Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit Gyülekezet=Kereszténység...

Hit Gyülekezet=Kereszténység magyarok számára?

Figyelt kérdés
A hitgyüli egy olyan egyház, ami lényegében a magyar mentalitás, magyarországi viszonyok számára tuningolt kereszténységet hordozza magában?
2011. szept. 23. 19:17
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
47%

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 09-23 19:29


Melyik egyház erkölcsrendjétől és tanításától áll távol a Hit Gyülekezete? Csaknem arra az egyházra gondolsz, amely hivatalosan már nem tekinti magát az egyedül üdvözítő anyaszentegyháznak - honnan is venné magának ezt a jogot, ugyebár... - , gyakorlatilag pedig még mindig sokan úgy gondolják, hogy csak ők vannak a világon... És abban a tévhitben élnek, hogy a felekezetük biztosíték az üdvösségre... Hogy mekkora pofáraesések lesznek ebből... Előre sajnálom őket.


"családokat, barátságokat zúz szét"

Ugye, tudod, hogy ez így önmagában kimeríti a vádlás, a rágalmazás és a becsületsértés fogalmát, ill. a jó hírnévhez való jog megsértését? Csak mondom, Magyarországon ez büntetőjogi kategória, azaz bűncselekménynek minősül. Névvel és egyéb azonosítóval valószínűleg nem lennél ilyen bátor legény, ugye...

Hacsak nem tudod hivatalos és hiteles dokumentumokkal vagy egyéb bizonyítékkal alátámasztani az állításodat.

2011. szept. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
57%

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 09-23 19:33


Politikai indíttatású??? Az SZDSZ leányvállalata???


Hány éves vagy, kedves?

A Hit Gyülekezete 1978-ban vagy 1979-ben alakult, amikor az SZDSZ még sehol sem volt, legfeljebb néhány ember álmaiban. A pártra még közel 10 évet kellett várni...

Elnézést, nem tudom a pontos évszámot; azt majd esetleg egy Hit gyülis megmondja, ha akarja.

2011. szept. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
63%

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 09-24 21:18


Ugyan már, kedves, nehogy már ne úgy legyen bármi is ezen a földön, ahogyan azt Isten eltervezte, és a prófétáin keresztül kijelentette! Távol legyen!


Az Újszövetség pedig nem az Ószövetség helyett van ám. Jézus legalábbis nem így gondolta, hiszen Ő is az Írásokból tanított. Van néhány dolog, amiben az ÚSZ mintegy felülírja az ÓSZ-et, de a többi maradt, úgyhogy érdemes tanulmányozni.


Ha esetleg tudnál olyan igehelyeket mutatni, amik igazolják, alátámasztják az álláspontodat... Előre is köszönöm.

2011. szept. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
67%

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 09-24 21:31


1. Ezt kérdeztem:

"Milyen értelemben és miért is szekta a Hit Gyülekezete?"

Nem válaszoltál. Nemhogy hiányosan vagy csak érintőlegesen, de sehogyan sem. Nem baj, ha nem tudsz indokolni, hát nem tudsz. Viszont akkor nem kellene dobálózni az ilyesmivel.


2. A linkjeid hogy jönnek ide? Ezeket már nem az első kérdésben látom amúgy; az 1.-t már láttam egy másik honlapon; a 2.-at pedig tegnap este elkezdtem nézni a kedvedért - csak mert olyan szépen kértél rá - , de elaludtam rajta. Az általam látott részben elég sok csúsztatás és elhallgatás van, de nem fogok nekiállni cáfolgatni, mivel egy kedves fórumtárs felhívta a figyelmemet ennek várható eredménytelenségére.

Lásd itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


3. Mint ott is említettem, igen ritkán nézek tévét; továbbá nem kizárólagosan egy-egy csatornáról tájékozódom. Gondolom, számodra az Echo-mesetévé a hitelesnek elfogadott...

A Wikipédia pedig ezerszer hitelesebb, mint a metapédia; ez utóbbit egyszer már kitárgyaltuk, ha jól emlékszem. Ha te nem emlékszel rá, akkor tessék, olvasd újra, az alábbi linken az utolsó komment:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


A kb. 20 videót pedig a 3. oldalon találod. Mennyit néztél már meg közülük? :)


4. A személyeskedő megjegyzéseddel és úgy általában az általam olvasott némely válaszoddal kapcsolatban idéznék a szabályzatból:


"Ha választ írsz, tartsd be a következőket:

(...) A gyűlöletkeltésért, mások sértegetéséért, provokálásért, (...) kitiltás jár, így ilyen válaszokat ne írj!

Fenntartjuk a jogot, hogy válaszodat (ha nem tartod be a fenti szabályokat), további különösebb indoklás nélkül töröljük."


Hát legyél jó kisfiú, és próbálj meg viselkedni egy kicsit; én sem mondtam rád semmi csúnyát, pedig megtehettem volna. :)

2011. szept. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 kzs ***** válasza:
85%

Végignéztem a válaszokat, és Berta Wooster hozzászólása felettébb figyelemre méltó.

Mindenben igazat adok neki.


Aki pedig kitart amellett, hogy a Hit Gyülekezete "szekta", annak javaslom, nézzen utána a "szekta" szó jelentésének, majd nézzen meg a TV-ben egy Istentiszteletet. Nekem egyébként - az ott feltett kérdések és válaszok alapján - nem úgy tűnik, mintha annyira zártkörű lenne ez az egész (pedig a "szekta" szó ezt jelöli, nem?)


Ami pedig a családok, közösségek "bomlasztását" illeti, ha ez igaz lenne, minden bizonnyal lett volna jogi következménye. Vagy nem jól gondolom?


Egyébként akinek fontos a család védelme, talán legyen már annyi tisztesség az illetőben, hogy hallgasson meg egy olyan tanítást, ami a gyermekneveléssel, vagy házassággal foglalkozik. Különben - ha már a témánál tartunk - rendszeresen szoktak lenni összejövetelek fiatalok, és családos embere számára - amikor is a tanítások nekik szólnak.


Vajon - ha ennyire rombolják a személyiségüket -miért nem érkezett még ezzel kapcsolatban semmi?? Ne gondoljátok már, hogy ezt csak úgy eltussolnák...

2011. szept. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
59%

@kzs:


Szia!


Köszönöm az elismerést. :)

Próbálok objektív lenni, mint általában.


De sajnos úgy látszik, mások nem azok; legalábbis az általam megszólított 5 válaszoló közül az azóta eltelt több mint 24 óra alatt mindössze egynek futotta egy válaszra. - Igaz, az sem rendes válasz volt a kérdésre, inkább csak egy csípőből leadott reagálás... De vele legalább egy másik kérdésben próbálunk szót érteni egymással. :)


A többiek ezek szerint nem tudnak érvelni az álláspontjuk mellett, csak nyomkodni a piros mancsocskát... Ja, bocsánat, kivéve, ha azóta nem is jártak erre, így nem volt alkalmuk kommentelni. Lehet, hogy együtt voltak valahol? :)


Komolyan mondom, a Politika rovatban volt utoljára néhány ennyire lepontozott válaszom, mint most itt hirtelen az összes...

Nem baj, kell egy kis nosztalgia.

Igaz, ott is csak a neonácik, a rasszisták, az antiszemiták és az összeesküvés-elméletek hívői vannak ilyen szinten: hőzöngés és pirospacsizás ezerrel, de a józan érvelés, az nulla. :(((


Na, minden jót Neked, minden Hit gyülisnek és minden nem - Hit-gyülisnek is! :)

2011. szept. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
22%

Kedves Kérdező, térjünk vissza a kérdésedhez: Semmi kifogásom a hitgyül. ellen. Csinálják, örjöngve-ájuldozvva éljenezzék, amit akarnak, 24 órában,heti 7 napon. Ha jó az nekik, rendben.

(csak kötelezővé ne tegyék)

***********

De a kereszténységhez ennek nincs köze.

A kereszténység:Krisztus követését jelenti.

És mindegy, hogy hottentotta, szlovák, német, francia, olasz, magyar stb.:

Minden esetben Krisztus követését jelenti.

Nincs magyarok számára kifejlesztett változat.


Szent István,Szent László,Szent Margit, Szent Erzsébet

lehet példaképp a keresztényeknek, és büszkék lehetünk rájuk. De ez sem csak a magyarokra vonatkozik. Más szentekre is felnézünk - és más országok hívői is példaképeknek tekintik őket.


A kereszténység :katholikus, (ez jelenti egy részét a ker.egyházaknak, de itt eredeti értelmében nézzük):

- a szó azt jelenti: egyetemes -

gör. katholikosz, lat. catholicus:

1. a gör. kata és holosz szavakból képzett jelző, eredeti jelentése: 'általános', 'egyetemes' (pl. a katholikosz logosz, 'általános alaptétel'), 'általánosan elfogadott', 'mindent magában foglaló'

2. az egyházatyáknál 'az egész Egyházban elfogadott', tanításra vonatkoztatva 'helyes, igaz'


Ha Assisiben jársz, nézd meg a Sen Ferenc bazilika freskóját

itt: Istenszülő a gyermekkel SztIstván és Szt László között:

[link]

mellette: Szt Erzsébet, SztMargit Szt Imre

[link]

Ezek Simone Martini XIV.sz-i gyönyörű freskói az Árpádházi szentekről.

2011. szept. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 kzs ***** válasza:
91%

kedves ma 00:18-as válaszadó!


Köszönöm hogy leírtad mindezt, de hadd pontosítsalak.

Szóval, azok a megnyilvánulások , amikről Te beszélsz, teljesen Igei alapokon van, és nem más, mint Isten jelenlétének, Szent Szellemének a megnyilvánulása. Megfelel annak, amit Péter mondott az Apcsel 2/14-19-ben, tehát teljesen keresztényi.


Ami szent Lászlót, szent Margitot és az összes többit illeti: hát, én ezekről csak hallomásból tudok, de a Bibliában egy sor sincs róluk.

Ezzel nem azt mondom, hogy nem kell a betegek/szegények felkarolása - ha egyáltalán erről van szó az esetükben, de a Szentírásban nincsenek benne.


Én ezzel szemben sok olyan prófétáról, követőről tudok, akiknek a munkássága NEM hallomásból, NEM legendákból ered, hanem TÉNYLEGESEN nyomon követhető a Szentírásban (őket miért nem említed meg??):

- Ábrahám, aki a Hit atyjaként szerepel a Bibliában.

- Salamon, aki gazdagabb volt mint bárki abban a korban, mégis Isten útján járt, és Isten hatalmas bölcsességgel áldotta meg.

- Jób: hatalmas próbatételen ment keresztül, mégis megmaradt Istenfélőnek és igaznak.

- Ésaiás: hatalmas jövendölései vannak, és ő is sok mindenben megpróbáltatott (a földi életét vértanúként fejezte be).

- Dávid példája is követendő, ahogy segítségül hívja Istent a nyomorúsága idején...

- Pál apostol: az Újszövetségi levelek döntő részét ő írta; kitartása, elhivatottságának/munkásságának betöltése, a hite valóban példa értékű minden keresztény számára.

És még sorolhatnám a hit hőseit...


Vajon róluk miért nem szólsz? Mert sok keresztény számára sokkal inkább ők jelentik a példát.

------------------

Amik az általad említett képeket illetik, nem tudom, mit jelenthet ezeknek az alakoknak az ábrázolása.

Ha már képekről/ikonokról/festményekről beszélünk, részemről rendben: elmegyek egy múzeumba, és megnézem Munkácsy képét, de a hitemet nem emberi alkotások fogják előrébb juttatni, hanem sokkal inkább a Biblia tanulmányozása.

2011. szept. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
24%

Kedves kzs, nem értetted meg: én a kérdésre válaszoltam.

„róluk miért nem szólsz”- kérdezed. Azért mert nem ez volt a kérdés.

A szent Biblia szerzői, a próféták az apostolok a legnagyobb példa erejével hatnak. Többségük vértanúhalált halt. Az Újszövetség leíróit egy kivételével mind megölték!

Az igazságért, a legyilkolt próféták, mert megmondták, amit láttak. A legnagyobb Szent János – aki a legkedvesebb tanítványa volt az édes Jézusnak. Ha csak az ő írása, csak abból néhány sor marad meg, akkor is tudnám, mi a dolgom, hogy kövessem Jézus Krisztust.

Természetesen nem kell festmény hozzá. Az igazi műalkotás olyan, a befogadóban katarzist vált ki. Ez az igazi művészet alapja. Hogy egy műalkotás szemlélése kinek mit jelent, az változó, érzékenységfüggő. Van, akinek semmit, van, aki viszont katarzis révén megtisztul, értése növekedik. Van, akinek Bach zenéje nem mond semmit, süket fülekre talál, van, aki még azt is megérti általa, miért köszönte meg Istennek Bach a művét, az isteni ihletet.


De nem kell a magyarok számára külön „tuningolt” kereszténység.

Ami nem azt jelenti, hogy a történelme nagyjait felejtsük el. Ezt egy nemzet sem teszi, annak ellenére, hogy a szentírás az első, minden szertartás része. De amellett a történelem jeles képviselői is példaerejűek, és azért írtam róluk, mert a kérdés ezt feszegette.

Nem csak, hogy elfelejteni nem kell őket, ismerni is kell életüket, tetteiket. Mint ahogy régen, a régi népénekek által ismerték is ezt emberek (lásd: Szent László énekek )

Ahogy azt más nagyszerű kereszténnyel is tenni kell. A Fioretti olvasása, a Szent Ferenc legendák példaerejű a kereszténységgel ismerkedők számára. Noha nem szerepel a szentírásban. De egy ifjú, nyitott szívű ember, megérheti belőle, hogyan kell követni Krisztust. Hogy ne rocksztárokat, celebeket lásson csak, hanem azokról lásson-halljon,

akik megpróbálták a történelem folyamán megérteni Jézus Krisztus ama tanítását:

Kövessetek engem!

2011. szept. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező!



Nem tudom mit értessz magyar viszonyok és mentalitás alatt. Ha abból a szempontból nézzük, hogy a második világháborúban milyen közömbösséget tanúsított a magyar kereszténység nagy része a zsidók deportálásakor, és arra hogy a neonácik és némely keresztények körében mennyire népszerű a zsidók elleni tátogás szeles beszédekkel, meg az ősmagyar mítoszok tanulmányozása és hagyományőrzése a Biblia helyett, akkor valóban igaz lehet, hogy ellensúly szerepet tölt be a gyülekezet a magyar viszonyokban.

2011. szept. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!