Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miert ebben a kategoriaban...

Miert ebben a kategoriaban van, a legtobb, es legagresszivabb gyulolkodes?

Figyelt kérdés

Meg a politika temaban sincs ennyi. Pedig ott tenyleg durvulnak. De itt meg annal is jobban!

Nem forditva kene lennie?


2011. szept. 14. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Azért, mert a moderátorok még mindig nem tették át az ezotériába, pedig ott lenne a helye.
2011. szept. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%

A valláskritika durvább szokott lenni. Egyébként a bibliai válasz az, hogy Isten illata a halál illata azoknak, akik elvesznek, innen az ellenszenv. Vallásosak is túllőnek a célon, mert ők is emberek.

Nézd csak meg, hogy ezt a választ hogy lepontozzák hamarosan, pedig senkinek nem szóltam rossz szót.

2011. szept. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Rejehw, nem igazán, bár van abban igazság, amit mondasz, de nem így.


Inkább úgy kéne, hogy Ezotéria és Vallás vagy Vallás és Ezotéria, és ezen belül lenne még egy kritika, ahova irkálhatnának azok, akiknek valamelyikben valami szálka szúrja a szemét.


Egyébként az ezoban is van gyűlölködés, csak sokan nem veszik észre, mert, hogy "az úgyis hülyeség, és hülye, aki ilyesmiben hisz", pedig az ugyanolyan, mint a vallás.

2011. szept. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Én úgy tapasztalom, hogy az agresszivitás, és gyülölködés sajnos nem attól függ, hogy ki vallásos és ki nem, sokkal inkább attól, hogy ki mennyire tudja intelligensen kezelni mások világnézetét, és mennyire képes tolerálni azt.


Én eddig mindig megértettem magamat a többi forumozóval, és bár sok mindenben nem értettünk egyet, de veszekedni soha nem veszekedtünk. Szerintem a kellő alázat minden embernek jót tesz, legyen az hívő, vagy hitetlen.


Még annyit, hogy a Vallás kategória alá való inkább az Ezoteria, mint fordítva...


Üdv. Péter

2011. szept. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Én nem így tapasztalom. A Vallás és Valláskritika kategórián kívül csak a Politikát látogatom rendszeresen, írok is oda; szerintem ott sokkal rosszabb a stílus. Olyan szinten megy egymás anyázása, leh.lyézése, egyéb válogatott trágár kifejezésekkel való szidalmazása - legalábbis bizonyos kérdéseknél -, hogy az már minősíthetetlen. Ugyanez a gyűlölködés nyilvánul meg sokszor politikusok és pártok felé is; de a "csúcs": két bizonyos nemzetiség / népcsoport felé kinyilvánított mélységes utálat. Gondolom, világos, kik felé...


És szerintem köze nincs a vallásnak az ezotériához, legfeljebb a kívülállók szemében; tehát nem kellene összemosni a kettőt. Aki ezt mondta, elég kevés hozzáértésről tett tanúbizonyságot.

A hívő keresztények között nem népszerű az ezotéria, az okkultizmus, sőt, kifejezetten károsnak és veszélyesnek tartjuk ezeket.



Más felől megközelítve a témát engem is zavar itt (is) sokak minősíthetetlen, agresszív, gyűlölködő, trágár stílusa; és nagyon jó lenne, ha javulna a helyzet. Úgy értem, hogy egy ateista nem tud normálisan válaszolni egy Istennel vagy a Bibliával vagy egy élethelyzettel kapcsolatos kérdésre, mivel nincs meg hozzá a kellő ismerete - legalábbis többnyire.

De nem ám, hogy akkor csendben olvasgatna tovább, vagy leírná, hogy ő ugyan nem hívő, de talán így és így lehet a dolog... Mindenképp nyilvánosságra kell hoznia valami szédületesen nagy "okosságot".



Erről nemrég egy kérdésnél kifejtettem a véleményemet, bemásolom:



"... az ateisták sokkal arrogánsabbak, lenézőbbek, intoleránsabbak, mint a hívők, legalábbis a beírt válaszok alapján. Csak bele kell nézni néhány kérdésbe, és világosan látszik, hogy többnyire kik használnak trágár, sértő, gúnyos kifejezéseket...

Külön élmény, amikor valakivel sikerül normális hangnemben beszélgetni valamiről. :)


Alapon - az oldal szabályzata szerint kizárólag - a kérdésre lenne szabad válaszolni, nem egymás válaszaira. Ettől szerintem majdnem mindannyian el szoktunk térni időnként. Ez nem is lenne gond, ha nem az anyázás menne sokszor.


Engem nem zavarna a vita, bár nem szeretek vitatkozni. Az viszont igen, hogy sokan csak kötözködésből írnak választ, pontosabban valami szemetet válasz helyett.


Pl. a Vallás rovatban valaki feltesz egy kérdést Istenről, vagy a Bibliáról, egy problémájáról, stb.


Erre szinte minden esetben legalább néhányan ilyen szinten válaszolnak:

1. h.lye vagy;

2. nincs is Isten;

3. ne hidd már el a meséket;

4. nóóóórmális?;

5. majd holnapra kialszod...

6. hogy lehetnek ilyen ... -k ezek a ... hívők / vallásosak?

7. nincs eszed / agyad; menj tanulni / óvodás szint; nem gondolkodtok, blablabla


És még sorolhatnám. Könyörgöm, ez hol válasz a kérdésre??

Aztán meg fel vannak háborodva, ha kitörlik a válaszukat.


(...)


Kulturált, értelmes vitákkal, beszélgetésekkel többre mennénk. Nem tudom, ki milyen okból olvassa az oldalt, vagy miért válaszolgat, mi motiválja erre; de a többségnek meg kellene tanulnia civilizáltan viselkedni."


Remélem, eléggé kimerítő volt a válaszom. :)

2011. szept. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Berta Wooster

Ez szerintem is igy van. Az ateistak annyira eltokelten es ellenerveket nem turoen hisznek a sajat " vallasukban," hogy

aki csupan kiejti az Isten szot a szajan, mar is leugatjak.

En elfogadom, hogy ok nem hisznek. De akkor ok miert nem fogadjak el annak a velemnyet aki hivo ember. Vagy legalabb toleralnak. De amikor a keresztenyek kozt tor ki a haboru, az mindennel durvabb!!!

2011. szept. 14. 21:39
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Berta, az ilyen vitáknak annyi értelme van, mint a konspirációs teóriák követőivel vitázni.

Ha nem akarják megváltoztatni a véleményüket, nem fogják, akkor se, ha éppenséggel ott a bizonyíték, hogy tévednek.

Vagyis hogy nem teljesen olyan, mert itt nincsenek bizonyítékok.

2011. szept. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én például Péterrel gyakran egyetértek, pedig teljesen más a világnézetünk, és az enyémnek része a mágia és az okkultizmus is. Én azért egy szinten emlegetem a kettőt.


Most lehet, hogy rosszul fogalmaztam, de nekem egyik sem alávalóbb a másiknál.

2011. szept. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

@Kérdező:

Na, akkor ebben egyetértünk. Nem olyan rég volt egy ilyen kérdés is az ateistákhoz, hogy miért járnak ide. Érdekes válaszok születtek, bár hiányos kissé a névsor, azaz nem nyilatkozott minden rendszeres válaszadó.

Akik pedig csak úgy beugranak néha "osztani az észt", azoknál egyértelmű a cél... És az intelligencia szintje is... Bocsi.


A keresztények közötti háborúban is van némi tapasztalatom, méghozzá negatív. Mondhatnám, siralmas, elszomorító.

De ha belegondolok abba, ami számomra is világossá vált e viták folyamán: hogy mekkora különbségek vannak az egyes felekezetek között, akkor teljesen evidens az is, hogy ezeket nagyon nehéz közös nevezőre hozni...



@rejehw:


Szia!

Téged pl. a Pol-ból ismerlek... :)

És ott éppen egy csónakban evezünk, nem tudom, észrevetted-e már. Aktuálpolitikához nem szólok hozzá, csak bizonyos témákhoz. Ott aztán téged is rendesen ki szoktak osztani... De úgy látom, jól bírod a kiképzést. :)


Viszont itt még nem láttalak az utóbbi pár nap kivételével, de amit látok most, az pont az a "mi a csudának szólsz bele?" kategória; ne haragudj, de tényleg.

Nem akarok belekezdeni a bizonyítékos témába; persze, természettudományos nincs, a többi meg vitatható. Olvasgass bele néhány kérdésbe, jobban jársz. :)


A konteósokat meg ismerem egy kicsit, linkelgetem is nekik rendesen a cáfoló oldalakat. Nem hinném, hogy sok eredménnyel... :((

Gondolkozóó barátunkat már nyíltan hívtam keringőre egy párszor, (azaz beszélgetni), de úgy látszik, nem akar. Előtte persze próbáltam érvelni is rendesen, de hát nem hatotta meg...

2011. szept. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem gyűlölködés, de melyik oldalról is nézzük? Jézust például megfeszítették a tanításaiért, mert az igazat szólta. Akkor, igaz pont az egyház tette ezt, de a mai világban a hitetlenek "feszítenének" meg, ha Jézus tanításait mondanám. Pedig az egyik tanítása az volt, hogy a világ soha nem változik az emberek mindig azok maradnak akik. Még mielőtt valaki, a ma már más a világ mondatokkal jönne és elavultaknak titulálná a hívőket...
2011. szept. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!