Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten tud olyan követ alkotni,...

Isten tud olyan követ alkotni, amit nem tud felemelni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez most vicces, de ha komolyabban megnézzük, egy csomó olyan ellentmondásos dolog van, ami azt igazolja, hogy minden lehetséges. Hogy van ez?
2011. szept. 26. 08:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Rosszul tudod, ez még csak nem is vicces. Vagy nagyon fiatal lehetsz, ha ez számodra új poén.
2011. szept. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Erre a kérdésre pontosan azt a választ tudnám adni, amelyet egy adott kérdésnél már adott egy kedves válaszoló.


Mivel ez a kérdés általában Isten mindenhatósága ellen irányul úgygondolom, ideillő lesz ez a kérdés:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


21:10-es válasszal értek egyet.

2011. szept. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 eric_one ***** válasza:
63%

A kérdés fogalmazása nem pontos, tud olyan (méretű) vagy akkora súlyú követ...


A felvetett kérdés filozófiai értelemben egy paradoxon állítás.


Hívőként az a válaszom hogy Isten nem az értelmetlenség istene.

2011. szept. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Isten hatalma végtelen, vagyis a végtelen nagy követ is fel tudná emelni. Tehát ahhoz hogy ne tudjon felemelni egy követ, annak végtelen + 1 súlyúnak (vagy méretűnek) kellene lennie.

Matematikailag:

végtelen + 1 = végtelen


Tehát szerintem tud ilyen követ teremteni. És fel is tudja emelni. :)

2011. szept. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
A példára gondoltam, hogy vicces, nem a filozófiai hátterére. Kevésbé lenne poénos hatása, ha azt kérdezném, hogy tud-e Isten olyat alkotni, amit nem tud elpusztítani. Vagy ilyesmik, a lényeget értitek gondolom.
2011. szept. 26. 15:32
 6/20 A kérdező kommentje:
Én is hívő vagyok, de ezen elgondolkoztam. Nyilván korlátolt az értelmem, hogy ezt megértsem.
2011. szept. 26. 15:36
 7/20 Ozmium42 ***** válasza:
Isten képes rá, de ha te végignéznéd, akkor behorpadna mellkasod és felrobbanna a fejed :)
2011. szept. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez olyan, mintha azt kérdeznéd, Isten tud-e szögletes gömböt teremteni, világosfeketét, vagy dübörgő csendet.


Ami az ember számára ellentmondás, nem biztos, hogy Isten számára is. Sok ellentmondásról bizonyosodott már be, hogy hibás szemléletmód miatt volt csak paradox.

2011. szept. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Szóval értsem úgy, hogy Isten a logikán kívül van?
2011. szept. 26. 19:03
 10/20 anonim ***** válasza:

Akkor azt jelentené hogy Isten tévedhet.És lenne egy ok amiért nem tud mindent.Ez pedig nem rá vall.

Béke veled!

2011. szept. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!