Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mely, vallás ihlette műalkotás...

Mely, vallás ihlette műalkotásokra vagytok nyitottak?

Figyelt kérdés
Nekem a kedvenc keresztény tematikájú festményem: Francke: Vir doloruma, Zenében Ockeghem: Deo gratias illetve Pilinszky versei az irodalomban. Szabó Lőrinc Rig-Véda fordítása, Weöres-féle Tao-te-king illetve a VI. dalai láma versei, Asvaghósa: Buddha hőskölteménye.
2011. szept. 9. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Weöres Sándor úgy ahogy van ihletett és zseni! Továbbá szeretem Pilinszky és Radnóti verseit, a reneszánsz festőket, az ógörög művészet minden ágát színdaraboktól a szobrokon át a vázadekorációig, a távol-keleti szobrászatot és építészetet.

freya

2011. szept. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Freya! Tudtam, hogy benned nem csalódom!
2011. szept. 9. 21:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden elismerésem a kérdésért, ilyet még nem láttam itt :)


|Zene| Allegri: Miserere, Arvo Pärt: Berliner Messe, észak-amerikai indián rigmusok

|Festmény| esztergomi bazilika főoltárképe

|Film| A híd (egy cseh rövidfilm, "Most") egy hídmesterről

|Irodalom| Korán, C. S. Lewis,

|Építészet| marokkói mecsetek


Béke veled! السلام عليكم

2011. szept. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdés elismerését és a választ. Az iszlám építészet valóban gyönyörű! A z építészetet én le is felejtettem. Nos az Iszfaháni nagymecset lenyűgöző. Ugyanakkor az orosz fatemplomok is nagyon tetszenek.
2011. szept. 10. 19:29
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az iszlám építészetet én is kifelejtettem,az valóban meseszép!

Freya

2011. szept. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!