Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért? Viszont akkor miért...

Miért? Viszont akkor miért tart ugyanannyi ideig a sulim ideje, mint más suliké?

Figyelt kérdés

Szervusztok! Katolikus iskolába járok, tehát kötelező tantárgyam a hittan, szeretem is. A lényeg, hogy múltnap lapozgattam a hittan könyvemet, és rátaláltam egy kisebb részletre, amely a Szentírásból való, miszerint Isten nem matematikusokat, hanem keresztényeket szeretne a Biblia által. Lehet buta a kérdésem, viszont ez engem érdekel. Az igazsághoz az még hozzátartozik, hogy van, mikor kevesebb tanóránk van, de ez körülbelül havi egy tanóra elmaradását jelenti+ a túrák, amiket nagyon élvezetesnek szoktunk találni, ám ezek is nagyon ritkák :(. Sulin kívül gyakoriak. :)

Gimis vagyok.


2011. szept. 29. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
itt pontosan mi a kérdés? hogy miért jársz ugyanannyit suliba, mint akinek nincs hittanja?
2011. szept. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
A Szentírás idején még nem létezett matematika. Legfeljebb az alapvető számtani műveleteket ismerték.
2011. szept. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
35%
A matematika az Ördög műve. Ne tanuld, és égesd el a matekfüzeted. Sőt, minden az Ördög műve, semmit se tanulj, és gyújtsd fel az iskolát......majd legyél szerzetes.
2011. szept. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Ez ziher, hogy nem a bibliából van. 8 évet húztam le katolikus gimiben, hittanból érettségiztem 98%ra, bérmálkozó is voltam, de akkora marhaságot még nem hallottam a vallással kapcsolatban, pedig van egy-két hatalmas baromság benne.
2011. szept. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


1. A Szentírásban sehol nincs olyan, amit írtál. Legalábbis az én Bibliámban biztosan nincs, bár én protestáns vagyok... :)

Lehet, hogy ez csak valami hozzáfűzött magyarázat akart lenni, vagy ilyesmi.


De magának az állításnak az igazságtartalmát nem vitatom.


2. A 2. válasz nem kicsit tévedés...

Matematika létezett, méghozzá nem csak az alapvető számtani műveletek szintjén.

Csak egyetlen példa:

[link]


Vagy egy kis matektörténet:


[link]


Részemről az egyik legjobb tudománynak / tantárgynak tartom, pedig fundamentalista keresztény vagyok. :)


3. Nem tudom, hogy jön ide a tanórák száma, de az biztos, hogy ezt nem az iskola határozza meg teljesen. A Közoktatási Törvény, a Nemzeti Alaptanterv és a Kerettanterv az egyházi iskolákra is vonatkozik, nem csak az állami fenntartásúakra. Van egy bizonyos, évfolyamonként meghatározott kötelező óraszám, ill. ezen felül is van egy meghatározott, szabadon választható óraszám, amiről az iskola dönt. (Utóbbi kategóriába eshet pl. a kötelező hittan is.)

Az egyes tantárgyak éves ill. heti óraszámát évfolyamonkénti bontásban az iskola Pedagógiai Programja, ill. a Helyi Tanterve kötelezően tartalmazza. Ezek a dokumentumok nyilvánosak, azaz bárki kérhet betekintést. (A könyvtárban vagy a tanáriban szokott lenni egy-egy példány általában.)

És normális esetben a neten is megtalálod, mivel ha az iskolának van saját honlapja, akkor arra kötelezően fel kell rakni.


4. A fő kérdésedet végképp nem értem. A képzés ideje adott. Ha gondolod, fejtsd ki pontosabban, mit nem értesz.


Üdv.

2011. szept. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenki válaszát köszönöm szépen! :) Azthiszem a kérdésem mégsem ebbe a kategóriába tartozik bele, bár ehhez is van köze bőven! :) De mégegyszer köszönöm! :)
2011. szept. 30. 20:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért,mert se Isten,se a tanáraid nem azt akarják,hogy hül.e legyél,az általános műveltség kell,abba a matek is beletartozik.A Biblia idejében még nem mateket tanítottak,hanem mást,de Jézus sehol nem mondja,hogy ne tanulj.Am.a kulturális örökségünk nagy részét a szerzeteseknek köszönhetjük,ők is tanulta, az első iskolákat is ők alapították,tanítottak benne.Pázmány Péter neve ismerős?
2011. okt. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!