Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A párom elhatározta magát,...

A párom elhatározta magát, hogy megtér és eljár a Hit Gyülekezetbe. Teljesen átadta magát Istennek (ahogy ő mondaná). A probléma az, hogy a Biblia és Jézus tanításai szerint akar élni. Ami tiltja a házasság előtti szexet. (Miért? )

Figyelt kérdés
A probléma, hogy itt vagyok én és egy pár vagyunk, viszont én nem hiszek Istenben és az egyéb ilyen dolgokban. Nagyon szeretem őt és ő is engem. Mit csináljak ez esetben?? Vele maradjak?? Én nem bírom ki, hogy akár 1 vagy több éven át ne létesítsünk szexuális viszonyt! mi tévő legyek??
2010. jan. 7. 16:56
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
54%
Rögtön hagyd ott... majd találsz másikat. Bocs, kicsit talán barátságtalannak tűnök, de ez a házasság előtti szex megtiltása egy baromság. Ha meg igazán hívő, akkor majd meglátjuk, mit szól ahhoz, ha emiatt elhagyod. Majd akkor talán abbahagyja ezt a baromságot, és észreveszi magát. Az meg más kérdés, ki is fogják onnan nézni, ha a felesége (ez esetben barátnője) nem hitgyülis. Kiválasztanak majd szépen neki egy vallásos csajt, és ennyi.
2010. jan. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 BeerHunter ***** válasza:
57%
A megtéréshez mi a rákos lóherének kell hitgyülisnek is lenni? Lehet attól még valaki Istenhívő, hogy nem jár ilyen szarokra, ahol csak a pénzt gombolják le az emberről. Attól még lehet valaki jó ember, hogy szexel házasság előtt. Beszéljetek erről, és gondolkodjon. Nem az az igazi hívő, aki minden szir-szart betart. Bibliában ez is benne vagy ugye, az írástudók és farizeusok.
2010. jan. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
41%
Érdemes lenne leszögezni az elején, hogy a HIT Magyarország legveszélyesebb szektája a szcientológusok mellett. Aki oda megy "megtérni" az nagyon nagy bajban van. Úgyhogy ha szereted a srácot nem a szexhiány miatt kellene aggódnod, hanem attól h egy veszélyes szektába kerül. Magyarország keresztény ország, Nagy református és katolikus egyházakkal, és ezek mellett is találhato még egy két apróbb. Aki Istent akarja tisztelni bármelyikben megteheti. A HIT pénz kicsalására megy és az emberek teljes lebutítására, ahogy nagyon jól is sikerül nekik. Mint a szekták általában ez is a lelkileg sérült, nem kiegyensúlyozott embereket tudja jobban megfogni. Szóval ha a barátoddal nem biztos h minden rendben ha oda akar tartozni. A helyedben nagyon elbeszélgetnék vele
2010. jan. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim válasza:
56%
Fogadd el a döntését. Azt viszont már te döntöd el,hogy elfogadod ilyennek is,és vele maradsz avagy sem. De gondolom már nem szűz,úgyhogy teljesen mindegy hogy él e szexuális életet vagy sem,mert már ez ellen nem tud tenni,már nem szűz,már 'vétkezett'. Beszélgess el vele erről. Nem kell elkísérned őt ezekre az alkalmakra,ha nem akarod,de ha igazán szereted,és minden marad a régi (még a szexuális élet is),akkor maradj vele,szerintem.
2010. jan. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 ceri ***** válasza:
43%
Szerintem valami nem stimmel köztetek. Istenhívő lehet úgy is valaki, hogy normálisan él. Aki a Hitesekhez és hasonló dogmatikus, fanatikus szektához kezd el hirtelen vonzódni, annak nagy baj van a lelki identitásával. Instabil, könnyen befolyásolható jellem- ahogy már előttem is írták. Azért gondolom, hogy valami nem stimmel köztetek, mert sok ilyen ember a párjában találja meg azt a támaszt, amit jobb híján ezek a gyülekezetek nyújtanak nekik.
2010. jan. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
83%
ha te nem hiszel, előbb fog ő elhagyni, mint te tennéd
2010. jan. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
45%

Engedd meg, hogy olyan dolgot is írjak, ami nem a kérdésedre válasz, de hozzá tartozik. Gondolom most ijesztő számodra a kijelentése, de ha a párod valóban megtér Istenhez, akkor sokkal kedvesebb, nyugodtabb lesz. Leteszi a terheit, átadja Istennek. Bűntelennek fogja magát érezni, mert Isten megbocsájtja neki és ő ezt érezni is fogja. Kialakul benne nagyobb együttérzés, nagyobb szeretet. Ehhez, hogy ezeket elhidd, nem kell Istenben hinned. Ha igazán szereted, akkor legyél egy nagyon picit türelmes és ezért később hálás leszel magadnak, hogy türelmesen kivártad, hogy mi hogyan alakul.

Egyébként mit szólnál hozzá, ha megkérné a kezed? Igent mondanál?

2010. jan. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
43%
Hagyd el, mert megbolondult. De az is könnyen lehet, hogy mással kavar és ezt a mesét akarja beadni neked. Jó vége biztos nem lesz. Keress olyat, aki téged szeret, mert ő nem.
2010. jan. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
53%

Előbb-utóbb el kéne dőlni kapcsolatnak valamilyen irányba!

Vagy elfogadod, hogy ő megváltozott, és Krisztus követője lett, és alkalmazkodtok egymáshoz, kitartotok egymás mellett. Ez esetben, miért ne lehetne házasság a kapcsolatból.

Vagy nem tudod elfogadni a változást, és ő sem, hogy te nem hiszel, hiszen mostantól az ő életét, gondolkodását alapjaiban az fogja meghatározni, hogy Krisztus követője lett, és megváltozott az élete. Ez esetben szétmegy a kapcsolat. (Az más kérdés, hogy szerencsésebb lett volna, ha ez nem a Hit Gyüliben történik, mert bár ott is a Bibliát magyarázzák, de eléggé szinpadias az istentisztelet, és a pénzre menek rá.)

Ha pedig házasság lesz a kapcsolatból, azt a pár hónapot ki lehet bírni szex nélkül, egyikőtök se hal bele.

2010. jan. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
20%
házasodjatok össze, ha szeretitek egymást. ha semmi körítést nem kérsz, ingyenes. 2 hétre már kapsz időpontot. kérd meg, hogy olvassa el, és értelmezze a máté 7:21-23-at, illetve ördögűzés, és nyelveken szólás alatt hívja segítségül a zsoltárok 83:18-19 ben található nevet, Isten nevét. bizony, nem fog sikerülni egyik sem.
2010. jan. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!