Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy valaki hisz...

Lehetséges, hogy valaki hisz Isten létezésében, ugyanakkor nem hiszi, hogy ő a teremtő is?

Figyelt kérdés
Mert én valahogy így érzek.
2011. okt. 11. 14:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
51%

Szeretnék idézni, Pétertől, aki szokott ide írni az oldalra


"Isten azért teremtett, mert meg akarja osztani az örök életet és a vele járó kiváltságokat valamennyi teremtményével. Ezért, és csak ezért szólhat Dávid így emberi lehetőségeinkről: "Micsoda az ember, hogy megemlékezel róla? És az embernek fia, hogy gondod van reá? Hiszen kevéssel tetted őt kisebbé Istennél, és dicsőséggel és tisztességgel megkoronáztad őt! Úrrá tetted őt kezeid munkáin, mindent lábai alá vetettél" (Zsoltárok 8:5–7)."


Talán még annyival egészíteném ezt ki, hogy az (1Jn 4,8) kimondja, hogy az Isten szeretet, tehát minden amit Isten tesz, azt szeretetből teszi, és ilyen a teremtés is.

2011. okt. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Na hát ennek így semmi értelme.

Vagyok bele a vak világba, tökéletes vagyok, nincs szükségem semmire, nem kell semmi, és mégis teremtek valakit csak úgy, hogy megosszam vele a öröklét boldogságát, puszta szeretetből.

Persze ettől nekem nem lesz semmivel sem jobb, mert tökéletes volt a boldogságom.

Viszont teremtettem valamit a lehető legértelmetlenebb módon (több szempontból is), és bár nincs semmi okom foglalkozni vele, mégis megteszem. Miért? Magam sem tudom, mert nincs semmi motivációm rá, nincs értelme, hogy foglalkozzak vele. Miért akarom egyáltalán megosztani a létezés boldogságát, ha nincs szükségem rá, hogy megosszam, mert enélkül is tökéletes a boldogságom?

Hölgyeim és uraim, tisztelt egybegyűltek, ennek semmi értelme.

2011. okt. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%
"Érzéki ember pedig nem foghatja meg az Isten Lelkének dolgait: mert bolondságok néki; meg sem értheti, mivelhogy lelkiképen ítéltetnek meg." (1Kor 2,14)
2011. okt. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ja tényleg szépen lehet mutogatni a Bibliára, hogy "Úgy sem értheted meg te tökéletlen! Látod ide van írva?", de ez nem változtat semmin. Én nem a bibliai istenről beszéltem, hanem egy önmagában tökéletes teremtő istenre. Ja, hogy a bibliai istent is ezzel a szlogennel reklámozzák? Egy könyvben, amit állítólag saját maga "mondott tollba" önmagáról?

Ez inkább arra emlékeztet, amikor a nem is olyan jó és kedves diktátorok mindenféle szépet és jót íratnak magukra, ha pedig valaki szóváteszi, hogy ez nem fedi teljesen a valóságot, már megy is táborozni a többi hasonszőrűvel.

Hát bocs.

2011. okt. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
69%

Gondolom nem vagy már gyerek, tehát ha kifejted a véleményedet, akkor azt normálisabban is ki lehet fejteni, mindenféle irónia nélkül. Azért idéztem egyébként a Bibliából, mert a 16:42-es kommentemben a Biblia Istenéről beszéltem, te pedig erre ragáltál. Másrészt ez az igehely, inkább arra mutat rá, hogy aki nem akarja megérteni, mert világias a gondolkodása, az nem is fogja. Ez a magukat vallásosnak mondó emberekre is igaz, a Szentírásnak pedig van egy olyan könyve, amelyre speciálisan kijelenti, hogy bezárt könyv marad örökre, az ilyen felfogású emberek előtt.


A Péter második levele alapján kijelenthetjük hogy tollbamondás nem egészen helyt álló. Tény, hogy az "Így szól az Úr" kifejezés valóban az Isten szavait taralma, azonban ebből a levélből megérthetjük azt, hogy többségében nem tolbamondás történt, hanem Isten megihlette, átitatta, a szerzőket különböző gondolatokkal, viszont azt, hogy ők milyen formában fogalmazták meg, illetve írták le, teljesen rájuk bízta.

2011. okt. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Szerintem simán!

De ha már itt tartunk... Isten megteremti a Földet... És Ő hol állt addíg amíg nem volt Föld?

2011. okt. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Hol állt addig? :)))

Szerintem elég nagy az univerzum, volt hely bőven, nem?


Amúgy az Isten szellem, tehát egyrészt nem volt és nincs szüksége "helyre"; másrészt ezért is van az, hogy nem látható az űrben Ő vagy a Mennyország. A Föld és minden más látható dolog is a láthatatlanból állott elő...


Eléggé elterjedt, hogy Jurij Gagarin, az űrhajós azt mondta, nem látott fent Istent... De ez csak városi legenda, vagy inkább kommunista propaganda volt. Wiki barátnőnk szerint:


[link]



Ha pedig már űrhajózás, akkor bemásolok ide egy másik űrhajósról szóló cikkrészletet. /Gerhard Lenz írását fordította: Bolla Zsuzsanna/


< " 1968. december 24-én, a további manőverezések előkészítése végett, három űrhajós kerülte meg a Holdat. Az Apollo 8 repülése azonban azért maradt emlékezetes, mert Bill Anders űrhajós főműsoridőben pár mondatot idézett a bibliai teremtéstörténetből: „Kezdetben teremtette Isten a mennyet és a földet… és Isten látta, hogy ez jó… Boldog karácsonyt, Isten áldjon mindenkit – benneteket, ott a jó öreg Földön!”


A NASA azonban számos kritikát kapott emiatt, szemükre hányták, hogy mint kormányzati szervnek semleges világnézetet kell tükrözniük, ezért aztán megtiltották az asztronautáknak, hogy magukkal vigyék az űrbe Bibliájukat vagy vallásos tartalmú üzeneteket küldjenek a nézőknek.


Az Apollo 15 pilótáját, James B. Irwint ez nem gátolta meg abban, hogy 1971-ben a Hold felszínén ugrálva ne idézzen a 121. Zsoltárból: „Tekintetem a hegyekre emelem: Honnan jön segítségem? Segítségen tőle jön…” aztán gyorsan hozzátette: „mármint Houstontól, ahonnan csomó információt kapunk.”


Az US-Air-Force leggyorsabb pilótája egyébként saját bevallása szerint épp ez után az utazása után lett mélyen hívő kereszténnyé. 1972-ben otthagyta a NASA-t és megalapította az evangélikus-diakóniai High-Flight-Alapítványt és világszerte előadásokat tartott az embereknek Istenről.


„Fontosabb az, hogy Jézus Krisztus a Földre jött, mint az, hogy az ember eljutott a Holdra!” – hangzott hitvallása. " >


Üdv. :)

2011. okt. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
73%
Mindneki más istenképet alakít ki, viszont, amennyire én tudom, minden ilyen istenképben valahol helye kell hogy legyen a teremtésnek is, így elég elllentmondásosnak érzem a kérdésed... olyannak, mintha patkányból akarnál kolbászt csinálni: lehet, de érdemes? Egyáltalán nevezhető Istennek, amiben hiszel? Eesetleg, ha bővebben kifejtenéd, megérthetnénk, pontosan mire is gondolsz.
2011. okt. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!