Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok istenről?

Mit gondoltok istenről?

Figyelt kérdés

én nem vagyok isten káromló vagy ilyesmi,de nem hiszek benne,hiszen ha létezne nem lenne gazdag szegény,boldog és boldogtalan,nem hagyná hogy kis gyerekek éhezzenek stb..

íme egy kis video az ördög ügyvédje című filmben,lehet sokan nem értenek egyet,de szerintem van benne valami amit Al Pacino mond :

http://www.youtube.com/watch?v=LQPWdEqB8V4


2011. okt. 25. 11:41
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
Valamikor hiszek benne,valamikor kételkedek,mert azt gondolom úgy találta ki valaki.Azért szoktam imátkozni.De azt tényleg nem értem én se,hogy pl: az unokatesóméknak mért nem segített isten akkor,mikor pont a templomból jöttek haza a pappal autóval,és neki mentek a vonatnak.A pap meghalt,és az egyik 12éves unokatesóm.
2011. okt. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 A kérdező kommentje:
talán pont azért mert nem létezik,hiszen gondoljunk csak bele nem tud mindenhol ott lenni,ezért nem értem hogy ő benne miért hisznek annyira sokan,miközben a szellemeket egyenesen kitalációnak nevezik,isten létezése semmivel sem meggyőzőbb szerintem.
2011. okt. 25. 11:57
 3/61 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy alapvetően rosszul gondolunk Istenre.

Sokan éheznek, nyomorognak, boldogtalanok, betegek. Valóban. de nézzük kicsit más szemszögből. A Földön minden adott ahhoz, hogy minden embernek jusson étel, szállás, stb. A feltételek adottak. Az, hogy miért nincs mégis így, az rajtunk, embereken múlik. Mert Isten értelmet is adott, a döntés lehetőségét. És mi emberek rosszul döntünk. Háborúzunk, fegyvereket gyártunk. Kiírtjuk az erdőket, elpocsékoljuk a vizeinket. Erről nem Isten tehet, mi magunk.

Miért nem védte meg Isten az autóban utazókat? Talán mert az autót vezető figyelmetlen volt, rossz döntést hozott? Mi lenne, ha Isten minden döntésünket felülbírálná? És miért van az, hogy sok ember csak akkor keresi Istent, ha baj van?

2011. okt. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 A kérdező kommentje:
én nekem főleg anyagi gondjaim vannak mostanában folyik ki a pénz a kezeimből,bármit próbálok csinálni újrakezdeni mindig a csalódottság után,úgy érzem nem engedi valami dolog,de ez a érzelmek világában is így volt,állandóan csalódtam barátokban szerelemben,mindig átvertek,pedig én korrekt vagyok bárkivel aki velem is,soha sem drogoztam nem szoktam zülleni,normális gyerek korom volt soha nem volt velem gond,mégis mintha isten vagy ki tudja ki egyfolytában próbára tenne,hogy meddig bírom még.
2011. okt. 25. 12:01
 5/61 A kérdező kommentje:
akár létezik isten akár nem,nincs igazság a világon,egyenlőség meg pláne,tudom ez nem új mindig is így volt,de az egyszerű embereknek akiknek semmijük sincs,még az egyetlen dolog is elveszik lassan a hitük. elég csak nézni a híreket családok mennek tönkre.
2011. okt. 25. 12:04
 6/61 anonim ***** válasza:
54%

12:01: "Erről nem Isten tehet, mi magunk."


Itt a hiba az érvelésedben, amitől az egész elbukik.

DE IGENIS ISTEN TEHET RÓLA, NEM MI. És tudod, miért?

Azért, mert a felelősség mindig azé, akié a hatalom.

Márpedig ha Istené az abszolút hatalom, akkor övé az abszolút felelősség is.


Elvégre Isten definíció szerint mindenható, tehát hatalmában állt volna tökéletes embert teremteni. Olyat, aki még a szabad akarat birtokában sem dönt soha rosszul, hanem mindig csakis jól. Olyat, aki méltó teremtménye lenne Istennek, aki ugye elvileg maga a tökéletesség.


Ha Isten valóban létezne, valóban mindenható lenne, és valóban maga a tökéletesség lenne, akkor egyáltalán SEMMI, DE SEMMI oka nem lenne rá, hogy tökéletlen, esendő lényeket teremtsen, akikről ráadásul - mindentudó lévén is egyben - KEZDETTŐL FOGVA TUDJA, HOGY EL FOGNAK BUKNI. Tudja, hol, mit hogyan és miért fognak hibázni. Tudja, mennyit fognak szenvedni. És hagyja?! Mi ez, ha nem a szadizmus legmélyebb bugyra? Ez egy ördöghöz esetleg méltó lehet, de semmiképpen sem egy istenhez.


Ha Isten valóban létezne (stb.), úgy egy tökéletes és utopisztikus világban élnénk, ami MEGSZAKÍTÁS NÉLKÜL olyan lenne MINDIG, KEZDETTŐL FOGVA, amilyennek a Mennyek Országát meg Jézus Királyságát általában elképzelik.


Ehhez képest a valóság, amiben élünk, remekül cáfolja Isten létét.

2011. okt. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Ha Isten valóban létezne (stb.), úgy egy tökéletes és utopisztikus világban élnénk, ami MEGSZAKÍTÁS NÉLKÜL olyan lenne MINDIG, KEZDETTŐL FOGVA, amilyennek a Mennyek Országát meg Jézus Királyságát általában elképzelik.


Igen, csak akkor nem embernek, hanem barmoknak hívnának minket.

2011. okt. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
37%

"ha létezne nem lenne gazdag szegény,boldog és boldogtalan,nem hagyná hogy kis gyerekek éhezzenek stb.."


Ez eredetileg így is volt a Paradicsomban, ott nem volt éhezés meg boldogtalanság. Az első ember, Ádám döntött úgy hogy hallgat a kísértésre és eszik a tudás fájáról. Vagyis az hogy a világ rossz az nem Istennek hanem Ádámnak és a patásnak köszönhető. De azért vannak szép és jó dolgok is a világban, ha figyelsz biztosan észre fogsz néhányat.

2011. okt. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
És légy szíves írd nagybetűvel. Nem csak a tisztelet miatt hanem azért is mert ez a magyar nyelvtanban így helyes. Ez kisbetűvel olyan mintha azt írnád hogy orbán viktor.
2011. okt. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 A kérdező kommentje:
úgy írom,ahogy akarom,ha ő mindenható akkor majd megváltoztatja a betűket is. hiszen mindenre képes. beteg fax és azok azt akik hisznek benne,azt hiszik az emberek ha valami jó dolog történik velük az az úrnak köszönhető,pedig csak jó lapokkal születtek,vagy mázlijuk volt semmi köze nincs ISTENNEK az élethez,csak egy fantom aki az emberek képzeletében él. és ami a legviccesebb az egészben,hogy látni tv-ben embereket akik hibáztak balesetet okoztak,vagy fájdalmat a családjuknak és arról számolnak be,hogy kaptak még egy esélyt az élettől. más meg leéli az életét úgy hogy józan gondolkodású rendes ember,aztán megölik kirabolják stb. ezek után nekem ne mondja senki,hogy létezik,mert ha ő a mindenható ezt nem engedné.
2011. okt. 25. 13:28
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!