Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bibliamagyarázat minden...

Bibliamagyarázat minden napra: honnan?

Figyelt kérdés

Szeretném minden nap olvasni a Bibliát A,B,C év szerint. De meg is szeretném érteni, ehhez lenne szükségem egy ilyen magyarázó könyvre, honlapra stb. Tudnátok ajánlani?


A kispapok például hogyan olvassák a Bibliát? Minden nap a napnak megfelelő szentlecke, olvasmány és evangélium? Mást nem?


2011. okt. 6. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

androidra van bibliás alkalmazás. én most töltöttem le.

minden napra van ige. magyarázatot még nem találtam.

2011. okt. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

www.parokia.hu


ez ugyan egy református portál (a kérdésből úgy jött le, h katolikus vagy), de nagyon jó magyarázatok vannak minden napra. (görgesd lejjebb, a Bibliaolvasó kalauz" feliratnál ötöt is találsz, ezek mind megjelentek nyomtatásban is, csak itt online is elérhetőek, valamint van ott egy jó online Biblia is mellette)


Amúgy én úgy olvasok Bibliát, hogy így vhogy kitalálom, h melyik könyvet, pl miről szeretnék olvasni, vagy vmelyik könyvet kezdem, amelyikről/ből hallottam egy érdekes tanítást, prédikációt, ami felkeltette az érdeklődésem. És akkor elölről kezdem azt a könyvet (jelenleg Ézsaiás könyvét). Ez csak azért fontos, mert néhány ige csak úgy kiragadva nem nyeri el értelmét (vagy más értelmet kap), mert lehet, h pár verssel előbb hivatkozott vmire az írója. Talán csak a zsoltárok nem ilyenek. Na és akkor én pl. most az Ézsaiásból minden nap egy részt olvasok. :)

2011. okt. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Legegyszerűbb, ha elmondom, mit használok:

androidra: market kereső >> evangelium365

e-mail: [link]

2011. okt. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm! ez utóbbit ismerem, de itt csak az evangéliumot magyarázza az atya. én bővebbet szeretnék, és szentlecke, ill. olvasmány-magyarázatot is.
2011. okt. 6. 20:21
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Húúú én is nekifutottam párszor a Biblia olvasásnak, de vannak részek amiken egyszerűen elalszom, mert vagy nagyon unalmas PL: Krónikák könyve, vagy nem értem.

Amit nem értek, azt később újra elolvasom, mert nem szeretem a kész értelmezéseket. Inkább kérem Istent, hogy segítsen megérteni ami fontos számomra az adott életszakaszomban.

Az evangéliumokat nagyon szeretem, azokat többször olvastam is. Általában találomra kinyitom valahol a Bibliámat és így már kaptam néhány hasznos választ az éppen aktuális kérdéseimre az életemmel kapcsolatban.

2011. okt. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt az oldalt ajánlanám:


[link]


Egyébként ha érdekelnek a Bibliai előadások, akkor pedig a www.sola.hu című weboldalt ajánlanám, ingyenesen letölthetőek ugyanis a főiskolai előadások

2011. okt. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2011. okt. 7. 15:20
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


[link]

Ezzel egy év alatt végig tudod olvasni a Bibliát.


Kiváló magyarázatot találsz itt:

[link]


Az első 5 könyv a teljes Bibliai történelmet végigveszi a teremtéstől az újjáteremtésig!


Üdv. Péter

2011. okt. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Péter, köszönöm!
2011. okt. 7. 15:55
 10/11 lsandor ***** válasza:
42%

[link] - itt olvashatod a Bibliát. Valamint hasznos kiadványokat is találhatsz. Valamint ajánlom neked, hogy töltsd le itt [link]

a "Mit tanít valójában a Biblia" című könyvet és esetleg a "Vizsgáljuk az írásokat naponta" címűt is.

Nagy hasznodra fog válni

2011. okt. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!