Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventisták, milyen 'bibliai'...

Adventisták, milyen 'bibliai' ünnepeket tartotok meg a szombaton kívül, és hogyan?

Figyelt kérdés

Nagyon szimpatizálok az adventista egyház tanításaival. Eddig az ő tanításaikat tartom a legközelebb a bibliához.

Erre vonatkozóan nem találtam semmilyen információt (eddig).


2011. okt. 10. 14:04
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Szia,

Lehet, hogy egy kissé félreérthető voltam. A szombat és az Úrvacsora közvetlenül nem tartoznak egy "szertartás" alá, hiszen a teremtés hetedik napján sehol sem volt még Úrvacsora. Tehát nem is tartok minden szombaton Úrvacsorát ceremoniálisan, de ami a lényeg: lélekben igen. Úrvacsora alkalmával ugyan úgy megemlékezem Jézus áldozatáról, mint a hetedik napon. Ez olyan, hogy pl. nem csak szombaton dicsőítem az Istent, nem csak akkor nyitom meg a Bibliám és elmélkedem Róla, nem csak akkor imádkozom Ő hozzá, hanem minden nap, de a szombat a napja, amikor minden heti tehertől mentesülni tudok egy napra, amikor egész nap Istentiszteletet hallgathatok, közösségben lehetek, énekelhetek, szolgálhatok, megoszthatom tapasztalataimat, megtárgyalhatjuk a missziós munkát, mindezt egy jól megszervezett ünnepi köntösbe öltöztetve. Erre az alkalomra mindenki együttesen készül "egy testként". Az Úrvacsora is ilyen, együtt emlékezhetek meg az atyafiakkal Krisztusról, együtt tarthatok a többiekkel nyíltan is bűnbánatot, alázatot gyakorolva moshatjuk meg egymás lábát, együtt fogyaszthatom el velük a kovásztalan kenyeret és a mustot, megvallva a többiek előtt is, hogy elfogadtam Isten legnagyszerűbb ajándékát, megújítva ezáltal a hitemet. Ezeken az alkalmakon érezhetjük leginkább kollektívan Isten Lelkének jelenlétét és ez áldásos. Jézus így hagyta meg nekünk, nem szabad elhanyagolni ezeket az alkalmakat, de ugyanakkor ezek nem pótolhatják a személyes mindennapi kapcsolatunkat a Mindenhatóval.


Üdv,

S.

2012. febr. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 munyamunya ***** válasza:

Kedves Stellar!


Nagyon köszönöm a válaszodat! Azt értem, hogy nem egy a két ünnep, ezt én is így gondolom. Viszont akkor felmerül a kérdés, hogy ha a szombatról (és minden más elválasztott napjáról Istennek) pontos rendelésünk van, hogy mikor kell megszentelni, akkor az Úrvacsora és a lábmosás időpontja is meg van adva? Vagy honnan tudom, mikor kell ezt az igazságot betöltenem?

2012. febr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!