Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg ezt érdemli az ember?...

Tényleg ezt érdemli az ember? Nézd meg a videót. Kb.30. perctől igen "érdekes".

Figyelt kérdés
[link]
2011. jan. 8. 17:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy ritka nagy baromság!
2011. jan. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valamilyen szekta kitalációi.
2011. jan. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A pokolban ezek szerint enyhén szólva is középkori állapotok uralkodnak, ott megállt volna a fejlődés?!
2011. jan. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Amit ők állítottak össze videót, attól kirázott a hideg.

A bosszútól való félelemből mellőzni a bűnt valahogy nem fér össze a szeretetteljes istennel és a megbocsátással.

2011. jan. 8. 17:54
 5/12 anonim ***** válasza:
24%

A videóba belenéztem, de nem néztem végig, bocs. Annyi kiderült, ez egy nagyon emberi elképzelés a pokolról.


A Biblia szerint a pokol egy borzalmas hely, de valóság, ott az oda került emberek szenvedni fognak, de nem a sátán és démonai kínozzák az embereket, mert bár ott lesznek ők is, de maguk is szenvedni fognak, hiszen ők is Isten ítélete nyomán kerülnek oda.


A kérdésed az, Tényleg ezt érdemli az ember? A válasz: igen! De elkerülheted, ha elfogadod a kegyelmet, amit Isten Jézus Krisztusban kínál neked. A kegyelem azt jelenti, hogy valaki halált érdemelne cselekedetei alapján, de mégsem végzik ki, mert megkegyelmeznek neki. De ha az elítélt azt mondja, köszönöm, de nem kérem a kegyelmet, akkor az ítéletet végrehajtják, és kivégzik az illetőt. Ugyan ez a helyzet az emberekkel. Minden ember bűnös, és a halált, a kárhozatot érdemli. De Isten minden embernek felajánlja a kegyelmet Jézusban. Csak hogy az emberek többsége ezt a kegyelmet vissza utasítja, mondván, ők már pedig nem bűnösek, és nincs szükségük Jézusra. Ezzel nem kevesebbet állítanak, mint azt, hogy Isten hazudik, mert bűnösnek nevezi őket, ez által megmaradnak bűneikben, és ezért az ítéletet végre fogják rajtuk hajtani, vagy is mennek a kárhozatra.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2011. jan. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Utolsó.

Azt tanultam, hogy Istan a mi atyánk, mi az ő gyermekei. Én magamból indulok ki, én, még ha ezerszer, milliószor megbánt a gyerekem, hazugnak nevez vagy bármi, nem kínoznám mérhetetlen kínokkal nemhogy örökkön örökké, még egy napot se. Főleg, hogy akkor hiába jön rá, mit rontott el, helyrehozni nincs esélye. Segítenék neki rájönni, mi a baj. Akit említesz, az egy bosszúálló isten. Én olyan istenben hiszek, aki esélyt ad, ha elbukom, felállhatok, nem eltapos.

2011. jan. 8. 22:04
 7/12 anonim ***** válasza:
Isten végtelenül irgalmas az életünkben és végtelenül igazságos miután meghaltunk. És ez így van rendjén. Aki nem képes a parancsai szerint élni,és elutasítja tanításait,annak ez jár! De ettől függetlenül,ami a videóban van,egy ritka nagy baromság... A pokol nem attól lesz borzalmas,mert patásördögök vasvillával kínoznak,hanem a tudat,hogy a saját hülyeséged miatt ide kerültél,innen nincs kiút és CSAK MAGADAT okolhatod érte. Másrészt,nem értem,hogy miért félsz a pokoltól. Elkerülheted.
2011. jan. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Számomra ez hiteles információ a pokolról a Biblia alapján.

Isten jóságos és irgalmas, de ne felejtsétek el azt, hogy igazságos is! Ha a gyermeked megöli valaki, nem kéred, hogy büntessék meg a gyilkost? Isten az igaz bíró!

2011. jan. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A büntetéssel egyetértek, ami jár, az jár, de azt nem tudom elfogadni, hogy nincs kiút, hogy ennyire aránytalan a bűn és büntetés. Egyébként nem kifejezetten gyerekgyilkosokra gondoltam, hanem hétköznapi emberekre, akiknek vannak jó és rossz tulajdonságaik, haragszanak, irigyek, falánkak, stb. De emellett szeretnek, segítenek, megbocsátanak, tűrnek...

A rettegésben tartástól nem lesz valaki jobb, szerintem a belátástól lesz az.

2011. jan. 9. 12:34
 10/12 anonim ***** válasza:
Akinek nem inge, úgysem veszi magára. Azt írja az Ige, hogyha valaki az utolsó pillanatban segítségül hívja az Urat, megmenekül. És szerintem nagyon sokan tesznek így, amikor eljön a vég, akár egy balesetben, akár egy betegségben. Szerintem nem kell Istent megítélnünk, Ő biztosan jobban tudja és látja a dolgokat, mint mi. Hisz emberré lett, megismerte az ember nehézségeit, helyzeteit, együttérző és mindent tud rólunk. Biztos, hogy tökéletesen igazságos!
2011. jan. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!