Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a Jehova...

Mi a véleményetek a Jehova vallásról?

Figyelt kérdés
Az anyám mostanában csatlakozott hozzájuk. Addig sem jöttünk ki valami jól, azóta pedig tele van gyűlölettel irántam.
2011. szept. 26. 09:18
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
78%

Nem sok jó. Mármint a véleményem.

Szétszakítja a családokat, vasárnap ebéd utáni pihengetésembe csöngetnek folyamatosan bele téríteni,pedig már elhajtottam őket százszor.

Képesek hagni,hogy meghaljon a gyerek,mert valamelyik kitalálta,hogy vért kapni bűn......stb...

Tőlem mindenki abban hisz amiben akar, de családokat tönkretenni nem kifejezetten keresztény cselelkedet

2011. szept. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
83%
szekta, nem vallás...
2011. szept. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
79%

nálunk a rokonságot is megfertőzte sajnos ez a baromság.

utálom már a folyamatos térítő szövegüket, nem lehet úgy megenni egy ebédet egy évben egyszer, hogy ne kelljen végighallgatni az ő tökéletes életüket, és azt, hogy mi milyen erkölcstelenül éljük a miénket, hánynom kell már tőlük....maguk között mindenki azt tesz és gondol, amit akar, de társaságban moderálják magukat.

a véleményem, hogy ha van egy jó dolog, egy vallás, ami tisztességes, becsületes értékrendet hirdet és képvisel, annak nincs szüksége térítésre meg csalogatásra, az vonzza az embereket csel nélkül is.

de ezek nem rendes, tisztességes emberek, lenéző, pökhendi, öntelt, másokat lenéző szemét alakok....

2011. szept. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
34%

Mindenki abban hisz, amiben akar. Addig nincs velük semmi bajom, amíg nem akarnak "megtéríteni".

Pl.:

Volt egy munkatársam, de ő soha nem akart "téríteni", minket kollégákat. Akkor beszélt csak a témáról ha valaki

kérdezte.

Másik példa:

Van egy nagynéném, aki mindig "téríteni" akart, ha találkoztunk. De ez akkor volt még amikor belépett a szektába. Azóta eltelt jó sok év és már nem akar "megtéríteni" senkit a családból.

2011. szept. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
78%

Üdv!


Tapasztalataim szerint Jehova Tanúi tanításai nem teljesen állnak meg a Biblia mérlegén. Vannak dolgok, amikben egyetértek velük, ugyan nem ismerem minden tanításukat de úgygondolom inkább eltér a tanításuk a Bibliától, már elég ha csak a saját Bibliafordításukra gondolok, amely már egy negatívum nekem.


Mindazonáltal biztos vagyok benne hogy az ő soraikban is vannak Istenhívő, tisztességes emberek.

2011. szept. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
29%

Illetve: Még azzal kiegészíteném a gondolatomat hogy sajnos megnyilvánul a felekezet bizonyos embereiben erőszakosság, amely nem szimpatikus nekem. Tehát ezek az emberek jobban tennék ha kérnék Isten segítségét a megújulásra, mert szerintem így nem csak nekem, de elég sok embernek nem szimpatikusak.


Mindazonáltal hibás lenne az egész felekezetet általánosítani ezek miatt az emberek miatt, mert mint említettem köztük is vannak biztosan Istenhívő tisztességes emberek.

2011. szept. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nagyjából ez a véleményem:

[link]


Velem csak egyszer próbálkozott egy bácsi, de a rutinkérdéseken átmentem (van otthon Bibliám és szoktam is olvasni) úgyhogy futni hagyott :)


Mondd meg édesanyádnak hogy gondolkozzon ezen:

[link]


A lényeg hogy ha ő elítél (gyűlöl) téged valami miatt akkor Isten is el fogja ítélni őt a saját bűnei miatt.


És mondd meg neki ezt is:

Jn 15,12 - Az az én parancsom, hogy szeressétek egymást, amint én szerettelek benneteket.


Ha gyűlöl téged akkor a legfontosabb parancsolatot nem teljesíti.

2011. szept. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
73%

A vallásukról való állításaik amelyek nem teljesedtek be hamis tanúságról hallatnak.A kiközösítés máris ellentmond a Szeretettel.Jézust Isten szolgájának neveztetik.Isten mi értünk szenved mert sokakat elveszt közülünk.Ezért küldte el szeretett fiát értünk ,feláldozva magát a bűneinkért.Nem szenvedtetné az embert a Kereszten ,saját maga szenvedett meg értünk.Ezért ezt is hamisan állítják hogy külön volt Istentől Jézus.


Tehát én szerintem hamis a vallás amit állít.

2011. szept. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
82%
Ráadásul Ő miattuk sokan összemossák a más norm.keresztényeket ezzel a szektával.Volt,hogy fejemhez vágták,hogy az erőszakosságotok miatt nem szeretnek titeket az emberek.Mire én :Állj!A katolikusoknak nem ezt tanítják,mint nekik.Csak nézet a boci szemeivel és látszott,nem tudja mi van.
2011. szept. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
13%

Szia!


Azt írod, hogy nem jöttetek ki valami jól az anyáddal, de mióta csatlakozott Jehova Tanúihóz tele van irántad gyűlölettel. Biztos, hogy Jehova Tanúihóz csatlakozott? Mert ha ez így volna, az adigi kapcsolatotoknak még inkább javulnia kelett volna. A Biblia a Kolosszé 3:21 ezt irja: ,,Ti apák, ne ingereljétek gyermekeiteket, nehogy elcsügedjenek." Ez az anyákra is vonatkozik. Jehova Tanúival és tanításaival kapcsolatban többet megtudhatsz a hivatalos weboldalukon, mely a következő linken érhető el: [link] A csládi életről szóló bibliai tanácsokat a következő linken olvashatod: [link] bh/article_14.htm

2011. szept. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!