Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten szereti az állatokat,...

Isten szereti az állatokat, egyáltalán hogyan viszonyulhat hozzájuk?

Figyelt kérdés
Az "alkérdés" pedig az, hogy ha valaki életében rosszul, vagy hanyagul bánt egy állattal, vagy állatokkal, az bűnnek számít és ítélet alá esik miatta az illető, (ha nem bánta meg halála előtt)?
2011. szept. 14. 16:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát a kígyó az megszívta
2011. szept. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem azért adta nekünk őket, hogy gyepáljuk és kínozzuk őket, az egyszer biztos, de kíváncsi vagyok mit szól ehhez más, aki többet tud erről.
2011. szept. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Nyilván szereti őket, különben nem teremtette volna őket. Plusz lelket lehelt beléjük, ahogy az emberbe is. Az özönvíz idején pedig ő figyelmeztette Noét, hogy vigyen belőlük, mindegyikből egy párat. Bibliában megtalálod mindezt pontosan.
2011. szept. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

Teológiai szempontból Isten azért teremtette az állatokat, hogy az ő dicsőségére váljanak. Hogy megmutassa: mennyire harmóniában van ez a világ, a természet. "Nézzétek az ég madarait és a mező vadjait: nem vetnek, nem aratnak, mégis mindenük megvan, ami az élethez szükséges. Mennyei atyjuk gondoskodik róluk."

Nos ez nem pontos idézet, de valami ilyesmi.


Minden bizonnyal súlyos bűnnek számít az, ha egy állatot megkínzunk, és könyörtelenül megöljük. Itt most persze nem a vadászatról van szó (az emberi érdek minden fölött áll), hanem arról, hogy valaki pusztán élvezetből gyilkolássza az állatokat.

2011. szept. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Igen szereti, és aki egy állatot is szándékosan megsebez, megkínoz remélem a pokolban fog égni örökre, a legnagyobb kínok közt... bocs de ezt muszáj volt -.- utálom az ilyen embereket... remélem te nem azért kérdezted ezt meg mert tettél ilyesmit...
2011. szept. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%

"Az emberi érdek minden fölött áll" :P

Na az ilyen hozzáálást úgy tudom szeretni. Az embernek semmivel sincs több joga a természetnél.

2011. szept. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%
*A természet többi élőlényénél(utolsó)
2011. szept. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

"Na az ilyen hozzáálást úgy tudom szeretni. Az embernek semmivel sincs több joga a természetnél."


Sajnálom, de az ember a teremtés koronája. És Isten azért teremtett minket, hogy uraljuk (óvjuk, védelmezzük, és a magunk hasznára alakítsuk) a természetet (nem kizsákmányoljuk!!! Az egy másik kategória) és ne a természet uraljon minket.


Ha ez megnyugtat én is természetpárti vagyok :)

Nem véletlenül írtam, amit írtam.

2011. szept. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Végül is van benne valami. Ha nem bántjuk, hanem védjük őket, akkor még jobbá is tehetjük az életüket. Azt nem szeretem, ha azt mondják, hogy az embernek mindenhez joga van. Ha már mi vagyunk az értelmesebbek, akkor az a feladatunk, hogy védjük a természetet, ne pusztítsuk.
2011. szept. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

17:35


Arról van szó, hogy még nagyon fiatal koromban kaptam egy nyuszit Húsvétra. Engem nem neveltek állatvédőnek, de állat ellenesnek sem, viszont tény, hogy nem értettem az állatokhoz. Sajnos akkoriban sokat jártam bulizni, és éjszaka dolgoztam, így nem maradt rá időm. Persze adtam neki enni zöldséget, csak egyáltalán nem foglalkoztam vele, pedig nagyon aranyos volt. A bejárati ajtó előtt volt egy ilyen szélfogó helyiség, ott tartottam, amikor már megnőtt, amíg kicsi volt bent volt a házban, csak mikor megnőtt iszonyú sokat bogyózott és pisilt, meg jelölt mivel fiú volt, úgyhogy büdös volt és kiraktam a szélfogóba szegényt, ott lakott 3,5 nm-en, illetve nappal kiengedtem a kertbe, kivéve télen. Nem adtam neki ilyen száraz tápot, mert nem is tudtam, hogy létezik ilyesmi. A kertbe rendszeresen kiengedtem, de vizet nem nagyon adtam neki, mert nem tudtam, hogy kell és nem néztem utána... Ki ugyan nem száradt mert zöldséget mindig kapott, abból elvileg tudják a nyuszik pótolni a nedvességet, de azért kellett volna neki vizet is adni és én nem adtam. Szerintem télen fázott is, nem tettem neki pokrócot, csak úgy elvolt ott. Ez már nagyon régen volt, de gyötör a lelkiismeret, hogy nem törődtem vele. Szerintem nagyon rosszul érezhette magát :( Szerintem ez túl azon, hogy szomorú, bűn is volt.

2011. szept. 14. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!