Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus volt az, aki elvette...

Ha Jézus volt az, aki elvette a világ bűneit, és utána kerültek az emberek a Mennyországba, akkor előtte hova kerültek a megboldogultak?

Figyelt kérdés
Bocsánat, hogy butaságot kérdezek, de most beugrott, mert régen tanultunk vmit erről hittanon, de elfelejtettem. Tehát mielőtt Jézus meghalt volna mi történt az emberekkel halál után? Egy egyszerű, rövid válasz is elég lenne, köszönöm :)
2011. nov. 11. 14:38
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!



Hogy a kérdésedre is válszoljak, és nem csak "vitatkozzak", bár nem vitatkozni akartam, hanem kérdeztem egy válaszolót, hogyan is látja a dolgokat, mert a válaszából nem derült ki, hogy ő kinek is "tartja" Krisztust.


Azt nem tudom, hogy hittanon mit tanítanak...


Ha a bibliát és tanításait vesszük alapul, akkor a teremtés óta, Ádám és Éva óta tudjuk, hogy Isten teremtette a világot. Mindenkinek meg volt a lehetősége arra, hogy Isten szeretetében éljen (mai nyelven szólva: Istennek tetsző életet éljen!)

Ott a példa, hogy Noé idejében ki melyik utat választotta. Senki más nem "foglalkozott" Istennel, így hát cak azok menekültek meg akik a bárkában voltak.


Másik példa: Lót megmenekülése. Miért menekült meg Lót és a családja, kivéve a feleségét...


A biblia tanítása, és Krisztus tanítása szerint halálunk után nem rögtön a pokolba, vagy a menyországba kerülünk, hanem "alszunk", és mikor majd eljön Krisztus az Atya dicsőségében, akkor fognak feltámadni az igazak , és majd "később" az "Istentelenek" a második halálra, az ítéletre.


Itt nem az a kérdés, hogy Krisztus halála után van csak örök élet, és mindenki aki előtte volt az elveszett, hanem Krisztus eljött, hogy megmutassa mennyire eltávolodtunk Istentől, mennyire tévúton járunk, példát mutatott, hogyan kéne e világon élnünk, de ez nem nagyon meg az embereknek. (sajnos)

Ez volt az egyedüli megoldás, az egyetlen megváltási terv amit csakis Krisztus,egy Isteni személy, aki emberként bűn nélkül tudott élni, mindenféle kisértések ellenére tudott véghez vinni.


Lk 5,32 "Nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem a bűnösöket a megtérésre."


Jn 12,47 "És ha valaki hallja az én beszédeimet és nem hisz, én nem kárhoztatom azt: mert nem azért jöttem, hogy kárhoztassam a világot, hanem hogy megtartsam a világot."


A jelenések könyve nem egy "könnyű" olvasmány, de benne van, hogy ki mikor, miért, és hogyan fog a "menyországba", illetve az örök kárhozatba jutni.


Természetetsen nem akarok senkit megbántani, vagy megsérteni a hitében, az, hogy halálunk után a menyországba,a pokolba, vagy a tisztítótübe kerülnénk az katolikus tanítás. A biblia szerint nem így van, számomra az az érdekes, hogy nekik is a biblia az alap.


Remélem a válaszom nem tűnt kötekedésnek!


Üdv.

2011. nov. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%

"A kérdező kommentje:12:02"


Egy szóval sem mondtam, hogy felesleges a Biblia, én is szoktam tanulmányozni. Szerintem nem vagy túl kifinomult:)

És visszatérve a kérdésedhez.

Kinek tetted fel a kérdést?

Ha odaírnád, hogy a katolikus egyház álláspontjára vagy kíváncsi, akkor nyilván olyan választ fogok írni amiben az ő nézeteiket írom meg. Ha a jehovákéra akkor valaki más majd ír neked valamit. Ezen kívül több száz verziót hallhatsz erre a kérdésre, én is tudnék kapásból felsorolni többet.

Miért kérsz "egyszerű" választ? Nem szeretnél gondolkodni? Vagy az egyszeri embernek egyszerű válasz kell :))) ?

2011. nov. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Kedves 48%-os!



Lehet, hogy sokféle válasz születhet, nem moondom, hogy az enyém az igaz (bár mindenki meg van győződve a maga igazáról), de Ha Krisztusról kérdeznek, akkor a biblia az ami választ adhat a kérdésre. Most a kérdező egy ilyen kérdést tett fel. Lehet, sőt biztos, hogy sokféle magyrázat van a bibliáró, de csak 1 igazság!



Minden jót!

2011. nov. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

A válaszíró 48%-ban hasznos válaszokat ad.

Egyszerű válasz alatt azt értem, hogy nem bemásoltok egy halom idézetet a Bibliából, mivel ebben a témákban vmiért ez a szokása az embereknek. De mivel ismét nem a kérdésre válaszolsz, hanem OFF-olsz ezért pirospacsi. Nem mintha érdekelne téged 48 %-al :)

2011. nov. 12. 16:44
 25/25 anonim ***** válasza:
Jó esetben mindenki, aki meg tud állni majd Isten ítélőszéke előtt, mellé fog kerülni. Azért nem számít, hogy Jézus előtt vagy után élt-e, mert Jézus előtt ott volt a bárányáldozati rendszer, ami őrá mutatott.
2011. nov. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!