Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vagyok így a vallással?...

Miért vagyok így a vallással? Nagyon érdekes.

Figyelt kérdés
Szóval egyszer nagyon nagy a hitem máskor pedig úgy vagyok vele, hogy nem érdekel egyáltalán. De ha éppen a hitem nagyon meging akkor is az van bennem, hogy minél több embernek elmondhassam amit a bibliáról tudok, hogyha egy embert megérint a hitem akkor már megérte ennyit beszélnem. Úgy érzem, hogy én nem juthatok majd a paradicsomba, mert nem vagyok megkeresztelve, és nem tudok kitartani, de küzdenem kell azért, hogy másokat megmenthessek. Amikor már szinte nincs hitem, és valaki rosszat mond Istenről vagy Jézusról rettenetesen rosszul esik, mintha engem bántanának, de még sincs hitem. Mi történik velem? :( segítsetek megfelelő útra térni KÉRLEK!
2011. szept. 11. 21:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

@Kedves kérdező!


Szerintem nem vagy lökött, csak még keresed az utadat.


Az üdvösség nem attól függ, hogy nyakon öntöttek-e egy kis vízzel babakorodban, tehát emiatt ne aggódj. A Biblia szerint "aki hisz _és_ megkeresztelkedik [eredetiben: bemerítkezik], az üdvözül". Tehát a hitedet fejezed ki ezzel; a sorrend nem megfordítható.


Nem hiszem azt sem, hogy hasztalan lenne, hogy másokkal beszélsz; ebben a kérdésben szerintem neked van igazad. De ahhoz, hogy legyen mit adnod, kapnod is kell, különben elfogy mindened, amid van. Ha nem kapsz "utánpótlást", akkor nem lesz mit adnod, ilyen egyszerű. Lehet, hogy ez magyarázza a megingásokat, de nem tudhatom pontosan, kevés az infó.


Ezért mielőtt feleslegesen írnék tovább, kérdezek: Miből táplálkozik a hited? Miben hiszel egyáltalán? Nem írtál semmit, hogy olvasol-e Bibliát vagy más könyveket; beszélgettél-e valakivel, jársz-e esetleg közösségbe, stb.


Ha pontosabb infókat írsz, jobban tudunk segíteni.

Üdv, minden jót! :)

2011. szept. 12. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

@Berta Wooster


Nem gondolnám, hogy a "lökött" annyira durva minősítés volna, nem is annak szántam. Arra vannak valóban sértő jelzők. Egyébként szerintem helyénvaló. Egy olyan, akinek a hite ilyen mértékben ingadozik, ennek ellenére kötelességének érzi a térítést, ott szerintem bajok vannak, ezt nem csak én mondom, hanem az utánam író vallásos is.


Azt a címemet, amivel ide regisztráltam ritkán nézem, csak azért csináltam, hogy regisztrálhassak az oldalra. A jövőben majd gyakrabban belépek. Már válaszoltam is.

2011. szept. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Sághegyi Csaba ***** válasza:
66%

Szia!


Az van, hogy az érzelmeid irányítanak. Azok pedig csapongóak. Valószínűleg fiatal lány, vagy még fiatalabb fiú lehetsz. A felnőtté válás egyik fontos része, hogy amiben hisz az ember, az mellett akkor is kiáll, ha épp nagyon nincs kedve hozzá. Szóval ne aggódj, csak a gyerekkorod maradványa ez, felnőtté fogsz válni :)

2011. szept. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

@gyakorivalasz2:


Oké, akkor eltérően értékeljük a szó jelentését. Persze, tudom, hogy vannak ennél sokkal durvábbak is.

Ki ne mondd. :)

Nem a "holdkórosra" gondolok, azt már megszoktam, és el is tanultam tőled. :)


Szerintem is bajok vannak; csak nem úgy, ahogyan ti látjátok. De már hajnalban leírtam a véleményemet.


Köszönöm, megkaptam a válaszodat; nemrég írtam vissza.

Üdv. :)

2011. szept. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! És nem vagyok lökött! 14 éves lány vagyok, a nagymamám gyermekkora óta hívő és ő tanít engem is...Hiszek abban, hogy egyetlen Isten van aki megteremtette a világot, és minket, hiszem, hogy Jézus az életét adta értünk, és hiszem, hogy aki kitart ebben a nehéz világban az üdvözül! Szent Bibliát olvasok.
2011. szept. 12. 18:45
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szívesen beszélgetnék Veled.

Nem nagyon vannak keresztény barátaim. (Nem mint ha másféle olyan sok lenne...)

Ha gondolod, írj privit. :)

2011. szept. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Na, akkor sikeresen leszavaztuk gyv2-t: nem vagy lökött, és kész. :)


Ismeretlenül is üdvözlöm a nagymamádat. Isten áldjon meg mindkettőtöket!


Az Ige olvasása a legjobb dolog, amit csak tehetsz, jól van. :)


Hasznos lenne közösségbe is járnod, ahol veled egykorú fiatalokkal ismerkedhetsz, beszélgethetsz, barátkozhatsz, kérdezhetsz, közös programokon vehetsz részt. Ha van a lakóhelyeden vagy a környékén ilyen lehetőség, élj vele; nézz körül, találd meg a helyedet!


Ha nincs, akkor marad a net: sok hasznos olvasni- és hallgatnivalót találhatsz (bibliai írások, írásmagyarázatok, tanítások és keresztény zenék ezrei); plusz vannak keresztény fórumok is. Itt is sok érdekes és hasznos dolgot találhatsz, csak nagyon válogatni kell a válaszok között, hogy melyik az ehető, melyik nem.


És már kaptál két ajánlatot is privát beszélgetésre.

Itt van a harmadik, tőlem: Ha nem szeretnél egyedül kutakodni a neten, inkább már felfedezett, "kész" anyagokat szeretnél, írhatsz nekem is, szívesen segítek.

Mondjuk, olyan netes pótanyukaként, legalábbis ami a korosztálybeli különbséget illeti. :)


Üdv, és sok sikert! :)

2011. szept. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és az ajánlatokat is! : )
2011. szept. 12. 19:47
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Juthatsz a mennybe keresztelés nélkül is. De miért utasítod vissza Istennek ezt az ajándékát? Arra gondoltál már hogy ez mennyire rosszul esik Jézusnak? Ha nem fogadod el a keresztséget akkor hiába halt meg érted. Valami oka biztos van amiért így gondolkodsz.
2011. szept. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Ő csak arra gondolt, hogy gyerekként nem keresztelték meg...

De ez nem számít! Az csak egy katolikus szokás. A Bibliában nincs ilyen.

A bemerítkezés - vagy bárhogyan is nevezzük - azoknak szól, akik már elég idősek ahhoz, hogy döntsenek, hogy Jézust követik. Lehet, hogy valaki már 7 évesen is képes erre, de egy csecsemő semmiképp. :)

2011. szept. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!