Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményed az alábbi...

Mi a véleményed az alábbi statisztikákról?

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 13. 15:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
60%

"Az, hogy a tudósok között kevesebb akad,abból ered, hogy ha elérsz egy pozíciót, az egód nagyon megerősödik és úgy érzed nincs szükséged Istenre."


Ezzel nem értek egyet. Nem véletlen h pl a fizikusok között a legmagasabb az ateisták aránya. Egy fizikus kellően tájékozott ahhoz, hogy megértse a világot nem egy szakállas öregember teremtette, hanem a világegyetem folyamatai. Ennek ellenére szomorú hogy vannak még 2011-ben olyan emberek, akik istennek tulajdonítják mindezt. Ez nem egó kérdése, hanem egyszerű tudásé.

2011. szept. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
59%

"Ezzel nem értek egyet. Nem véletlen h pl a fizikusok között a legmagasabb az ateisták aránya. Egy fizikus kellően tájékozott ahhoz, hogy megértse a világot nem egy szakállas öregember teremtette, hanem a világegyetem folyamatai."


Értem. Tehát a matematikus és a biológus kellőképpen hülye ahhoz, hogy ezt elhiggye? Meg az a rengeteg orvos, tanár, ügyvéd is?


Nos, úgy látom újdonságot közlök veled: senki nem hisz abban, hogy a világot egy szakállas öregember teremtette. Az egy szimbólum. A kimondhatatlan kimondását szolgálja. Isten szellem, mégpedig teremtő intelligencia, rendező elv, első szubsztancia. A világegyetem folyamatai sem maguktól indultak el a semmiből.

2011. szept. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
50%

"Tehát a matematikus és a biológus kellőképpen hülye ahhoz, hogy ezt elhiggye?"


Őket csak kihagytam a felsorolásból, h ne kelljen annyit pötyögni. Azt hittem egyértelmű h más tudósok is épp' annyira intelligensek.


A szakállas öregember példámat nem kell komolyan venni. Abban egyetértek h valami teremtett. Abban is hogy valamilyen felsőbb rendű hatalom/lény/lélek vagy akármi. Abban viszont nem h a keresztény egyház istene volt az. Semmivel sem hitelesebb a kereszténység/keresztény vallás/világszemlélet mint az összes többi vallás, beleértve a rég eltűnteket, vagy akár a sámánizmust.

2011. szept. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
50%
Nem beszélve a sokat emlegetett bibliáról, melyről tudjuk h ősi babiloniai, asszír, és más jóval, a rómaiak és keresztények előtt élt népek mondavilágát gyűjti össze, csak más nevekkel...
2011. szept. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Juj az utolsó hozzászóló tutira nem tud semmit csak olvasott valahol valamit.


Az újszövetségben leírtakat melyik néptől szedték össze?

Jézus az apostolok mind a 12.

A teremtés történet s az özönvíz az oké de pl az egyiptomi kivonulás az már nagyon sántít. Mert ha gyűjtötték akkor kitől?

Van akinek nem titok hogy Ábrahám pont arról a területről indult el ahol a babiloni civilizáció létezett.

2012. jan. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!