Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell imádkozni?

Hogyan kell imádkozni?

Figyelt kérdés

Sokat gondolok Istenre és hiszek is benne , de az imával úgy érzem hadilábon állok.

Általában elterelődnek a gondolataim, azt veszem észre, hogy teljesen máshol járok, ezért gyakran egy Miatyánkot mondok csak, csak úgy, mert annak tudom, hogy van eleje és vége és ott nem tudok elkalandozni.

De ezt nem érzem elégnek. Hogyan imádkozzak?


2011. okt. 10. 10:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Mondj annyit, amennyit épp tudsz.


Vagyis: addig és azt imádkozd, amire oda is tud figyelni, amiben 100%-ig ott vagy. Ha ez egy mondat, akkor egy mondat, amiben mondjuk megköszönöd az aznapi ajándékokat, amiket kaptál. (Közben átgondolhatod, milyen szép dolgok történtek veled a nap során.) Ha naponta el tudsz mondani EGY igazán Isten felé irányuló mondatot, többet elértél, mint az emberiség jó része.

2011. okt. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem, ebben nem lehet szabályt, előírást, módszert mondani, mert ami már módszer, az már nem szívből lenne, hanem olyan mint egy betanult szöveg felmondása, imamalom, vagy mantra. A 'Mi Atyánk' se erre való, hanem egy példa, amit Krisztus a tanítványai kérdésére (hogy tanítsa őket imádkozni) mondott. De ilyen példa még számtalan van a Bibliában (pl. Magának Jézusnak az imádsága is a János evangéliumában)


Szerintem azért érdemes ezeket kikeresni és elolvasgatni, nem azért hogy ezt és így, hanem valamit ha megmozgat belül, ha értesz. Szerintem Isten nem várja el, hogy a legtökéletesebben imádkozzunk, mint ahogy egy apa sem, ha a gyermek odamegy és nyaggatja, akkor is örömmel fogadja, ha dadog, ha képtelen még kifejezni egészen, a lényeg, hogy hozzá megy és nem máshoz, és itt kezdődik az, hogy Ki is az Isten, mert szerintem e-nélkül (hit nélkül) lehetetlen is hozzá menni valójában. Hitet viszont Ő adja, annak akinek akarja.


Ezek jutottak eszembe a kérdésedről.

2011. okt. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

11:11, nagyjából egyetértek, de azért a Miatyánkot érdemes megtartani. Évezredes szövege nagyon szép, tartalmas, és ha átéli az ember, akkor csodálatos ima. Ha csak ledarálja, az más...

Valahogy engem mindig megfogott a zenéje, a szavak zengő egymásutánja, de ahogy fent írtam, úgy imádkozzon mindenki, ahogy a leginkább közel érzi magához a Legfelsőbbet.

2011. okt. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Számomra az ima nem csak a leírt imádságok elmormolása. Én mikor elkezdek imádkozni, először mindig megszólítom Istent. Van egy Jézus-képem a falon, és ahhoz beszélek. :) Lehet, hogy hülyeségnek hangzik, de így a figyelmed sem terelődik el. Mindig elmondom a saját szavaimmal az érzéseimet. Mindent. Hiszen neki mindent el lehet mondani. Ezután olvasok a Bibliából is egy kis részletet, majd elmondom a Miatyánkot és az Üdvözlégyet. Kb. 10 perc az egész, és sokkal jobban érzem magam, mintha csak egy leírt szöveget mondtam volna. Próbáld ki! :)
2011. okt. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Imádkozni szívből kell. Azt mondd Istennek, ami a szívedben van és úgy mondd, ahogyan a szívedben van. Őszintén. Ha három mondat, akkor annyi, ha három órán át ömlik belőled a szó, akkor annyi.


"Egy öreg ember mozdulatlanul ült a templomban órákon keresztül.

A pap egy nap megkérdezte tőle, hogy Isten mit mondott neki.

-Isten nem beszél. Csak hallgat.- hangzott a válasz.

-Na és ön mit mondott neki?

-Én sem beszélek. Csak hallgatok."



"Az ima négy stádiuma:


Én beszélek, te hallgatsz.

Te beszélsz, én hallgatok.

Egyik sem beszél, mindkettő hallgat.

Egyik sem beszél, egyik sem hallgat. Csend."


Anthony De Mello: Szárnyalás

2011. okt. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Értem a problémádat. Én is így imádkoztam éveken keresztül.

Ha érzed, hogy ez nem elég, az jó. Talán szorosabb kapcsolatra vágysz Istennel?

Én azóta tudok igazán szívből imádkozni amióta igazi kapcsolatom van az Úrral.

Olvasd el ezt az oldalt. Remélem segíteni fog neked.

[link]

2011. okt. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondd nagyon lassan az imát, minden egyes szóra odafigyelve. Ha észreveszed hogy elalandoztak a gondolataid akkor ne törődj vele, folytasd ott ahol éppen tartasz (ne kezdd elölről). Valamennyire mindenki szórakozott, de ez nem olyan nagy baj. Csak az a lényeg hogy folyamatosan törekedni kell arra hogy küzdj ellene.

Próbáld meg a belső imát vagy a Jézus imát is.

Ha katolikus vagy akkor mehetsz szentségimádásra is és imádkozhatsz rózsafüzért is (én főleg az irgalmasság rózsafüzérét ajánlom).

Nap közben is gyakran mondj rövid imákat. Az legrövidebb imák is fontosak. Jézus folyamatosan jelen van mindenhol, és várja hogy hozzá szóljunk.

2011. okt. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

van egy annyira jó blog, érdemes az elejétől elolvasnod:

imadkozzal.blogspot.com

én is ennek a segítségével tanultam meg imádkozni..:)

2011. okt. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, sokat segítettetek! Azt még nem tudom, hogy gyakorlatban lesz-e látszata. Megpróbálok egy-két dolgot, habár azt gondolom, hogy sok mindent úgy csinálok, ahogy írtátok.

De azért van jópár új ötlet, hátha beválnak.

Köszi mégegyszer!

2011. okt. 12. 13:12
 10/14 lsandor ***** válasza:
44%

MILYEN KÖVETELMÉNYEKNEK KELL MEGFELELNÜNK?

5 Vajon Jehova minden imát meghallgat? Figyeljük meg, mit mondott a lázadó izraelitáknak Ézsaiás próféta napjaiban: „Ha sokat imádkoztok is, én meg nem hallgatom; vérontással van tele a kezetek” (Ézsaiás 1:15). Ezek szerint tehetünk olyasmit, ami miatt Isten nem hallgatja meg az imáinkat. Ezért ahhoz, hogy Isten meghallgassa az imáinkat, meg kell felelnünk néhány alapkövetelménynek.

6 Elsődleges követelmény, hogy legyen hitünk (Márk 11:24). Pál apostol azt írta, hogy „hit nélkül . . . lehetetlen Isten kedvére lenni, mert aki elébe járul, annak hinnie kell, hogy ő van, és hogy megjutalmazója lesz azoknak, akik komoly igyekezettel keresik őt” (Héberek 11:6). Az igazi hit nem csupán annyit jelent, hogy tudunk Isten létezéséről, valamint tisztában vagyunk vele, hogy ő meghallgatja az imákat, és válaszol rájuk. A tetteink tesznek tanúságot a hitünkről. Azzal, ahogyan a mindennapjainkat éljük, félreérthetetlenül kell bizonyítanunk, hogy van hitünk (Jakab 2:26).

7 Jehova azt is megkívánja, hogy amikor eléje járulunk imában, legyünk alázatosak és őszinték. Van is rá okunk, hogy alázatosan szóljunk Jehovához, nem igaz? Amikor az embereknek lehetőségük van egy királlyal vagy egy miniszterelnökkel beszélni, általában tisztelettudóan szólalnak meg, elismerve az uralkodó magas rangját. Akkor mennyivel fontosabb a tiszteletteljes magatartás, ha Jehova elé járulunk! (Zsoltárok 138:6). Elvégre ő „a mindenható Isten” (1Mózes 17:1). Abból, ahogyan Istenhez imádkozunk, érződnie kell, hogy alázatosan elismerjük, milyen helyzetben vagyunk előtte. Az effajta alázat ezenkívül arra indít, hogy szívből, őszintén imádkozzunk, ne pedig megszokásból ismételgessük ugyanazokat a szavakat (Máté 6:7, 8).

8 Ahhoz, hogy Isten meghallgasson minket, az is elengedhetetlen, hogy imáinkkal összhangban cselekedjünk. Jehova elvárja, hogy minden tőlünk telhetőt megtegyünk annak megvalósításáért, amiért imádkozunk. Ha például azért imádkozunk, hogy ’adja meg nekünk ma a mai napra való kenyerünket’, szorgalmasan kell dolgoznunk, bármilyen munkát találunk is, amelyet képesek vagyunk elvégezni (Máté 6:11; 2Tesszalonika 3:10). Ha imában segítséget kérünk egy testi gyengeség leküzdéséhez, tudatosan kerülnünk kell az olyan körülményeket és helyzeteket, amelyek kísértésbe vihetnek minket (Kolosszé 3:5). Ezeken az alapkövetelményeken kívül az imával kapcsolatban több kérdésre is választ kell kapnunk.

VÁLASZ NÉHÁNY KÉRDÉSRE AZ IMÁVAL KAPCSOLATBAN

9 Kihez imádkozzunk? Jézus arra tanította a követőit, hogy ’égi Atyánkhoz’ imádkozzanak (Máté 6:9). Imáinkat tehát kizárólag Jehova Istenhez intézhetjük. Azt azonban elvárja Jehova, hogy elismerjük egyszülött Fiának, Jézus Krisztusnak a pozícióját. Ahogyan az 5. fejezetben tanultuk, Isten azért küldte a földre Jézust, hogy váltságul szolgáljon, és megváltson minket a bűntől és a haláltól (János 3:16; Róma 5:12). Jézus ki lett nevezve Főpapnak és Bírónak (János 5:22; Héberek 6:20). A Szentírás ennélfogva arra utasít bennünket, hogy Jézus által mondjuk el az imáinkat. Ő ezt mondta magáról: „Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis énáltalam” (János 14:6). Ha szeretnénk, hogy imáink meghallgatásra találjanak, kizárólag Jehovához imádkozhatunk, a Fia által.

10 Különleges testhelyzetben kell-e imádkoznunk? Nem, erre nincs szükség. Jehova nem követel meg jellegzetes kéz- vagy testtartást. A Biblia azt tanítja, hogy többféle testhelyzet is elfogadható imádkozás közben; például ülhetünk, meghajolhatunk, térdelhetünk és állhatunk (1Krónikák 17:16; Nehémiás 8:6; Dániel 6:10; Márk 11:25). Nem az számít igazán, hogy valamilyen sajátos testhelyzetben imádkozzunk, amit mások is láthatnak, hanem az, hogy jó legyen az indítékunk. Ami azt illeti, a mindennapi tevékenységeink végzése közben vagy vészhelyzetben is mondhatunk magunkban imát ott, ahol éppen vagyunk. Jehova az ilyen imákat is meghallja, holott a körülöttünk levők talán észre sem veszik, hogy imádkozunk (Nehémiás 2:1–6).

11 Mit kérhetünk az imáinkban? „Bármit kérünk is [Jehova] akarata szerint, ő meghallgat minket” — jelenti ki a Biblia (1János 5:14). Ennek fényében bármiért imádkozhatunk, ami összhangban van Isten akaratával. Az vajon egyezik az akaratával, hogy személyes ügyeket foglaljunk imába? Feltétlenül! Úgy imádkozhatunk Jehovához, mintha csak egy jó barátunkkal beszélnénk. Nyíltan szólhatunk, és ’kiönthetjük szívünket’ Istennek (Zsoltárok 62:8). Jól tesszük, ha kérjük a szent szellemet, mivel az segít nekünk abban, hogy helyesen cselekedjünk (Lukács 11:13). Ezenkívül kérhetünk vezetést, hogy bölcs döntéseket tudjunk hozni, és erőt, hogy képesek legyünk megbirkózni a nehézségekkel (Jakab 1:5). Ha vétkezünk, bocsánatot kell kérnünk Krisztus áldozata alapján (Efézus 1:3, 7). De természetesen nemcsak a saját ügyeinkről kell beszélnünk imáinkban, hanem másokról is, például a családtagjainkról és a hívőtársainkról (Cselekedetek 12:5; Kolosszé 4:12).

12 A Jehova Istent érintő kérdéseket első helyre kell tennünk imáinkban. Jó okunk van rá, hogy szívből dicsérjük, és köszönetet mondjunk neki minden jóságáért (1Krónikák 29:10–13). Jézus a mintaimában, mely a Máté 6:9–13-ban van feljegyezve, azt tanította, hogy imádkozzunk Isten nevének a megszenteléséért, vagyis azért, hogy szentnek tekintsék a nevét. Ezután azt említette, hogy jöjjön el Isten Királysága, és legyen meg az akarata a földön, ahogyan az égben megvan. Jézus csak azután fordított figyelmet a személyes kérésekre, miután ezekkel a Jehovát érintő, lényeges gondolatokkal foglalkozott. Ha mi is első helyet biztosítunk Istennek az imáinkban, azzal azt fejezzük ki, hogy nem csupán a saját boldogulásunkkal vagyunk elfoglalva.

13 Milyen hosszan imádkozzunk? A Biblia nem szabja meg, hogy milyen hosszúak legyenek a magunkban és a mások előtt mondott imáink. Az étkezések előtt mondott rövid imák éppúgy elfogadhatók lehetnek, mint a személyesen mondott, hosszú imák, melyekben kiöntjük szívünket Jehovának (1Sámuel 1:12, 15). Jézus azonban elítélte azokat az önelégült embereket, akik feltűnően, hosszan imádkoztak mások szeme láttára (Lukács 20:46, 47). Az ilyen imákban Jehova nem leli kedvét. Az a fontos, hogy szívből imádkozzunk. Ezért az elfogadható imák hossza a szükségletektől és a körülményektől függően változó lehet.

14 Milyen gyakran imádkozzunk? A Bibliában arra kapunk buzdítást, hogy ’folyton imádkozzunk’, ’legyünk állhatatosak az imában’, és ’szüntelenül imádkozzunk’ (Máté 26:41; Róma 12:12; 1Tesszalonika 5:17). Ez persze nem azt jelenti, hogy a nap minden percében imádkoznunk kell Jehovához. Inkább arra ösztönöz a Biblia, hogy rendszeresen imádkozzunk, mindig köszönjük meg Jehovának az irántunk való jóságát, továbbá folyton kérjünk tőle vezetést, vigaszt és erőt. Ugye milyen vigasztaló az a tudat, hogy Jehova nem korlátozza azt, hogy milyen hosszan vagy hogy milyen gyakran imádkozhatunk hozzá? Ha igazán értékeljük az ima kiváltságát, számos alkalmat fogunk találni rá, hogy imádkozzunk égi Atyánkhoz.

15 Miért mondjunk „ámen”-t az ima végén? Az „ámen” szó azt jelenti, hogy ’úgy legyen’. Több szentírási példa is bizonyítja, hogy helyénvaló „ámen”-t mondani a személyes és a mások előtt mondott imák végén (1Krónikák 16:36; Zsoltárok 41:13). Ha a saját imánk végén mondunk „ámen”-t, azzal megerősítjük, hogy komolyan gondoltuk, amit elmondtunk. Ha valaki más imája végén mondunk „ámen”-t magunkban vagy hangosan, azzal azt jelezzük, hogy egyetértünk az elhangzott gondolatokkal (1Korintusz 14:16).

2011. okt. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!