Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elmondanád, hogy mi véleményed...

Elmondanád, hogy mi véleményed és miért a két esetről?

Figyelt kérdés

Tehát van két fiatalemberünk, a nevük legyen Aladár és Béla. Aladár mélyen hívő, az igaz valláshoz tartozik, megfelel annak minden kritériumának, Béla az ellentéte, tehát a legkevésbé sem vallásos, nem is érdekli a téma.


Mindkettejüket csapások érik az életben. Nem affélék, amik az emberi szabad akarat következményei, de komoly csapások (baleset, öröklött betegség, amikért senki nem okolható közvetve sem), aminek hatására Aladár kitér a hitéből, nem dacból, egyszerűen elveszti a hitét, míg Béla vallásos lesz.


2011. szept. 12. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
és mi a másik eset?
2011. szept. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

A két eset egy. Szerintem egyszerűen mivel a saját addigi nézetük alapján nem tudják megmagyarázni, elfogadni a dolgot, ezért csalódnak benne. És más, praktikusan homlokegyenest ellenkező nézetet kezdenek vallani.


Más kérdés, hogy ha ismernék egymást, rájönnének, hogy a msik nézet se garancia a tragédiák elkerülésére. És megint más kérdés, hogy egy mélyen vallásos ember nem veszíti el a hitét ilyenek miatt, hiszen "Isten azt próbálja meg, akit szeret."

2011. szept. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"és mi a másik eset?"


Két eset van. A és B esete.

2011. szept. 12. 11:18
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Aladár valószínűleg csak látszat hívő volt, mert a próbák és csapások hatására erősödnie kellet volna a hitének, de Béla rájött arra, hogy gyarló az ember és egyedül nem képes megbirkózni a csapásokkal így hívővé vált.


Bea

2011. szept. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Valóban egyszerű a válasz.

Bea jól megfogalmazta :)

2011. szept. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A válasz a két ember személyiségében keresendő. Mindkettő meglepően hasonló:-) A helyzetük ugyanaz: csapások érik őket.


Aladár hiába volt vallásos, ha a csapások elvették a hitét, akkor ez azért történt így, mert csak a gondviselő égi apuciban hitt, nem az Igaz Istenben. Nem volt képes felnőni, felelősséget vállalni a hitéért, növekedni és fejlődni. Az ilyen hitet csak a külsőségek tartják össze és ha baj van, sokszor borul az egész.


Béla a csapások hatására tért meg Istenhez. A vallást placebónak használja, segítségre van szüksége, ha máshoz nem, hát ahhoz, hogy elviselje az életet. Ez így nem elítélendő, de ő ugyanazt az apukát keresi, akit Aladár elutasított.


A megoldás mindkettejük számára ugyanaz: meg kell világosodniuk. Magukhoz kell térniük a kábulatból, felismerni, hogy kik ők valójában, kicsoda Isten, és miről is szól ez a világ. Igazi hitre kell szert tenniük, és hagyni hogy ez a hit megváltoztassa őket és eltörölje a gyengeségüket. Mert most mindketten gyengék, és akár hisznek akár nem: alszanak.


A hívő ember dolga az, hogy felébredjen, és a valóságot elfogadja annak, ami. És ez Istenre is vonatkozik.


Freya

2011. szept. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Mindkettőre lehet példa.persze,ha Béla vallásos lesz,nem biztos,hogy az általánosan elfogadott vallások Istenében fog hinni,és gyülekezetbe fog járni,vagy templomba.csak megváltozik a felfogása.Ez a véleményem.
2011. szept. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Nem tudom kedves kérdező, hogy tudtad-e, de ez a történet a Bibliában is benne van, mégpedig Jézus meséli el, kicsit más szereplőkkel, de a lényege ugyanaz. Jézus így mondta el ezt a történetet a farizeusoknak:


"Volt egy embernek két fia, és odament az elsőhöz, és mondta: Eredj fiam, munkálkodjál ma az én szőlőmben.

Az pedig felelt, mondta: Nem megyek; de azután meggondolván magát, elment. A másikhoz is odament, és hasonlóképen szólt. Az pedig felelt, monda: Én elmegyek, uram; de nem ment el. E kettő közül melyik teljesítette az atya akaratát? Így válaszoltak (a farizeusok): Az első. Mondta nekik Jézus: Bizony mondom néktek: A vámszedők és a parázna nők megelőznek titeket az Isten országában."


Nem az számít tehát, ki mit mond, hanem hogy mit cselekszik.


Üdv. Péter

2011. szept. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem simán előfordul ilyesmi a valós életben is.

Már ha feltételezzük, hogy a kereszténységről van szó, és hogy bárki is megfelelhet az "egyetlen igaz vallás minden kritériumának". :)


A B eset talán gyakoribb: Sokan fordulnak Isten felé a nehézségek miatt, talán mint egy utolsó szalmaszálként próbálnak belekapaszkodni a hitbe. Van, aki csalódik, van, aki nem. Mindenesetre Jézus azt mondta: "Jöjjetek énhozzám mindnyájan, akik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket." /Máté Evangéliuma 11:28/.

Tehát az ígéret megvan, így az eredmény nem Istenen múlik. :)


Az A esetben nem gondolom, hogy okvetlenül a "nem igazi hit" lenne a probléma, mint előttem írták. Nem zárom ki ezt a lehetőséget, de nem általánosítanék.

Azt szokták mondani: Teher alatt nő a pálma.

Én hozzáteszem: Túl nagy teher alatt pedig összeroppan.

Azt is mondják, hogy ami nem öl meg, az megerősít.

Ez lehet, de nem tudhatom, mert én még élek. :)


Ebben szerintem az a lényeges pont, hogy ha valaki "egyszerűen elveszti a hitét", mint írod, akkor meddig tart ez az állapot. Úgy értem, végleges-e, vagy újra megtalálhatja az illető azt, amit elveszített. Ez is sok-sok tényezőtől függhet, és van példa mindkettőre. Itt sem lehet sem általánosítani, sem törvényeskedni, sem elítélni bárkit is.


Én úgy gondolom, hogy mivel Isten maga a szeretet, Ő kegyelmes és irgalmas; ezért ha beleenged is nehézségekbe valakit, mindig ad lehetőséget a visszatérésre, helyreállásra.

Ézsaiás 42:3-ban ez áll Isten választottjáról: "Megrepedt nádat nem tör el, a pislogó gyertyabelet nem oltja ki, a törvényt igazán jelenti meg."


Lehet, hogy ezt emberileg nehéz végigélni, sőt, biztos; de ha jó a vége, akkor már nem sokat számít az előzmény... :)


Nem ragoznám tovább, mert szerintem így is elég bonyolult minden.

De van egy nagyon szép dal, amely valami hasonló helyzetről szól:

Arról, hol volt Isten / Jézus a nehézségek idején.


Matt Maher - You Were On The Cross

http://www.youtube.com/watch?v=ZCPsZ-Vi6Ck&feature=BFql&play..


Mint köztudott, fundi vagyok. /Egy igen mókás lány szerint a sor így néz ki: Morgó, Kuka, Szende, Fundi... Üdv. :) /

Szóval, a videón van olyan ábrázolás, amely talán nem illik ebbe a képbe; de a rajz a padon ülő két személyről szerintem hatalmas, így bőven felülírja a többit. :)

2011. szept. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sokkal kreatívabbak lettek, mint vártam.
2011. szept. 18. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!