Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus volt az, aki elvette...

Ha Jézus volt az, aki elvette a világ bűneit, és utána kerültek az emberek a Mennyországba, akkor előtte hova kerültek a megboldogultak?

Figyelt kérdés
Bocsánat, hogy butaságot kérdezek, de most beugrott, mert régen tanultunk vmit erről hittanon, de elfelejtettem. Tehát mielőtt Jézus meghalt volna mi történt az emberekkel halál után? Egy egyszerű, rövid válasz is elég lenne, köszönöm :)
2011. nov. 11. 14:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

ma 16:07


Akkor szerinted Krisztus miért jött a földre???


Üdv: A

2011. nov. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Nem 16:07-es vagyok és nem is jehova tanúja, de ettől függetlenül én is részben mellé állnék. Bizonyos kultúrák szerin Jézus egy megvilágosodott tanító volt. Ő nem ítélkezett és nem is fog. "Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek." (Máté evangéliumából). A kérdésre visszatérve én reinkarnációra gondolok. És mielőtt eric_one megjegyezné, hogy akkor semmi értelme nem lett volna a kereszthalálnak, én azt mondom nem az volt az ő "szereplésének" a lényege .
2011. nov. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti két nagyokos!

Nem tartozom semmilyen szektához,Jehova tanúihoz sem,és még csak a rettegett antikrisztus sem én vagyok,bármilyen meglepő.....Na most mit fogtok kitalálni? lehet,hogy ufonauta vagyok,igen,ezt kihagytátok....

általános iskolás koromban gyakoroltam,a római katólikus vallást,de már régen nem.

Utolsó:Jézus azért jött a földre,hogy megvalósítsa az Istent önmagában.ezt már mások is megtették,és a mai napig is vannak,akik megteszik.ők tényleg hallani akarnak,és tesznek is érte.Megélik a saját életüket,nem pedig mástól várják a válaszokat,a vallásoktól,akik csak azt akarják,hogy mindenki az ő felfogásukat fogadja el,mert ez az ő hatalmuknak kedvez.Jézus is önállóságra,bátorságra,hitre buzdította az embereket:"Hitetlen nemzedék,hát meddig kell még veletek lennem?"

és hadilábon is állt az aktuális egyházzal,ő volt az Isten káromló a szemükben,akit elítéltek,üldöztek,megkínoztak,megöltek,azért mert nem dőlt be a hatalom manipulatív hülyeségeinek,hanem tisztán megélte önmagát,tisztában volt vele,hogy ki ő.

Az embereknek mindig kell valaki,vagy valami,amit bálványozhatnak,mert nem mernek igazán önmaguk lenni.Persze nem is könnyű dolog ez,mert gyakran a környezetben élő emberek,akik félnek önmaguktól,megpróbálják visszahúzni irigységből és félelemből azt,aki önállósodni akar.Jézust keresztre is feszítették,és néhány hasonló felfogású embert is,vagy kiközösítették maguk közül.

Ha jézusnak földi eredetű hatalma lett volna,azt sem hagyta volna,hogy keresztre feszítsék.

"ha az én hatalmam e világból származna,követőim nem engedték volna,hogy elfogjanak"

Egy ilyen felfogású egyén,miért várta volna el másoktól,hogy vallást építsenek köré,és Istenítsék? hiszen nem érdekelte az ilyen jellegű földi hatalom,nem volt rá szüksége.nem ragaszkodott hozzá úgy,mint ahogy pl.az egyházak teszik.pedig földi életében is sokan követték,szerették,mesternek szólították,felkeresték,hogy segítsen nekik meggyógyulni,adjon nekik életviteli tanácsokat.

2011. nov. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Bocsi 48%-os de te most ki vagy?

Én vagyok a 66%-os,aki az összes 66%-os kommentet írta.és szerintem ezeket mind nekem írták:


"Te melyik szektához tartozol, hogy ilyen csacsiságokat írsz? :)

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad."


"eric_one válasza:


Jehova tanúi szektához tartozik. Akik nem vallják a Fiúságot.


"És valamely lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, nincsen az Istentől: és az az antikrisztus lelke, a melyről hallottátok, hogy eljő; és most e világban van már." 1Jn 4,3


A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.

# 10/13 tegnap 21:49"



"ma 16:07


Akkor szerinted Krisztus miért jött a földre???


Üdv: A

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad"

2011. nov. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
ja ok,leesett,csak azért írtad,hogy nehogy össze keverjenek velem véltelenül.
2011. nov. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
*véletlenül.
2011. nov. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Mt 16,18 De én is mondom néked, hogy te Péter vagy, és ezen a kősziklán építem fel az én anyaszentegyházamat, és a pokol kapui sem vesznek rajta diadalmat.


Jn 8,26 Sok beszélni és ítélni valóm van felőletek: de igaz az, a ki küldött engem; és én azokat beszélem a világnak, a miket tőle hallottam vala.


Ő pedig hallgat vala, és semmit sem felele. Ismét megkérdezé őt a főpap, és monda néki: Te vagy-é a Krisztus, az áldott Isten Fia?

Jézus pedig monda: Én vagyok. És meglátjátok majd az embernek Fiát ülni a hatalomnak jobbján, és eljőni az ég felhőivel. Mt. 14,61-62


Ti engem így hívtok: Mester, és Uram. És jól mondjátok, mert az vagyok. Jn 13,13

2011. nov. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
jaj nem kell vitatkozni én csak egy egyszerű kérdést tettem fel. de, ha ennyire nehéz egy rövid és egyenes választ adni rá, akkor inkább nem kell válaszolni
2011. nov. 12. 10:48
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
Ügyes "fegyver" ez a Biblia:)) ,a benne lévő idézetekkel, mindet és mindennek az ellenkezőjét is be lehet bizonyítani. A példabeszédek is nagyon sokféleképpen érthetők. Nincs olyan evangélium ami ugyan olyan szellemiségben íródott volna (ez nem csak nekem tűnik fel). Lehet, hogy el kellene hajítani a fenébe, de legalábbis több szempontból vizsgálni a történetét. Esszénusoktól a gnosztikusokig, mit hagytak ki belőle, mit tettek hozzá, melyik zsinaton és miért. Ezt lehetne folytatni a 20. századi elemzőkig, akik megpróbáltak belőle kihozni a tudományos világ és más kultúrák számára is elfogadható világképet.
2011. nov. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: úgy gondolom ezt senki nem kérdezte. Ha a Biblia felesleges létéről szeretnél vitatkozni nyiss egy új topicot vagy bánom is én, de itt nem ez volt a kérdés. És örülnék, ha mindenki más is megpróbálna a kérdésre koncentrálni és nem vitatkozni, mert eddig még egy elfogadható választ sem kaptam, ami azt illeti kb 3 ember próbált meg úgy igazán a kérdésre válaszolni. De, ha ennyire bonyolult kérdést tettem fel, akkor inkább hagyjuk az egészet.
2011. nov. 12. 12:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!