Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen munkakörökben dolgoznak...

Milyen munkakörökben dolgoznak a Jehova Tanúi? Van olyan munka, állás, ahol nem dolgozhatnak?

Figyelt kérdés
Bocsi a sok JT-s kérdésért, de hol máshol tudnám megkérdezni?!
2011. okt. 16. 20:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy távoli rokonom tanú, varrónő - mindigis az volt, az is maradt. Erdélyben ismertem még párat, ők egy kis faluban laknak, és földművelésből élnek, mint a falu 90%-a.
2011. okt. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Jehova Tanúi mint a többi ember dolgozik és a munkából szerzett jövedelméből tartja fenn magát. Vannak közöttük alkalmazottak és válalkozók is. Egyesek fizikai munkából, mások szellemi tevékenységekből tartják fenn magukat. Vannak köztük magas iskolai végzetséggel rendelkezők is, mint pl. orvosok, jogászok stb. Mivel semlegesek a politikát illetően, ilyen területeken nem válalnak állást. Nem végeznek olyan munkát, amelyel Isten törvényének a megsértésére búzdítanak másokat.

2011. okt. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
50%

Hog lehetne egy jehova tanuja orvos? ne beszélj már hülyeséget. És ő nem ad vért? sőt lebeszéli azokat akik adnának?

Vagy jogász? amikor a világ törvényeit a vallás szerint nem kell figyelembe venni,mert az isteni törvény előrébbvaló?

Ne bolondozz

2011. okt. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
36%

"Hog lehetne egy jehova tanuja orvos? ne beszélj már hülyeséget. És ő nem ad vért? sőt lebeszéli azokat akik adnának?

Vagy jogász? amikor a világ törvényeit a vallás szerint nem kell figyelembe venni,mert az isteni törvény előrébbvaló?"


Ez azért érthetetlen némelyeknek, mert alaposan félre van magyarázva a Tanúk hite. Jehova Tanúi között szinte mindenféle szakterületű orvos megtalálható, még sebész is!

Ezen kívül világszintem több mint százezer orvos áll ki a Tanúk vér nélküli kezelése mellett, akik között a legtekintélyesebb sebészprofesszorok is megtalálhatók.


Szerinted a KRESZ törvényeket is a Biblia tartalmazza? Nem isteni törvények, mégis figyelembe kell őket venni. Sok szabály van, melyek nem sértik Isten törvényeit, de amikor igen, akkor természetesen Isten előrébb való.

2011. okt. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Én magam postás vagyok, a párom közgazdász, mindketten Jehova Tanúi.

Az általam ismert testvéreim kb. 90 % dolgozik és nem munkanélküli.

Bár orvos van közöttünk, de pl. vérszállító nincsen.

Dolgoztam már a főügyészségen is, de fegyveres munkát nem vállaltam.

És feltételezem, hogy egyikünk sem dolgozik a szerencsejátékok, vagy a dohányipar területén sem, mert nem szeretnénk tevékenyen hozzájárulni ezekhez az iparágakhoz.

2011. okt. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
74%
Postás: Akkor te nem fogadsz el borravalót? Mert állítólag tilos az ilyesmi. Jehovás ismerőssel beszéltem róla, hogy a borravalózás nem fér össze a jehovista szemlélettel.
2011. okt. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
89%
Én írtam, hogy jártam Jehova Tanú fodrászhoz. Az elején tényleg nem fogadott el borravalót, de egy idő után igen. Úgyhogy hiába "nem fér össze", attól még elfogadják. :)
2011. okt. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
75%

Jehova Tanúi teljesen értelemszerűen adhatnak is és el is fogadnak a megfelelő keretek között borravalót.

Országonként más és más a borravalórendszer és az arról alkotott közszemlélet. Ahol az ilyen fizetség megszokott, vagy elvárják azt, és ha a törvényes kereteken belül marad, akkor nem sérti meg a bibliai alapelveket, amikor pénzt ad valaki egy hivatalnoknak, pincérnek, portásnak, szobalánynak stb., hogy az ellássa a feladatát. Sőt, egyes országokban az ilyen pénzt ajándéknak tekintik, amelyet azért adnak, hogy kiegészítsék az amúgy alacsony fizetésű közalkalmazottak fizetését. Fontos arra emlékezni, hogy különbség van aközött, hogy valaki ajándékot ad egy törvényes szolgálatért, és aközött, hogy meg akar vesztegetni valakit egy törvénytelen szívességért.


Én mikor a kórházban dolgoztam a traumán, a legtöbb nővér nagyon megválogatta, hogy mikor, kitől és miért fogad el pénzt. Volt, hogy elfogadtunk, de csak olyanoktól, akik megsértődtek volna, ha nem fogadjuk el és szemlátomás nem az volt a céljuk, hogy kiemelt, mások rovására menő figyelemben részesítsük, mert ez amúgy sem ment volna. Így sokkal bölcsebb volt, hogy csak azoktól fogadtunk el bármit, akiket már ismertünk egy ideje és tudtuk, hogy nem megkülönböztetett királyi bánásmódot akar vele!

2011. okt. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
79%

Sziasztok!



"a borravalózás nem fér össze a jehovista szemlélettel."


Egy picit pontosítanák, a borravalónak nincsen semmi köze a hitéletünkhöz.

Ami problémát okozhat az a Lukács 20: 21-25 ben Jézus parancsa az adózással kapcsolatban.


Két lehetőség van ezzel kapcsolatban, vagy nem fogadsz el borravalót, vagy bevallod a kapott összeget az adóbevallásodban.

De persze ugyan ez igaz a bennem jelentett, félig bejelentett munkákkal kapcsolatban is.

Persze ez nem csak ránk kell- kellene, hogy igaz legyen, hanem minden magát kereszténynek való személy számára fontos, hogy betartsa Jézus parancsát.

2011. okt. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
98%
Utolsónak. Én hoztam fel a borravalót, és valahogy így értettem így is, mivel bevallani (főleg régebben) nem volt szokás, ebből jöhetett az, hogy elfogadni sem szabad, ha zsebre megy.
2011. okt. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!