Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményed az alábbi...

Mi a véleményed az alábbi statisztikákról?

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 13. 15:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
Nem akarok senkit megbántani és megsérteni, de szerintem az lenne furcsa ha fordítva lenne. Erről kb az jut eszembe h a középkorban a jobbágyok fékentartására használták a vallást, viszont akkor is volt az átlagtól intelligensebb emberek akik tudták ezt jól. Ma sincs ez máshogy, csak ma nem jobbágyok vannak, hanem polgárok. Másik h egy intelligens ember nem egy felsőbb hatalomra fogja bízni magát.
2011. szept. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Sághegyi Csaba ***** válasza:
58%
Aktív "ateisták" már megint... Nem hiszek az aktív ateisták hitetlenségében. Jómagam nem voltam hívő 18 éves koromig. Nem is foglalkoztam semmiféle vallással. Aki pedig azzal foglalkozik, az hazudik, ha nem hívőnek mondja magát. Ha el is hiszi, hogy nem hívő, akkor önmagát is becsapta. Az embert a tettei mutatják be, nem a szavai. Az aktív ateisták harcolnak a nem létező isten ellen, márpedig akkor vagy őrültek, vagy hívők. Más lehetőséget nem látok.
2011. szept. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Mint minden statisztika ez is tévedhet. Az én környezetemben például sokkal több az intelligensebb, magasabb végzettségű emberek között a hívők aránya, mint a nem hívőké...


Üdv. Péter

2011. szept. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%
Kedves Péter! És nyilván a te személyes, erősen szubjektív tapasztalatod pontosabb, és hitelesebb, mint a nagy nemzetközi felmérések. Szép dolog a hit, de a statisztika nem hazudik, ellentétben sok mélyen vallásos emberrel...
2011. szept. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Érdekesnek találom.

Pl. ezek szerint a kanadai Mensa-tagok 62,9 %-a vallásos.

Vagy pl. mindössze 10 % az eltérés a felsőfokú tanulmányokat folytatott és nem folytatott személyek álláspontja között.



Az én ismeretségi körömben is sok intelligens, közép- vagy felsőfokú végzettségű hívő keresztény van. Ezt eddig pontosan 2 alkalommal említettem ebben a kategóriában, mindkét alkalommal egy-egy téves állítás cáfolatának szánva; az egyiknél mégis azt olvasta valaki a fejemre, hogy lenézem az alacsonyabb végzettségűeket. Pedig ez nem igaz. Egyszerűen csak a "van rajta sapka - nincs rajta sapka" tipikus esete.


Hozzáteszem, hogy bár jómagam nem adventista vagyok, de legalább az egyik gyülekezetükben valóban magasabb volt a felsőfokú végzettségűek aránya az átlagosnál; de ugye ez is csak az én szubjektív tapasztalatom.


Viszont azok, akik annyira úgy gondolják, hogy ateistaként csakis intelligensebbek lehetnek a hívőknél, tessék, tehetnek egy próbát:


[link]


Aztán az eredményekről készült képet feltölthetik pl. a www.kepfeltoltes.hu-ra, a linket bemásolhatják ide, hadd lássa mindenki.


Elnézést, ha morcosnak tűnök, de már annyira unalmas ez a hozzáállás.

És az is, hogy most fogják ész nélkül nyomkodni a piros kezecskét; de nem baj, nem érdekel. :)

2011. szept. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

Nekem a magas IQ-jú ateista tudósokról mindig ez jut eszembe:


Mt 11,25 - Abban az időben Jézus ezeket mondta: "Dicsőítelek, Atyám, ég és föld Ura, hogy az okosak és a bölcsek elől elrejtetted ezeket és a kicsinyeknek kinyilatkoztattad.

2011. szept. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Lebannen ***** válasza:
100%

Azért azt észre kellene venni,hogy a vallásosság,mint a társadalom minden más meghatározó ereje,mesterségesen generált.

Talán abban egyetértünk,hogy a hívő emberek aránya az évtizedek,évszázadok során csökkent.

Most képzeljetek el egy olyan világot,ahol mindenki igaz hívő(és itt nem azokra gondolok,aki azt mondja,hogy vallásos,aztán mikor senki nem látja,ellopja a szomszéd ásóját,ha a ház előtt felejti).

Mivel járna ez?

Először is,mivel az emberek hinnének a lélekben,nem tartanák ennyire fontosnak az anyagi örömök hajszolását,és főleg az őrült fogyasztást,és felhalmozást.

A mai társadalomban ugye ez teljesen megengedhetetlen.


Másodszor,mindenki betartaná a tízparancsolatot,vagy az annak megfelelő más szabályokat(a lényeget úgy lehet megfogalmazni,ne tegyél olyat,amit magadnak nem kívánsz).


Mi lenne ennek a hatása?


Nem lennének háborúk.Vagyis a hatalmat gyakorlók elesnének a legnagyobb bevételtől.

Nem lenne bűnözés-újabb pénzkiesés.

Nem lenne kizsákmányolás,tehát igazi hatalom sem.


Végül íme egy link,azt hiszem ezt az ateisták is értékelhetik.


[link]


Érdemes végigolvasni.

2011. szept. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

Mt 11,25 - Abban az időben Jézus ezeket mondta: "Dicsőítelek, Atyám, ég és föld Ura, hogy az okosak és a bölcsek elől elrejtetted ezeket és a kicsinyeknek kinyilatkoztattad.


Miért kell mindig idézetekkel jönni? Na és? Ez mit bizonyít, vagy támaszt alá? Az egész Biblia nem áll másból, csak előre megírt válaszokkal, amiket azoknak szántak, akik támadni próbálják a keresztény egyházat. Nem lehetett nehéz kitalálni előre valami frappáns szöveget, egy adott bírálatra...

2011. szept. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

"Miért kell mindig idézetekkel jönni? Na és? Ez mit bizonyít, vagy támaszt alá? Az egész Biblia nem áll másból, csak előre megírt válaszokkal, amiket azoknak szántak, akik támadni próbálják a keresztény egyházat"


Úgy látom te nem az intelligens ateisták közé tartozol. Az idézet nem bizonyíték, hanem Jézus szavainak idézete, nem több. Viszont a témába vág.


A Biblia nem tartalmaz előre megírt válaszokat és a keresztény egyház Jézus idejében még nem is létezett. A Biblia nagy része zsidó szent könyv.

2011. szept. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, amint látod, vannak intelligens emberek akik Istenben hisznek. Az, hogy a tudósok között kevesebb akad,abból ered, hogy ha elérsz egy pozíciót, az egód nagyon megerősödik és úgy érzed nincs szükséged Istenre. Kevés alázatos szívű nagy ember létezik, ezért ilyen a statisztika.

Tisztelettel,

Freya

2011. szept. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!