Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventisták, van közöttetek,...

Adventisták, van közöttetek, aki három műszakban dolgozik?

Figyelt kérdés

Én folyamatos három műszakban dolgozom.

Így néz ki például egy beosztásom:

Hétfő: 06-14

Kedd: 06-14

Szerda: 22-06

Csütörtök: 22-06

Péntek: 14-22

Szombat: 14-22

Vasárnap: 14-22

Hétfő: Pihenő

Kedd: Pihenő

Szerda: Kezdődik előlről 06-14


Azaz két nap reggel, két nap éjszaka, két nap délután, két nap szabad, és amilyen a péntek, olyan a szombat és a vasárnap. Ha én meg akarom tartani a szombatot, akkor a szabadságaim jelentős részét ki kell vennem a szombat nap megtartása végett, ahogy meg is szoktam tenni. De óhatatlan, hogy ezt egész évben 100%-osan nem tudom megoldani. Ha van köztetek ilyen, akkor hogyan oldja meg?

Könnyű vállrándítással közölni, hogy keress egy másik helyet, de én nem egy-két éve dolgozom a jelenlegi helyemen, nincs olyan helyzetben Magyarországon egy munkavállaló, hogy ripsz-ropsz találhatna másik állást, mint ahogy én sem. Főleg három gyerek mellett nem fogok ugrálgatni szívesen, szerintem nem is tudnék. Hogy tarthatnék meg egy szombat napot, ha nem tudom semmi esetre sem kivenni, és bent dolgozok szombat reggel hattól délután kettőig? Könnyű annak, aki nappalos műszakba jár, gondol egyet, elhatározza, hogy fontos Istennek a parancsolatai, megtartja a szombatot, és gyakorlatilag csak elhatározás kérdése, nincs útjában akadály. De ezzel az akadállyal mit kezdtek?


2011. júl. 17. 22:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
62%

Nos, éppen ilyen helyzetekben tudod bizonyítani, hogy melyik oldalon állsz:

- a világ oldalán (amely elhiteti veled, hogy robotolnod kell...) vagy

- Istennel jársz, aki megadja neked mindazt, amire neked és házad népének szüksége van, ha hittel kéred, és az Ő parancsolatai szerint élsz.


A választás a tiéd. Csak a világ hiteti el veled, hogy nem...

2011. júl. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 NoodIy ***** válasza:
39%

És itt kezdődik a vallás (nem a hit) káros hatása.

Halj éhen, de maradj hű a vallásodhoz. Micsoda jótanács.

Soha senki nem követelte meg senkitől, hogy ne dolgozzon, csak visszamaradott vallási vezetők (abból is csak néhány igazán szociopata).

2011. júl. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
91%
"Nem az ember lett a szombatért, a szombat lett az emberért!" Mondá az én Uram a Jézus Krisztus!
2011. júl. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kérdező!


Ezt olvastad már?

"SENKI SE ítéljen el benneteket evés, ivás, ünnep, újhold vagy szombat miatt..."

Kolosse 2,16.

2011. júl. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, ilyenekre számítottam, de van itt valaki, aki ebben a cipőben jár?


A szombat van az emberért, a sabbat, a nyugalom napja. Az emberért van, azaz értem, szükségem van rá. Maga Isten hívta fel a figyelmet rá, hogy kell. Nem választható, hanem kell. A nyugalom napja hogyan lehet nyugalom napja robotmunkával? Az én elmémnek, testemnek van szüksége rá. Krisztus nem azt mondta, hogy aki megtartja a parancsolatokat, az üdvözűl, mivel cselekedetek által nincs üdvözülés, hogy senki ne kérkedjék, de nincs hit cselekedetek nélkűl. Hanem azt mondta, hogy aki őbenne hisz, az üdvözűl. De azt is mondta a gazdag ifjúnak, hogy a parancsolatokat tudod...


Hogy oldja meg egy több műszakban dolgozó adventista a sabbat napot? Nem a megoldás érdekel, hogy magamévá tegyem, persze ez is egy picit benne van, de sokkal inkább a helyzet megoldása, a hit érvényesülése, a hit cselekedete.

2011. júl. 17. 23:56
 6/32 A kérdező kommentje:

Viktor 06!

Köszönöm neked is a válaszod, de belegondoltál már, hogy mi az értelme ennek a mondatnak? Miért nem úgy hangik, hogy "Senkit azért meg ne ítéljetek evésért, vagy ivásért, avagy ünnep, vagy újhold, vagy szombat dolgában:"


Hanem hogy "Senki azért titeket meg ne ítéljen evésért, vagy ivásért, avagy ünnep, vagy újhold, vagy szombat dolgában:" Nem intés.


Szabad fordítás magamtól:) :


Senki ne ítéljen el titeket, amiért megtartjátok, hogy mit és mikor esztek, isztok, betartjátok az ünnepeket, az újhold napját vagy a nyugalom napját, mert ezek bizony árnyékai az elkövetkezendő dolgoknak, melynek valóságai maga a Krisztus.

2011. júl. 18. 00:04
 7/32 anonim ***** válasza:
47%

Én azért idéztem Isten Igéjét, mert intés, és nem akartalak ítélgetni téged hogy megtartod-e a szombatot vagy sem. :-)

Én szellemi értelemben tartom csak meg a szombatot.

2011. júl. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ez elég nehéz lehet neked. Ugyanakkor a Szombat lényege a megemlékezés. Emlékezz meg a Szombat napról ugye, ahogy tartja a tíz parancsolat. Isten nem azért kéri ezt tőled, mert a hasára csapott és ha szereted, akkor megteszed. Tudod az ember úgy lett teremtve, hogy van egy bizonyos biológiai ritmusa, amelyet az egészséged érdekében is érdemes megfogadni. Tudományosan is bizonyítva van (és ez megint csak a Biblia hitelességét bizonyítja), hogy az ember valóban 6 napon át képes intenzív munkavégzésre, de ezen felül már hosszan tartóan káros a munkavégzés és bizony 1 pihenőnapra szüksége van a szervezetünknek. Viszont úgy gondolom, hogy ez egyfajta bizalmi szintet tükröz a te részedről Isten felé. Tudod Jézus is megtartotta a Szombat napot sőt megkérdőjelezték Őt, mert Szombat napon gyógyított. Ha azt veszem alapul, hogy Szombaton jót cselekedni Isten dicsőségére nem bűn, akkor bizonyos értelemben az sem bűn, hogy nem hagyod éhen halni a gyermekeid. Viszont ugyanakkor ez azt jelenti, hogy nem mered az Úrra bízni magad, pedig imában fordulhatnál Ő hozzá, hogy segítsen megoldani ezt a helyzetet, hogy megtarthasd az Ő napját. Ő maga ígérte meg, hogyha bizalommal fordulsz hozzá, megtart téged és ínség idején is kirendeli az övéinek mind a testi, mind a lelki táplálékot. Nem kétség, hogy ez a te próbád. Én tudom, hogy Istennel ezt meg tudod oldani. Isten nem hagy cserben, tudja mire van szükséged és a családodnak, bízd Rá magad és tedd meg a magad részét és Ő elvégzi a Reá eső részét, Ő Mindenható. És egy kis biztatás:


[link]

2011. júl. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
69%

Kedves Kérdező!


Én magam nem vagyok ebben a szerencsétlen helyzetben, de a gyülekezetben van, aki igen. Az ő példájukat tudom elmondani Neked.


Több megoldás is van. Az egyiket leírtad. Munkahely változtatás. Tudom, hogy ezt könnyebb mondani, mint megtenni. Az egyik testvér, aki ilyen helyzetben volt, nem vállalta el a munkát. Az Úr elrendezte a helyzetét. Aki nem merte vállalni hasonló okok miatt, mint Te, ő nem kér fizetést arra az időszakra, amíg szombat van, így úgymond szolgálat. De ez maximum átmeneti megoldás. Te is tudod, hogy miért, nem kell leírnom. :-) Imádkozom érted!


Áldjon az Úr!

manju

2011. júl. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltál már másik munkahelyet keresni? Szerintem meg kellene próbálnod mindenképpen. Azzal ne törődj hogy kevés a munkahely, Istennek semmi se lehetetlen. Sőt néha úgy tűnik hogy jobban szereti ha az emberek minél nehezebben teljesíthető kérésekkel fordulnak Hozzá.
2011. júl. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!