Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vagyok így a vallással?...

Miért vagyok így a vallással? Nagyon érdekes.

Figyelt kérdés
Szóval egyszer nagyon nagy a hitem máskor pedig úgy vagyok vele, hogy nem érdekel egyáltalán. De ha éppen a hitem nagyon meging akkor is az van bennem, hogy minél több embernek elmondhassam amit a bibliáról tudok, hogyha egy embert megérint a hitem akkor már megérte ennyit beszélnem. Úgy érzem, hogy én nem juthatok majd a paradicsomba, mert nem vagyok megkeresztelve, és nem tudok kitartani, de küzdenem kell azért, hogy másokat megmenthessek. Amikor már szinte nincs hitem, és valaki rosszat mond Istenről vagy Jézusról rettenetesen rosszul esik, mintha engem bántanának, de még sincs hitem. Mi történik velem? :( segítsetek megfelelő útra térni KÉRLEK!
2011. szept. 11. 21:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
29%
jó úton haladsz. csak nem kezded kapizsgálni, hogy nincs isten?
2011. szept. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
51%

Ha megfelelő útra akarnálak "téríteni", azt mondanám, hogy nézz körbe a világban, és ne 2000 éve élt embereknek, meg mindenféle haszonleső figuráknak higgyél, hanem aminek te akarsz.


De erről letettem, amikor írtad, hogy mindenkinek el akarod mondani, amit a Bibliáról tudsz.


Elmondom én is: egy 2000 éves mesekönyv, annyi erkölcsi tanítással, ami megvan a Gyűrűk Urában is, csak idősebb :)

2011. szept. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
55%

Vágysz az Istenre, de még nem találtad meg igazán.


Kedves Mesekönyves! Aki a Bibliát annak tartja, nagyfokú tudatlanságról tesz tanúbizonyságot.

2011. szept. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
66%

1.van Isten

2.higgy!!!bízz Istenbe akkor is ha minden kötél szakad.Téged szeret Isten!!Reggel este imádkozz csendben miatyánkot,üdvözlégyet ezek után saját szavaiddal!Olvasd a bibliát nem kell napi 10-20 oldalt csak egy verset,és ezen elmélkedj. Jó úton jársz mivel a jó utat keresed!!!Sok sikert ,ne foglalkozz mit ír a többi tudatlan.Írj privátot ha kérdésed van.

2011. szept. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
14%

A leírás alapján elég lökött ürge (vagy lány?) lehetsz.

Megfelel a válasz?

2011. szept. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

szia. Ha még te magad sem vagy megkeresztelve és nem tudod, hogy a paradicsomba jutsz-e, akkor hogyan akarsz másokat megmenteni? Ez a vak vezet világtalant tipikus esete. A baj az hogy így mindketten verembe estek.

Van hited, ez jó. Akkor mások helyett törődj egy kicsit magaddal, ismerd meg önmagad, a világot, Istent. Aztán amikor már lenyugodtál és biztos a hited, akkor menj másokhoz segíteni. De azt ne feledd, hogy a kéretlen, tapasztalatlan "segítséggel" inkább ártasz mint használsz.

2011. szept. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Utolsó válaszoló, attól még, hogy nem vagyok megkeresztelve úgy gondolom, hogy segíthetek nagyon sok emberen...
2011. szept. 11. 22:23
 8/26 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Mióta vagy hívő?
2011. szept. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 pelgrim ***** válasza:

A hited szerintem még nem olyan nagy – a hit általában úgy éri el tudatunkat mint egy halvány megérzés, érezzük a dolgok igazságát, helyességét, méltányosságát. Az, hogy minél több embernek elakarod mondani azt amit a bibliáról tudsz, szerintem a bizonytalanságodról árulkodik, mintha másoktól szeretnél igazolás kapni.


A paradicsomba nem juthatsz be mert az nem létezik, az csak egy jelképes kifejezés arra az időszakra mielőtt az ember (ön-)tudathoz jutott. A mennyek országát vagy Isten országát amiről Jézus beszélt azonban elérheted, mert az nem más mint a tudat egy bizonyos állapota.


Nagyszerű dolog az, hogy ennyire együtt érzel Jézussal, ajánlom, hogy olvasd az evangéliumokat és próbáld beleélni magad az ő helyébe, az ő szerepébe és legyél amellett figyelmes érzelmeidre. Mint ahogy feljebb már írtam, igyekezz megérezni szavainak igazságát, helyességét, méltányosságát. Ne hallgass semmi vagy senki másra csak erre a halvány megérzésre benned. Ez a halvány megérzés tökéletes őszinteség mellett nem vezet félre, ez a magabiztos Krisztus hangja bennünk.

2011. szept. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

off:


@gyakorivalasz2:

Bocsi, hogy a kérdező helyett reagálok, de nem hiszem, hogy megfelelő lenne a válaszod. Merthogy nem a kérdésre válaszoltál, hanem őt minősítetted, méghozzá szerintem tévesen.

Tőled ennél sokkal értelmesebb és intelligensebb válaszokhoz vagyok szokva, már ne is haragudj.


És ha már úgyis megszólítottalak megint, megtennéd, hogy ismét egy kicsit barátkozósabb stílusra váltasz, és válaszolsz végre az egyszer (más kérdésnél) már feltett kérdésemre?

/Arra, hogy válaszolsz-e privát levélre. Biztosíthatlak arról, hogy nem megtéríteni akarlak; hanem szeretném, ha az ellenségeskedést félre tudnád tenni, és megbeszélhetnénk egy bizonyos dolgot. Előre is köszönöm./

2011. szept. 12. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!