nos, tebenned ott a mennyek országa? Belső felébredés nélkül aligha.


Ne haragudj, nem személyeskedni akarok, csak felhívnám a figyelmedet, hogy vannak dolgok amik talán távol esnek az értelmi köreiteken, de ettől ezek a dolgok még valóságok. Az egyszerű becsületes ember értékes az Úrnak. De ha az egyszerű becsületes ember házról házra járva féligazságokat hirdet, az veszélyes is lehet.

2011. szept. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezen fizikai munkákkal kapcsolatban - ha figyelmesen végigolvasod, amit írtam - nem voltam elítélő és nem állítottam a haszontalanságukat. Mint ahogy azt sem vontam kétségbe, hogy sok kritikus területen azok, akik ezen munkákat végzik, elhivatottságból végzik! Magam is egy Pszichiátriai és elme otthonban dolgozom. Persze manapság örül az ember, ha talál valamilyen munkát, de ez az a terület, ahol a rátermettség, elhivatottság nélkül tartósan nem boldogul az ember.


De ez nem másítja meg azt, amit leírtam ezen munkákról. A problémákat, katasztrófákat nagyrészt az ember okozza magának. És addig, míg a híveket az egyház nem tanítja meg Krisztus szellemében helyesen élni, addig ilyen önpusztító és szörnyű dolgokat művelnek vagy engednek meg. Rengeteg szenvedés pl. a kisebb-nagyobb háborúk miatt van, amit sok helyen szintén állítólagos keresztények vívnak egymással és mással.


És még csak azzal se vádolhatsz, hogy kizárólag a katolikus egyházról beszéltem, mert nem így volt. A következő megállapításoddal pedig nem értek egyet, mivel a Biblia szellemétől teljesen idegen ez a liberális gondolat:


"A keresztény egyház azon hívők közössége, akik Jézust követik. Hogy ezek mely FELEKEZETHEZ tartoznak, az részletkérdés."


Jézust egyféleképpen, egyféle szellemben lehet követni, nem sok, egymásnak ellentmondó módon. Nagyon laza és nem bibliai a gondolat, hogy "egyik egyház sem tökéletes és mindegyik csak részigazságokat tartalmaz".

Nem "tökéletes", ez igaz! De csak azért, mert emberek alkotják, mint ahogy ilyen értelemben az első századi keresztény egyház sem volt tökéletes, de EGY egységes, egységre törekvő egyházról beszélhetünk csak.

A szétforgácsolódást, a szektásodást a Biblia tiltja!


Következésképpen, a mai, sok ezer, magát "kereszténynek" tartó felekezet nem Isteni elrendezés és jóváhagyás alapján létezik, hanem az emberi szellem lázadása és hitehagyása következménye.


"Hogy mindegy milyen stílusban oltjuk a tüzet. Nem jó érv."


Nem, azt írtam, hogy ha valakit az égő házában fel kell ébreszteni, annak nem az lesz a legnagyobb problémája, hogy milyen módon keltettük fel. Egyalázatos és őszinte személy hálás lesz már azért is, mert segítettünk megmenteni az életét. Ennek ellenére a Tanúk nem a tiszteletlenségükről ismeretek.


Ha részt vettél már Bibliatanulmányozáson, akkor tudhatod, hogy mindazt hisszük és tanítjuk, amit te itt hiányoltál.

A Biblia az igazságot hirdeti, amit sok egyház elhallgat vagy elferdítve ad elő. Ebből születik az a szellem, amiről írtam eddig is. Ennek lesz az a következménye, amin egyesek csodálkoznak, hogyan művelheti ezt az állítólagos keresztény egyház - bármelyik is kerül képbe a rossz gyümölcseivel.


Az az egyik legnagyobb megtévesztés, mikor úgy állítják be Jehova Tanúi jó gyümölcseit, hogy az csak azért van, mert kemény, diktatórikus irányítás van náluk.

Nem, a szembetűnő különbség a kereszténység nagy részéhez képest abból adódik, hogy a Tanúk igyekeznek igazság tanítani, melyhez fokozatosan jutnak el, nem valami csoda vagy kinyilatkoztatás útján.


"A Biblia üzenete mint mondtam: a megváltás mindenkié. És ehhez nem cselekedetek útján jutsz el."


A megváltás mindenkié, Jehova Tanúi is ezt hiszik és tanítják. De a cselekedetekről sajnos többfajta tanítás alakult ki. Pedig evidens a bibliából, hogy nélkülözhetetlenek a tettek is, hiszen a hiteddel összhangban kell cselekedni is. Persze, ha arra gondolsz, hogy a szívbe kell kerüljön az igazság és Isten szeretete, akkor az igaz.

Enélkül nem is lehet hirdetni az igazságot senkinek. Ez még senkinek sem sikerült.


Ég-e a házunk? Csak nézz rá a világra! Az alvó állapot inkább azokra vonatkozik, akik nem látják meg a föld és az emberi társadalom állapotát és azt hirdetik, amit az ókori zsidóknál a hamis próféták, hogy "minden rendben van".

A Biblia világos figyelmeztetést ad ebben a témában is, hiszen már az ókorban is azzal hitegették a papok a népet, hogy semmi baj nem lesz és minden oké!


"Ti Jehova királyságát hirdetitek az embereknek, de fogalmatok sincs róla, valójában mit hirdettek. A mennyek országa tibennetek van."


Nos, először is a Biblia pontos szavát kellene érteni. Itt Jézus az ellenségeihez beszélt, akiket sokszor elítélt és akik meg akarták Őt ölni! Vajon tényleg "bennük volt" Isten Királysága, vagy "köztük volt" a saját személyében?

2011. szept. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!