Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vettetek már részt nem általat...

Vettetek már részt nem általatok gyakorolt vallás rendezvényén?

Figyelt kérdés
Magam buddhistaként éldegélek, eddig, keresztény rendezvényeken vettem részt (katolikus mise, keresztelő, temetés / református Istentisztelet.) Jártam már zsinagógában és Görög-Katolikus templomban is, mindkettő lenyűgöző volt. Ti, hogy vagytok ezzel? Meglátogatnátok egy mecsetet vagy egy sztúpát? Tudnátok együtt örülni egy hindu esküvő sokadalmával?
2011. szept. 29. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze, èn nyitott vagyok az ilyesmire. Görög katòlikus vagyok de voltam màr katòlikus, reformàtus, pràvoszlàv misén,meg màs eseményeken is. Szivesen megnéznék egy mecsetet is, a buthista vallàs is èrdekes.
2011. szept. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok vallásgyakorló, de élből nem utasítok el vallást (csak van, amit egyszerűen blődségnek tartok), elég nyitott vagyok ilyenekre. Sokszor voltam katolikus misén, de voltam már református esküvőn, de mivel érdekel más vallások, népek kultúrája, szívesen elmennék több ilyen helyre.
2011. szept. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Alapvetően bármilyen vallás istentiszteletén szívesen részt vennék (nyilván eltekintve mondjuk egyes természeti népek élőáldozatos stb. szertartásain). Tehát amely vallásnál a béke, a szeretet alapelv, ott bármelyiken. Sőt, kimondottan érdekelne. Sajnos nem sokfélére sikerült eljutnom, de most, hogy feldobtad az ötletet, valószínűleg keresem majd a lehetőséget.
2011. szept. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Én katolikus vagyok és nagyon szeretnék résztvenni egyszer egy ortodox és görög katolikus liturgián. Az zsidó vallás, iszlám és a hinduizmus is érdekel, úgy gondolom hogy minden egyistenhívő vallás ugyanazt az egy mindenható Istent imádja.
2011. szept. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: Buddhistaként hogy tetszett a katolikus mise?
2011. szept. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Amikor a "Béke jelével köszöntötték egymást" az tetszett. Alapjában jó véleménnyel voltam az egész szertartásról, kicsit talán ünnepélyesebb volt, mint a buddhista szertartások, úgy éreztem a résztvevők -helyesen- magukat próbálják meg felemelni Istenhez és nem őt lerángatni magukhoz.
2011. szept. 29. 15:05
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, a katolikus szertartás egyik lényegi pontja lenne, hogy a megtisztulás folyamata által valóban "felemeljük szívünket az Úrhoz".


Sajnos a legtöbben csak rutinból mondják a pap után a szöveget, pedig ha valaki mélyen átéli, nagyon szép.


(Amúgy nem vagyok katolikus vallásgyakorló, csak ez a véleményem.)

2011. szept. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Amikor a "Béke jelével köszöntötték egymást" az tetszett. Alapjában jó véleménnyel voltam az egész szertartásról, kicsit talán ünnepélyesebb volt, mint a buddhista szertartások, úgy éreztem a résztvevők -helyesen- magukat próbálják meg felemelni Istenhez és nem őt lerángatni magukhoz."


Olyankor hitünk szerint Jézus békéjét adjuk egymásnak. És aki tapasztalta már az tudja hogy valóban nagyon felemelő érzés ez (persze csak ha valaki őszintén csinálja). Nagyon jó hogy ha valaki esetleg haragot tartott mondjuk a mellette ülő családtagjával az ilyenkor kénytelen megbékélni vele :)

2011. okt. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10:19, ez így van. Gyerekkoromban, amikor jártunk templomba, a nővéremmel való "haragokat" ilyenkor teljesen el lehetett felejteni, és hazafelé már megint a legjobb testvérekként mentünk. :)
2011. okt. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, kivittem a gyerekeket a Szekérfesztiválra, hogy olyat is lássanak.
2011. okt. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!