Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanitja a biblia azt hogy...

Mulder614 kérdése:

Tanitja a biblia azt hogy Jézus és Isten egyenrangúak?

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 09:20
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem a logika állt meg, csak felesleges falra hányni a borsót (mert hogy lepereg). Én és az Atya egyek vagyunk.

Ez valóban lehet egy érv, de most itt senki nem hozta fel, mint fő érvet, te hoztad fel hogy cáfolhasd, mert ezt tudod az Őrtoronyból.

Ámde felhívnám a figyelmedet hogy


a. Ez nem az egyetlen érv.

b. Egy vita úgy néz ki hogy te válaszolsz a mi érveinkre (amit nem tettél meg) nem úgy hogy te érvelsz és cáfolsz is egyben.

c. Jézus azt is mondta: aki engem látott, látta az Atyát. Nos, akkor ha te és Jézus egységben vagytok, akkor elég bekopogni hozzád és meglátom Jézust?

d. Ezt írod: "Jézus azt mondja "te küldtél el engem." Ha egyenrangúak lennének akkor Jézusnak aktualitásra lett volna szüksége arra hogy elküldjék???"


Én és a férjem is egyenrangúak vagyunk. Mégis előfordul, hogy elküldöm ide-oda, hogy tegyen meg ezt azt. Mi ezen a furcsa?

2012. febr. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
55%

@ Freya: Tökéletesen egyetértek a válaszoddal. :)



@ Mulder614:


A privát üzenetedre válaszoltam, azóta eltűntél. :P


Részemről már jeleztem, hogy felesleges lefutni ugyanazokat a köröket újra és újra.


Mostanában összegyűjtöttem néhány JT-s kérdést, megmutatok ezek közül hármat:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Nagyon hosszúak, de érdemes és tanulságos végigböngészni őket. Ami számomra talán a legnagyobb tanulság - és egyben a legsajnálatosabb is -, az az, hogy vannak JT-k, akik már annyira belebetonozódtak az Őrtorony társaságba, hogy minden bizonyíték ellenére teljesen képtelenek elvonatkoztatni ezektől a tévtanoktól.


A másik pedig a stílus: Az utolsó kérdés JT-kérdezőjének és válaszolóinak stílusa sokféleképpen jellemezhető, csak krisztusiként nem.


Jó olvasást! :)

2012. febr. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
2012. febr. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 Molnár Sándorné ***** válasza:
0%

T.Kérdező!

A Biblia sehol nem tanitja azt, hogy Jézus egyenrangu lenne Istennel. Ha megnézed az Uj Szövetséget, mindenhol ahol Jézus utal az Atyjára, mindig kihangsulyozza hogy az Atya nagyobb nála. Soha nem tette magát egyenlővé az Atyjával. De a Példabeszédek 8:22-31 verseiből elolvashatod, hogy Jézus a teremtéskor Atyja mellett volt mint "mestermunkás". Nem hiába irja a Biblia, hogy Jézus Isten elsőszülött Fia. Őt teremtette legelőször. De ahogy a Biblia irja, minden mást már együtt alkottak. Jézus a földönlétekor mindig az égi Atyjához imádkozott. Talán saját magához imádkozott volna? És mikor meghalt, saját magát támasztotta volna fel? Szóval csak meg kell vizsgálni ezeket a kérdéseket alaposan. A Biblia még azt is irja, hogy miután Jézus feltámadt, leült az Atyja jobbjához, és várnia kellett egy meghatározott ideig, mig megkapta a Királyságot. Ugyanis Isten kinevezte Őt Királlyá és Főpappá a föld felett. Igaz van egy vers, mely alapján azt mondják, hogy az Atya és Jézus egy. Ez a vers az, amikor azt mondja a Bibliában, "én és az Atya egyek vagyunk". Ezt értik félre sokan. Itt nem fizikai egységről beszél a Biblia, hanem ugy szemléltethetném, mint egy apa és fia közötti nagyon ideális szerető kapcsolatot, amikor az apa és a fia teljesen egyazon akaraton, egyetértésben vannak. Igy értelmezhető ez a vers. A szent szellem pedig nem személy. Ez Isten hatékony ereje, ami által megalkotott mindent. Üdvözletem küldöm: Judit!

2012. márc. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
55%

... és megjött a JT-s erősítés... :P


Előre is elnézést, ha túl erős lesz, de nekem az utóbbi időben úgy tűnik, hogy a JT-k már nem csak az utcákon mászkálnak kettesével, hanem a neten is. :)


"Az internetes fórumokon pedig lehetőleg kettesével vagy többen írogassatok és prédikáljátok az Őrtorony Társaság tanításait; anélkül, hogy a többi választ egyáltalán elolvasnátok vagy figyelembe vennétek." (Brooklyniakhoz írott levél 15:2)

:)))

2012. márc. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Igen tanitja EGYENRANGUAK!

1 Jan 5,7 " Mert harman vannak, akik bizonysagot tesznek a mennyben, az Atya, az Ige, es a Szentlelek:es ez a harom egy."

Janos 10,30 "En es az Atya egy vagyunk!"

2012. ápr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

Az 1 Ján 5:6,8 igy szól "Mert hárman vannak, akik tanuskodnak a szellem, a viz, és a vér, s a három egyetértésben van."


A szent szellemről még említést sem tesz.

2012. ápr. 26. 11:07
 28/37 anonim ***** válasza:
Na és a szellem az kicsoda, ha nem a szent szellem (alias lélek?)
2012. ápr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Berta Wooster a honlap legszemtelenebb fórumozója.
2012. máj. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Uhh, micsoda témába vágó válasz... :D

Nagy vihogások közepette megnéztem az összesített toplistát: jelenleg 177.200 regisztrált felhasználó van a GYK-n. Ennyi közül elsőnek lenni nem semmi. :P


Viccen kívül: Szerintem te sem gondoltad komolyan, 64-eske; pláne, hogy én mindösszesen 3 - 4 kategóriában szoktam írni [így meg már egyből 10.000 alá csökken a versenyzők száma :P ]; és ezekben is vannak nálam jóval szemtelenebbek is. A bunkókról és egyebekről nem is beszélve. :(


Ja, és nem szoktam csak azért beírni egy-egy személyeskedő mondatot, hogy belekössek valakibe, khm, khm.


Szerencséd, hogy nem vagyok nagyon sértődős; meg az is, hogy nem erősebbeket írtál...

De ha gondolod, leverekedhetjük. :)

2012. máj. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!