Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanitja a biblia azt hogy...

Mulder614 kérdése:

Tanitja a biblia azt hogy Jézus és Isten egyenrangúak?

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 09:20
1 2 3 4
 31/37 eric_one ***** válasza:

A Fiúról a következőket tanítja a Szentírás:


A láthatatlan Isten képmása és egyszülött Fia, örökkévaló Isten, egy az Atyával. Minden teremtmény előtt született, a földi, mennyei dolgok és létezők őbenne, Általa és Érte állnak fenn. A Mindenható akaratának engedelmeskedve megüresítette magát, emberi természetet vett fel. A Szent Szellem által fogantatott, a szûz Máriától megszületett és itt élt a földön.


Mindenben hasonlóvá lett az emberhez, kivéve a bűnt. Földi életében és szolgálatában is engedelmes volt az Atyának, egészen a kereszthalálig. Ezért az Atya feltámasztotta őt a halálból, és dicsőséggel, tisztességgel koronázta meg, úrrá tette kezeinek minden munkája fölött, és a maga jobbjára ültette. "Ajándékozott Néki oly nevet, amely minden név fölött való, hogy Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké. És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére." Ő az új és örökkévaló szövetség szerzője, közvetítője az Atya és a világ között.


S hamár logikáról is irtak fentebb akkor csak annyit hogy kutyának az utódjai is kutya, az embernek az utódja is szintén ember. Isten Fia is e-képpen Isten.

2012. máj. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Találtam megint egy ide kapcsolódó kérdést (Jézusnak volt-e olyan kijelentése, ami azt támasztja alá, hogy Ő Isten):


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Kicsit hosszú (135 válasz), és tudom, hogy nem sokan szeretnek ennyit olvasni; de szerintem érdemes.


Üdv. :)

2012. jún. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

Kedves Rásszelisták, néhány IGAZI érv a Szentháromság mellett:


A Szent Szellem erő vagy személy?


Lk 4:14. Jézus pedig megtére a Léleknek erejével Galileába: és híre méne néki az egész környéken.


Róm 15:13. A reménységnek Istene pedig töltsön be titeket minden örömmel és békességgel a hivésben, hogy bővölködjetek a reménységben a Szent Lélek ereje által.


Róm 15:19. Jelek és csodák ereje által, az Isten Lelkének ereje által; úgyannyira, hogy én Jeruzsálemtől és környékétől fogva Illyriáig betöltöttem a Krisztus evangyéliomát.


Zsidók 3

7. Annakokáért a mint a Szent Lélek mondja: Ma, ha az ő szavát halljátok,

8. Meg ne keményítsétek a ti szíveteket, mint az elkeseredéskor, a kísértés ama napján a pusztában,

9. A hol a ti atyáitok próbára tevéssel megkísértének engem és látták az én cselekedeteimet negyven esztendeig.


Zsidók 10

15. Bizonyságot tesz pedig erről mi nékünk a Szent Lélek is, mert minekutána előre mondotta:

16. Ez az a szövetség, melyet kötök velök ama napok után, mondja az Úr: Adom az én törvényemet az ő szíveikbe, és az ő elméjökbe írom be azokat,

17. Azután így szól: És az ő bűneikről és álnokságaikról többé meg nem emlékezem.


Róm 8:26. Hasonlatosképen pedig a Lélek is segítségére van a mi erőtelenségünknek. Mert azt, a mit kérnünk kell, a mint kellene, nem tudjuk; de maga a Lélek esedezik mi érettünk kimondhatatlan fohászkodásokkal.


Róm 8:27. A ki pedig a szíveket vizsgálja, tudja, mi a Lélek gondolata, mert Isten szerint esedezik a szentekért.


A Szent Szellem tehát SZEMÉLY és NEKI van EREJE, nem pedig ő maga valami személytelen erő.



Jézus Krisztus = Istennel, hol olvassuk ezt?


1Jn 4:8. A ki nem szeret, nem ismerte meg az Istent; mert az Isten szeretet.


1Jn 3:16. Arról ismertük meg a szeretetet, hogy Ő az ő életét adta érettünk: mi is kötelesek vagyunk odaadni életünket a mi atyánkfiaiért.


Jelenések 1

8. Én vagyok az Alfa és az Omega, kezdet és vég, ezt mondja az Úr, a ki van és a ki vala és a ki eljövendő, a Mindenható.

17. Mikor pedig láttam őt, leesém az ő lábaihoz, mint egy holt. És reám veté az ő jobbkezét, mondván nékem: Ne félj; én vagyok az Első és az Utolsó,

18. És az Élő; pedig halott valék, és ímé élek örökkön örökké Ámen, és nálam vannak a pokolnak és a halálnak kulcsai.



Valamint ha már a Példabeszédek 8-al dobálóztatok, a "teremtette" és "alkotta" fordítás helytelen, helyesebb a Károli féle "szerezte" kifejezés.



Olvassátok össze ezt a három igehelyet:


Kolossé 1

15. A ki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született;

16. Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;

17. És Ő előbb volt mindennél, és minden Ő benne áll fenn.


Példabeszédek 8

26. Mikor még nem csinálta vala a földet és a mezőket, és a világ porának kezdetét.

27. Mikor készíté az eget, ott valék; mikor felveté a mélységek színén a kerekséget;

28. Mikor megerősíté a felhőket ott fenn, mikor erősekké lőnek a mélységeknek forrásai;

29. Mikor felveté a tengernek határit, hogy a vizek át ne hágják az ő parancsolatját, mikor megállapítá e földnek fundamentomait:

30. Mellette valék mint kézmíves, és gyönyörűsége valék mindennap, játszva ő előtte minden időben.


Ésa 44:24. Így szól az Úr, megváltód és alkotód anyád méhétől fogva: Én vagyok az Úr, a ki mindent cselekszem, a ki az egeket egyedül kifeszítem, és kiszélesítem a földet magamtól;


SZÓVAL. A Szentlélek Személy, mi a neve? YAHWEH/JAHVEH/YHWH (nem Jehova nem is Jahve). Mert "Lélek az Isten".

Jézus Krisztus szemmel láthatóan a Biblia írásai szerint egyenlő az Atyával, tehát amikor Ő erről beszélt, akkor SZÓ SZERINT értette, hogy EGY az Atyával. Olvassuk is, hogy a zsidók ezért akarták Őt megölni, mert hogy egyenlővé tette magát Istennel:


Jn 5:18. E miatt aztán még inkább meg akarák őt ölni a zsidók, mivel nem csak a szombatot rontotta meg, hanem az Istent is saját Atyjának mondotta, egyenlővé tévén magát az Istennel.



Kolossé 1; Példabeszédek 8; Ézsaiás 44. E három Igehely csak akkor nyer értelmet, ha elfogadjátok a Szentháromság IGAZSÁGÁT. Máskülönben a fejetek tetejére állhattok, akkor sem jön ki a ti tanításotok a Bibliából, hogy az Atya alkotta Jézust, és Jézus minden mást. Mert a Biblia azt mondja, hogy YAHWEH=YAHUSHUA. Isten=Jézus.


És még sok egyéb tanításotok is sültbolondság.


+ a ráadás:

A "Sárgakönyvetekben" össze van gyűjtve, hogy mely próféciák vonatkoznak Jézusra, beidézem nektek az egyiket, mert még életetekben nem olvastátok végig:


Zakariás 11

12. És mondám nékik: Ha jónak tetszik néktek, adjátok meg az én béremet; ha pedig nem: hagyjátok abba! És harmincz ezüst pénzt fizettek béremül.

13. És monda az Úr nékem: Vesd a fazekas elé! Nagy jutalom, a melyre becsültek engem. Vevém azért a harmincz ezüst pénzt, és vetém azt az Úrnak házába, a fazekas elé.


Bezony, ez a ti "bibliátokban" Jehováról szól, nem Jézusról. Megint csak bizonyítja, hogy Jézus=YAHWEH és ti agymosottak vagytok.

2012. okt. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Gyengébbek kedvéért:


Kolossé 1. azt mondja amit ti, hogy Jézus teremtette a világot.


Példabeszédek 8. azt mondja, hogy Jézus csak segített a teremtésben, de Isten volt a fő alkotó.


Ézsaiás 44. pedig azt mondja, hogy EGYEDÜL VOLT JAHVEH mikor teremtett. TÖKEGYEDÜL. Nem volt ott egy kisisten, akit ti Jézussal azonosítotok, aki segített volna neki, vagy aki mellesleg minden mást teremtett volna. Az Új Világ Fordításban még kérdés is van ott: "Ki volt velem?". Válasz? SENKI. Miért? Mert JAHVEH=JÉZUS.

2012. okt. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

U.I.:


Az nem érv, hogy nem lehet személy a Szent Szellem, merhogy betöltekeztek vele személyek.


Efézus 1

20. A melyet megmutatott a Krisztusban, mikor feltámasztotta Őt a halálból, és ültette Őt a maga jobbjára a mennyekben.

21. Felül minden fejedelemségen és hatalmasságon és erőn és uraságon és minden néven, mely neveztetik nemcsak e világon, hanem a következendőben is:

22. És mindeneket vetett az Ő lábai alá, és Őt tette mindeneknek fölötte az anyaszentegyháznak fejévé,

23. Mely az Ő teste, teljessége Ő néki, a ki mindeneket betölt mindenekkel.


JÉZUS KRISZTUS MINDENEKET BETÖLT MINDENEKKEL. Na akkor Jézus nem lehet személy???


Azon meg hiába agyaltok, hogy ha Jézus=Isten, akkor tulajdonképpen Ő saját magával beszélt mikor az Atyával beszélt és az Atya Őhozzá, mert ÍGY VAN. Mégpedig azért, mert így mutatta be Jézus, hogy milyen kapcsolatnak kéne lennie közte és köztünk. És erre nem az a válasz, hogy mivel véges emberi agyatokkal nem tudjátok felfogni ezt, akkor ez nem lehet így, hanem az a válasz, hogy ELHISZEM.


Ha van még kérdés pl. a Paradicsomról vagy a Pokolról vagy, hogy kik azok a 144.000 (megsúgom Jelenések 7), tegyétek fel bátran.

2012. okt. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
55%

Hány szeg is volt Jézus kezében?


János 20:25. Mondának azért néki a többi tanítványok: Láttuk az Urat. Ő pedig monda nékik: Ha nem látom az ő kezein a szegek helyeit, és be nem bocsátom ujjaimat a szegek helyébe, és az én kezemet be nem bocsátom az ő oldalába, semmiképen el nem hiszem.


Kettő szeg volt, mert külön volt felfeszítve a két keze, mert KERESZTFÁRA szegezték nem cölöpre, ahogy az Őrtorony rajzolja mindenhova EGY SZEGGEL, holott a Biblia mondja, hogy SZEGEK VOLTAK A KEZEIBEN.



És ha az se volna világos, hogy miért lehet azt olvasni, hogy Jézus kisebb az Atyánál ahogy Ő is mondta, ez azért van, mert Jézus mint Fiú személyisége az Atyának rövid időre kisebb lett, mert testet öltött és emberré lett.


Zsid 2:7. Kisebbé tetted őt rövid időre az angyaloknál, dicsőséggel és tisztességgel megkoronáztad őt és úrrá tetted kezeid munkáin,



Az megint csak vérlázító tanításotok (hogy az Abbadon=Jézus=Mikhael ne is említsem), hogy Jézus teste megsemmisült és csak szellemként ment fel a Mennybe, hiszen Jézus feltámadásáról szóló próféciát amit maga DÁVID KIRÁLY írt, Péter Apostol IDÉZI:


Apostolok Cselekedetei 2

27. Mert nem hagyod az én lelkemet a sírban, és nem engeded, hogy a te szented rothadást lásson.


Ti meg állítjátok, hogy elrothadt és porrá lett és nyoma sem maradt a testének???


Agymosás áldozatai vagytok.

2012. okt. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%
igen
2014. okt. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!