Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanitja a biblia azt hogy...

Mulder614 kérdése:

Tanitja a biblia azt hogy Jézus és Isten egyenrangúak?

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 09:20
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

Még mindig várom a válaszod arra, amit Péter írt: "tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atya a Fiú és Szentlélek nevében".

Mit gondolsz erről?

2011. nov. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az a vers nem azt jelenti hogy a Szent lélek nagyobb mint a Fiú. Hanem azt hogy más. Indoklás nincs.


A háromság pedig nem azt jelenti, hogy egyenrangúak hanem egylényegűek. Ezt annyiszor kiveséztük már, miért nem olvasol vissza?

2011. nov. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

"tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atya a Fiú és Szentlélek nevében".


A szent szellemnek nincs neve.Ha én azt mondanám hogy a TE nevedben beszélek akkor nem szó szerint a nevedre gondolnák hanem RÁD(a személyedre)

Továbbá Istennek van neve(Jehova) A fiúnak (Jézus)......de a szent szellemnek nincs neve,hisz nem személy.


A szent szellem Isten tevékeny ereje,amivel létrehozott mindent.Nem egy személy.Hisz sokszor emliti a biblia hogy "beteltek szent szellemmel"


Továbbá Jézusnak volt kezdete


Kol 1:15, 16, ÚRB: Jézus Krisztus „a láthatatlan Isten képe, az elsőszülött minden teremtmény közül." Mert benne teremtetett minden a mennyen és a földön.” Milyen értelemben „az elsőszülött minden teremtmény közül” Jézus Krisztus? 1. A háromsághívők azt állítják, hogy az „elsőszülött” kifejezés itt azt jelenti, hogy legjobb, legkiválóbb, legelőkelőbb; így nem a teremtés részének, hanem a teremtett dolgokhoz képest a legelőkelőbbnek tartják Krisztust. Ha feltételeznénk, hogy ez így van, és a háromságtan helyes, miért nem mondják az Atyáról és a szent szellemről is azt, hogy minden teremtmény közül elsőszülött? A Biblia csak a Fiúval kapcsolatban használja ezt a kifejezést. Az „elsőszülött” szó a szokásos jelentése alapján arra utal, hogy Jézus a legidősebb Jehova fiainak családjában. 2. Mielőtt a Kolosszé 1:15-ben az „elsőszülött [valaki] közül” kifejezés előfordul, már több mint harmincszor találkozunk vele a Bibliában, s minden egyes esetben, amikor élő teremtményre vonatkozik, egy és ugyanaz a jelentése: egy bizonyos csoport elsőszülött tagját jelenti. Az „Izrael elsőszülöttje” Izrael egyik fiát jelentette; a „fáraó elsőszülöttje” a fáraó családjának sarja volt; a „jószág elsőszülöttje” maga is állat volt. Mi az oka akkor annak, hogy egyesek másképpen értelmezik a Kolosszé 1:15-öt? 

2011. nov. 3. 09:17
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Nos ha én azt mondom - idézve a kommentedben leírtakat - hogy a Szentlélek nevében keresztellek meg téged, akkor nem a Szentlélek nevére gondolok, hanem a személyére. Köszönöm, hogy ilyen szépen alátámasztottad az általam leírtakat.


Üdv. Péter

2011. nov. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

Látom félreérted...........

A "személyére" szót nem arra értem hogy egy személy lenne a szentszellem! Hogy lenne személy ha a bibliai időkben sokan "beteltek szent szellemmel"?

A szent szellem Isten tevékeny ereje ami mindenhol ott van,ami segitségével Isten teremtett.Olyan mint a te energiád ami benned van de nem látod.


Amikor azt irtam hogy a "személyére" utal,akkor arra értettem hogy a tulajdonságaira,képességére,feladatára.

Ha azt mondom rád hogy ügyes,okos,értelmes vagy akkor én a tulajdonságaidra gondolom a "személyedre" nem szó szerint a testedre gondolok.

Ezt jelenti megkeresztelkedni a szent szellem nevében.Elfogadod az irányitását,és imában kérheted a segitségét Istentől.

2011. nov. 3. 11:40
 16/37 eric_one ***** válasza:
59%
Nagyon gyenge ellenérv, különben is már sajnálhatod mert betelt a 144.000 hely, Te már létszám feletti vagy :-D
2011. nov. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező!


A Szent Szellem személy / nem személy témáról ajánlom figyelmedbe a következő kérdést és a válaszokat:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Felesleges erről új vitát nyitni szerintem.



Továbbá ajánlok...


1. egy videót, amely megmutatja, hogy a Jehova Tanúi szervezete okkult alapon áll:

http://www.youtube.com/watch?v=ngvfE4I25xk


2. Néhány weblapot, amelyekből tájékozódhatsz a JT szervezetével, tanításaival kapcsolatos problémákról (Egy-egy oldalt külön kiemeltem):



[link]


[link]


[link] about/


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



Te még fiatal vagy, és remélhetőleg még nem másztál bele annyira, hogy ne tudnád elfogulatlanul nézni a dolgokat.

Sok szerencsét ehhez.

Üdv. :)

2011. nov. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! A Szent szellem személy. Különben nem lennének tulajdonságai. Ha valaki az én nevemben intézkedik, az mondjuk egy kiadó a könyvemet kiadná, az nem az én és a kreativitásom nevében adná ki. Személytelen erőt felesleges lenne megemlíteni bármilyen formában. A Biblia pedig -állításotok szerint is- logikus mű.


Tovább megyek: azt elfogadjátok, hogy a sátán személy. Mégis, a sátán is betölthet valakit, ahogyan a Szent Szellem is. És a sátán által is lehet cselekedni, ahogyan a Szent Szellem által. Ezt jó volna átgondolni.


tovább megyek: azt írod, Jézusnak volt kezdete. Miért ne lett volna? Ő a Fiú,Isten meg az Atya. De nincs értelme a kezdetéről beszélni, mert minden őáltala lett teremtve, tehát az idő is. Ergó a kronológiai fejtegetésnek nincs értelme. Hogyan is lett minden őáltala teremtve? Úgy hogy ő Isten Szava. A szó szoros értelmében. Isten logosza, teremtő szava. Amikor Isten azt mondta: legyen világosság! Akkor Jézus szólt. Mert Isten szava lett külön szellemlénnyé, az Atya őt nem teremtette, hanem -és ezért Atya-önmagából szülte, kibocsátotta. Isten szava is Isten, és a szó közöttünk lakozott és láttunk az ő dicsőségét, emlékszel Jánosra? Jézus nem azért Isten szava, mert megcselekedte Isten szavát, ő tényleg a teremtő Ige.


Ha megfogadod a saját tanításaitokat és elfogulatlanul utána nézel, mit tanít a Biblia, akkor lesz még meglepetésben részed. javaslom, hogy tanulj meg ógörögül is olyan szinten legalább, hogy szótár segítségével kielemezhess eredeti szövegeket. Hozzátok hasonlóan, én sem arra hívlak, hogy nekünk higgy,hanem higgy Isten beszédének. Imádkozz, kérd a szent Szellemet, hogy töltsön be a bölcsesség szellemével és nyissa meg az elmédet, aztán dobd ki a Mit tanít valójában a Biblia című kiskönyvet, ne olvass őrtornyot egy hónapig, csak a Bibliát, éspedig elfogulatlanul. (Ja, és ne az ÚV fordítást! Ha állításotok szerint az csak modern fordítás, akad más is. Jobb lenne görögül persze, vagy legalább angolul egy jó fordítást.....)


Ha utána is azt mondod, hogy maradsz a JT tanoknál, ám legyen. legalább megerősödött a hited. ha mégsem,akkor valami tényleg nem stimmel azokkal a tanokkal.


Az Úr legyen veled és áldjon meg, bárhogy döntesz, bármit csinálsz.

Freya

2011. nov. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Sokaknak ez a bibliavers szolgál a háromság tan bizonyítására.

"Én és az Atya egyek vagyunk"

De nézzük csak meg e mondat igazi jelentését. Íme egy másik bibliavers ami meg is magyarázza az egészet!

(János 17:20-21)

"Nemcsak ezek miatt kérlek, hanem azok miatt is, akik az ő szavukra hisznek bennem;  hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem."

Ezen azt hiszem nincs mit magyarázni.

Isten és Jézus csakis úgy vannak egységben mint ahogy Jézus és Isten velünk egységben van.

Attól hogy egységben vannak velünk attól még nagyobbak nálunk. Ugyanúgy mint ahogy Jézus és Isten egységben vannak, de különböző pozícióban.

Jézus azt mondja "te küldtél el engem." Ha egyenrangúak lennének akkor Jézusnak aktualitásra lett volna szüksége arra hogy elküldjék???

2012. febr. 3. 18:30
 20/37 A kérdező kommentje:
Látom itt meg is állt a logika.......(eltüntetek)
2012. febr. 11. 16:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!