Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek helyes-e a halotta...

Lsandor kérdése:

Szerintetek helyes-e a halottak napjának a megünneplése?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 08:07
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Alázattal elfogadom, hogy ez az egyházad véleménye, de ha nem haragszol hinni másban hiszek.

Azért ne aggódj értem. Mindennap imádkozom az Úrhoz az igazság megismeréséért. Ha a ti értelmezésetek az igaz,fogok tudni hinni benne, hisz eddig még mindig meghallgatásra találtak az imáim.

Béke veled.

2011. nov. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Jogodban áll abban hinni, amiben szeretnél. De amiket leírtam azt érdemes lenne, megvizsgálnod. Mert ha valami olyasmiben hiszel, ami nem szilárd alapokon, bizonyítékokon alapszik, akkor az inkább hiszékenység és nem hit.

Akkor remélem, hogy abbeli imád, hogy megtaláld az igazságot, meghallgatásra fognak találni, de még azelőtt, hogy már túl késő lenne

2011. dec. 2. 09:57
 23/25 anonim ***** válasza:

Mit értesz azalatt, hogy "mielőtt túl késő lenne"?

Mielőtt meghalnék? Mielőtt Jézus visszatér?

Abban ugye egyetértünk, hogy hit által üdvözülünk. Na most ha én hiszek Jézus Krisztusban mint megváltóban és az ő tanításai szerint élek, azaz szeretem embertársaimat, nem ártok másnak stb, akkor szerinted csupán azért mert hiszek a lélek halhatatlanságában, elkárhozok?

Én Istent nem ilyennek ismertem meg.

2011. dec. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy a Biblia próféciák teljesedére azt mutatja, hogy már nincs sok idő hátra. A hit tagadhatatlan, hogy nélkülözhetetlen, de a hit az ismereten alapul. A János 17: 3-ból kiderül, hogy az örök élet kulcsa ismeret, pontos ismeret. Tehát fontos, hogy ismerjük a Biblia valós és igaz tanításait, mert az formálni fogja az életünket
2011. dec. 4. 07:51
 25/25 anonim ***** válasza:

Fontosnak tartom a Biblia olvasását, és nagyon sok kérdésemre, problémámra választ is ad, de az életemet, gondolkodásomat elsősorban Jézus Krisztus személyesen formálja és én bízom benne.Amiben hiszek,az nem ellentétes az evangéliumokban leírtakkal. Ha mégis úgy érzed, az csupán az eltérő értelmezésünknek köszönhető.

Ezen felül "vitatkozni", egymás igazát bizonygatni úgy érzem felesleges. Mindketten keresztények vagyunk, Jézus Krisztust tekintjük példának, figyeljünk inkább az ellenségre, ne azt nézzük, hogy a háborúban a saját csapatunkon belül ki hogyan ül a lován.

Béke veled!

2011. dec. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!