Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan szoktál imádkozni?

Hogyan szoktál imádkozni?

Figyelt kérdés
Mit mondasz, mikor, hogyan?
2011. szept. 17. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
CSendben, saját gondolatokat...
2011. szept. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csendben, amikor eszembe jut. Sokszor séta közben, akár csak a környéken, akár a parton. Sokszor nem lehet, és nem is kell szavakba önteni a mondanivalót.
2011. szept. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor nem szoktatok "begyakorolt" mondatokat mondani?
2011. szept. 17. 22:28
 4/11 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%
Nos, amennyiben az imádkozás beszélgetés Istennel, akkor az számít annak, ha az ember őszintén mondja neki, amit gondol. Tanult szövegek darálása csak halott vallási rítus, ha az ember nem azt gondolja, csak mondja. Meggyőződésem, hogy Isten őszinte megnyilatkozást vár az embertől.
2011. szept. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Saját szavaiddal,azt mondd el Istennek amit érzel,ami benned van.
2011. szept. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem kell letérdelni szobrok elé. Az hogy becsukjuk a szemünket és összetesszük a kezünket az egy dolog,ez nem kötelező az azért van,hogy jobban tudjunk Istenre figyelni. De én sokszor nyitott szemmel mászkálva imádkozom. Ez nem kötött ott ahol vagy ahogy akarsz a lényeg,hogy őszintén és hidd el,hogy amit kérsz Istentől meglesz!(Bár azért gondold meg,hogy mi az amit kérsz :D)
2011. szept. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azzal nincs problémám, hogy le kell térdelni egy szobor, vagy gyertya elé, mert ezt én alázatnak veszem, meghajlok az erők előtt. Engem csak az zavar, hogy sokan úgy imádkoznak, hogy Miatyánkot mondanak, meg Rózsafüzért, ide-oda szúrd be a titkot. Úr Isten mondom. Ennyi erővel a Himnuszt is elmondhatnám minden reggel, az is úgy kezdődik, hogy Isten álld meg a magyart...

Ezekben az zavar, hogy dogmatikus, és ahogy Osho is mondja a Bátorság c könyvében, ez nem igazi szeretet, mivel a feleségednek sem mondod minden nap: Drágám szép vagy, Imádlak, Egyetlen nő vagy az életemben. Aztán másnap megint, és holnapután ismét, ez vagy szívből jön, vagy nem. Ez így nem igazi kapcsolat.

2011. szept. 17. 23:23
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A Miatyánkot sokan mondják a vesztükre, hisz benne van egy szép mondat:

"És bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek."

Ha egy ember elhatározta, hogy xy-nak soha nem fogja megbocsátani amit tett, és közben ezt imádkozza, azzal azt kérné, hogy:"Uram! Soha ne bocsásd meg a bűneimet!"

:)

Amúgy egy szép ima, sokat lehet rajta elmélkedni.


Sok formája van az imának.

Az egyik kedvencem a szemlélődés. Ülj ki a kertbe, vagy sétálj egyet az erdőben, és közben csodáld a természetet.

Pl ott van az a kis hangya. Honnan tudja, hogy merre kell menni? Hogy tud ennyi kis apró lény egymással ilyen nagyszerűen kommunikálni? Hogy tud a légy repülni? Aerodinamikailag nézve lehetetlennek tűnik, hogy tudjon repülni.. stb, egy csomó érdekes kis apróság vár ott, amiket a szép madárcsicsergések között tudsz csodálni.


Egy sötét szobában egyedül is nagyon jó imádkozni. Gyertyát gyújtasz, és figyelsz a belső kis adó-vevődre.

A wifihez tudnám hasonlítani a kommunikációt Isten és ember között:

Manapság minden laptopban van wifi, még ha nem is látjuk, hogy hol van benne. Nem kötelező használni, akkor is működik a gép, ha nem csatlakozik az internetre. A rooter küldi a jelet folyamatosan. A Laptop pedig megkapja a jelet, de nem feltétlen használja. Egyes laptopoknál ki is lehet kapcsolni a wifit.

Isten hív minket. Szól hozzánk, de nem a fülünkkel kell rá figyelni. A lelkünkön keresztül szólít meg. Sokan nem is hallgatnak rá, észre sem veszik, vagy nem is keresik ezt a hangot. De egy csendes, sötét szoba tökéletes helyszín megtalálni Istent.


Ha semmit sem hallasz, akkor installálni kell a drivert:

Vannak kis imakönyvek, apró, tanulságos történetekkel, és egy-egy kis imával, de neten is vannak ilyenek.


De nem csak egyedül lehet imádkozni. Nálunk a család esténként mindig összejött egy kicsit, szintén ilyen könyvekből olvastunk, sok szép emlékem fűződik ezekhez az estékhez.


Ajánlom még mindenkinek a szentmisét, illetve előtte/utána a csendes templomban szintén tudsz Istennel beszélgetni.


De a munkába menet, ebéd közben, öt perces szünetben is megoszthatod Istennel gondolataidat, (mint a facebook-on, de azt csak Ő tudja kommentelni.:)

2011. szept. 18. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Igyekszem úgy imádkozni, ahogy Jézus és az apostolok tanították. :) Ebből néhány dolog:


- Egyedül úgy, hogy senki más ne hallja, csak Isten (vö. Máté 6:6 "Te pedig amikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozzál a te Atyádhoz, aki titkon van; és a te Atyád, aki titkon néz, megfizet néked nyilván.")

- Nem ismételgetek egy rögzített, begyakorolt imaszöveget (vö. Máté 6:7 "És mikor imádkoztok, ne legyetek sok beszédűek, mint a pogányok, akik azt gondolják, hogy az ő sok beszédükért hallgattatnak meg.")

- Másokkal úgy imádkozom, hogy mindent, amit kérünk, egy szívvel és egy akarattal kérjünk az Atyától (vö. Máté 18:19 "Ismét, mondom néktek, hogy ha ketten közületek egy akaraton lesznek a földön minden dolog felől, amit csak kérnek, megadja nékik az én mennyei Atyám." és Apcs 1:14 "Ezek mindnyájan egy szívvel-lélekkel foglalatosak valának az imádkozásban és a könyörgésben, az asszonyokkal és Máriával, Jézusnak anyjával, és az ő atyjafiaival együtt.")

- Mértékletesen és józanul, harag és versengés nélkül, megmaradva a szeretetben (vö. 1Pét 4:7b "Annakokáért legyetek mértékletesek és józanok, hogy imádkozhassatok.", ill. 1Tim 2:8 "Akarom azért, hogy imádkozzanak a férfiak minden helyen, tiszta kezeket emelvén föl harag és versengés nélkül.")

- Nagyon fontos: Jézus nevében, az Ő nevét segítségül hívva (Ján 14:13 "És akármit kértek majd az én nevemben, megcselekszem azt, hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban. Ha valamit kértek az én nevemben, én megcselekszem azt.")

- Hittel, hogy valóban megkapom, amit kérek, és hogy az imám meghallgatása nem meglepetés lesz, hanem szükségszerű következmény (Márk 11:24 "Azért mondom néktek: Amit könyörgéstekben kértek, higyjétek, hogy mindazt megnyeritek, és meglészen néktek.")

- Megbocsátva az embereknek - mivel a meg nem bocsátás megakadályozza az imameghallgatást (Márk 11:25-26. "És mikor imádkozva megállotok, bocsássátok meg, ha valaki ellen valami panaszotok van; hogy a ti mennyei Atyátok is megbocsássa néktek a ti vétkeiteket. Ha pedig ti meg nem bocsátotok, a ti mennyei Atyátok sem bocsátja meg a ti vétkeiteket.")

- Nem csak magamért, hanem sokszor kifejezetten másokért, konkrét személyekért, pl. az ország vezetőiért (vö. Jak 5:16 Valljátok meg bűneiteket egymásnak és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok: mert igen hasznos az igaznak buzgóságos könyörgése., ill. 1Tim 2:1-3 "Intelek azért mindenek előtt, hogy tartassanak könyörgések, imádságok, esedezések, hálaadások minden emberekért, Királyokért és minden méltóságban levőkért, hogy csendes és nyugodalmas életet éljünk, teljes istenfélelemmel és tisztességgel. Mert ez jó és kedves dolog a mi megtartó Istenünk előtt")

- A jelenkor apostolaiért, igehirdetőiért, az evangélium terjedéséért (vö. 2Thess 3:1 "Végezetre imádkozzatok értünk atyámfiai, hogy az Úrnak beszéde terjedjen és dicsőíttessék, amiként ti köztetek is.")

- Szent Szellem által, ami legtöbb esetben a nyelveken való imádkozást jelenti, és elsősorban önmagunk épülésére szolgál (vö. Júd 1:20 "Ti pedig szeretteim, épülvén a ti szentséges hitetekben, imádkozván Szent Lélek által...", ill. 1Kor 14:4a "Aki nyelveken szól, magát építi")

- Leveszem a sapkámat... :D (1Kor 11:4 Minden férfiú, aki befedett fővel imádkozik avagy prófétál, megcsúfolja az ő fejét.)


Mindezeken kívül azok is megállnak, amiket előttem mondtak: tiszta szívvel, őszintén feltárulkozva Isten előtt, mint aki előtt amúgy sem titkolhatok el semmit, hiszen jól ismer és minden dolgomról tud, azt is tudja, mire van szükségem. Jobban tudja, mint én.

De ki is egészíteném, amit a többiek mondtak: nemcsak a saját szavainkkal imádkozhatunk, hanem Isten Igéjével is, mert az Ige megvallása erősíti a hitet és az ember szívét. Így például sokszor az az imám, hogy megvallok olyan Igéket, amelyek a Biblia szerint igazak a Krisztust követő emberekre. Pl. ilyen a 91. Zsoltár, vagy ilyen Pál apostolnak egy csomó zseniális mondata, pl. Gal 2:20 "Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; amely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, aki szeretett engem és önmagát adta érettem." Mint már korábban írtam, ez nem azonos az értelmetlenül ismételgetett betanult imákkal, ha szívből és hittel meg tudja vallani az ember. Mint Jézus megkísértésének történetéből is tudjuk, az ördögnek való ellenállás leghatékonyabb módja, ha az adott helyzetre illő Igét megvalljuk - Jézus pont ezt tette, ld. pl. Lukács 4. részben.


Remélem, segítettem! :)


(Tp.)

2011. szept. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Én szoktam spontán imát, rózsafüzért (Iralmasság rózsafüzére), belső imát és a Jézus imát is mondani.
2011. szept. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!