Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi van akkor, ha osszefugesbe...

Nalio kérdése:

Mi van akkor, ha osszefugesbe hozzuk a 7 kontinenst es a (Jelenesek konyveben, ) het egyhazhoz irt leveleket?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Értelmetlen!


Te mit hoznál ki belőle? Hogy értelmeznéd?

2011. okt. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


A hét levélben szereplő városok egy római út mentén feküdtek egymás után. Szinte minden magyarázó egyetért abban, hogy ezek a levelek egyháztörténeti korszakokat jelentenek (időben egymás után következve) és nem földrajzi különbségeket.


Üdv. Péter

2011. okt. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy újabb értelmetlen Biblia "kód" születne.
2011. okt. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Péter szerint akkor ez vonatkozna a mai korra:


Levél a laodiceai egyháznak


"A laodiceai egyház angyalának ezt írd: Ezt mondja az Amen, a hű és igaz tanú, Isten teremtésének kezdete. Ismerem tetteidet, hogy se hideg, se meleg nem vagy. Bárcsak hideg volnál, vagy meleg! De mivel langyos vagy, se hideg, se meleg, kivetlek a számból. Azt mondod: Gazdag vagyok, dúsgazdag, nincs szükségem semmire. - Nem látod, hogy nyomorult vagy, szánalomra méltó, szegény, vak és mezítelen? Azt tanácsolom neked: Végy tőlem tűzben kipróbált aranyat, hogy meggazdagodj; fehér ruhát, hogy felöltözz, s ne lássék szégyenletes meztelenséged; kenetet, hogy megkend szemedet és láss. Akiket szeretek, azokat korholom és fenyítem. Buzdulj fel, és térj meg! Nézd, az ajtóban állok és kopogok. Aki meghallja szavam, és ajtót nyit, bemegyek hozzá, vele eszem, ő meg velem. A győztest magam mellé ültetem a trónra, ahogy én is győztem, és együtt ülök Atyámmal a trónon. Akinek van füle, hallja meg, mit mond a Lélek az egyházaknak."


Szerintem illik ránk, tisztelet a kivételnek.

2011. okt. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha érdekel, akkor a Jelenések könyve 7 leveléről, meg úgy az egész könyvről megtalálható ezen az oldalon egy 42 részes előadássorozat:


[link]

2011. okt. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!