Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten tud olyan követ alkotni,...

Isten tud olyan követ alkotni, amit nem tud felemelni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez most vicces, de ha komolyabban megnézzük, egy csomó olyan ellentmondásos dolog van, ami azt igazolja, hogy minden lehetséges. Hogy van ez?
2011. szept. 26. 08:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval értsem úgy, hogy Isten a logikán kívül van?"


Eleve a kérdés logikán kívül van, szóval nem lehet logikával vizsgálni.


Ha létezik mindenható lény, akkor logikailag is lehetetlen egy felemelhetetlen kő létezése, mivel ellentmond a mindenhatóságnak. Ha Isten mindenható, akkor nem létezhet felemelhetetlen kő, és ha létezhet felemelhetetlen kő, akkor nem létezhet mindenható Isten. Vagyis a kérdés azt fejtegeti, hogy Isten képes-e logikai ellentmondást teremteni. Hát, ha tegyük fel, képes, akkor nincs értelme logikai következtetésekkel megközelíteni, mivel nem érvényes ott a logika. Ha nem képes, akkor pedig logikailag Isten ettől még mindenható.

2011. szept. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig, bár úgy tűnik, hogy a logika a maga módszerével képes a legvégső igazság elérésére, a keresztény filozófia szerint ez nem igaz, mivel maga a logika is csak ember által alkotott, tökéletlen eszköz. A végső Igazság, azaz Isten elérése csakis hit útján történhet.
2011. szept. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Sághegyi Csaba ***** válasza:

Először is a kérdés értelme ez: Tud-e Isten korlátoltan gyenge lenni a saját teremtésével szemben?

Na most. Istennek van olyan humorérzéke, hogy ezt is megoldotta. Ugyebár a Biblia három személyt azonosít az egyetlen Istennel. Amikor Jézus már a saját keresztje alatt is összeroskadt, akkor egy nagy követ nem tudott volna felemelni. Miközben ugyanez mondjuk az Atyának nem jelentett volna akadályt. Elég vicces, nem?

2011. szept. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"Amikor Jézus már a saját keresztje alatt is összeroskadt, akkor egy nagy követ nem tudott volna felemelni."


Szerintem Jézus bármely pillanatban képes lett volna lejönni a keresztről és aztán köveket is tudott volna emelgetni ha akart volna. Végülis vízen is tudott járni.


Máté 26.51

Jézus kísérői közül az egyik kardjához kapott, kirántotta, a főpap szolgájára sújtott és levágta a fülét. Jézus rászólt: "Tedd vissza hüvelyébe kardodat! Aki kardot ragad, az kard által vész el. Vagy azt hiszed, hogy nem kérhetem Atyámat, s nem küldene tizenkét légió angyalnál is többet?

2011. szept. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Lebannen ***** válasza:

Inkább úgy fogalmaznék Isten az EMBERI logikán kívül van,

Vagy azon kívül IS van.

2011. szept. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Jaj, de jókat írtok!


13.36 és Ozmium42 18.31-nél, ezeken hangosan röhögtem!!!


Igen, szerintem is arról van szó, hogy maga a kérdés annyira emberi, annyira a mi logikánk szerinti, hogy az Isten dimenzióiban semmi értelme. Isten ELKÉPZELHETETLENÜL más..........

2011. szept. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nekem mindig az jut eszembe amikor az emberek Istenről gondolkodnak hogy vajon egy hangyának el lehet-e magyarázni azt hogy milyen egy ember?

Ahogy Szent Pál mondta "Szem nem látta, fül nem hallotta" vagyis nincsenek megfelelő szavaink se a beszélgetéshez.

2011. szept. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Isten nem a logikán kívül van, hanem a logika felett. ha a világot is Ő teremtette, márpedig a logika is a világ része, még ha nem is annyira megfoghatóan az, akkor (logikusan) :), a logikát is ő teremtette, ő az ura. Ha akarja aláveti magát, ha nem, nem. Ha akarja fog teremteni olyan követ, amit nem tud felemelni, és fel is emeli :), ahogy azt az előbbi válaszadók egyike matematikai logikával gyönyörűen levetette, ha nem, nem.

Mindenesetre egyelőre nem igen fáradozott vele. Ő tudja, miért.

2011. szept. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Mindenesetre egyelőre nem igen fáradozott vele. Ő tudja, miért."


Valószínűleg azért mert különben az egész világ egy hatalmas kőből állna és az elég unalmas lenne :)

2011. szept. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Szerintem ez az időn múlik, először tudna olyan követ alkotni amit nem tud felemelni, de amint megalkotta attól kezdve már fel tudná emelni, mert ő isten, és egyszerre tudna olyat alkotni amit nem tud felemelni és egyszerre tudná felemelni. Ahogyan Isten ismeri a végtelennek a végét is, úgy a kő példa nem olyan nagy cucc istennek. Én így látom.
2016. márc. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!