Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztyéneket kérdezek most...

Keresztyéneket kérdezek most kizárólag, hogy mit gondoltok a házasság előtti szexuális kapcsolatról?

Figyelt kérdés

Tudom, már unalmas a kérdés, de nem az, ha benne van valaki nyakig. Van egy barátom, aki nem hívő, de érdeklődik, illetve sokat beszélgetünk Istenről, Istenben hisz, Jézusról is hiszi, hogy ő Isten, csak épp nincs megkeresztelve, nem jár templomba, eléggé önállóan éli meg a hitét, de minden dolgát helyesen teszi, mindenkivel korrekt, tényleg nagyon jó ember.

Én keresztyén vagyok, hívő, megtértem, aztán később megismertem őt, beszélgettünk, összebarátkoztunk, párok lettünk, és jött a szeretkezés is.

NEm vagyunk eljegyezve, de amúgy mindketten igen komolyan gondoljuk a kapcsolatunkat, előtte nem volt egyikőnknek sem senki, és sokszor tervezzük a házasságot, gyerekeket, közös életet. Kb két éven belül.

Nekem viszont lelkiismereti problémát okoz a mi kapcsolatunk, az, hogy szeretkezünk is, az én környezetem, amiben felnőttem, erre határozottan azt mondja, hogy bűn házasság előtt. Nincs senki aki keresztyén lenne, és meg tudnám beszélni ezt vele anélkül, hogy bűnösnek titulálna. A lelkiismereti probléma sem tudom, azért van-e, mert a környezetem áll így hozzá, vagy azért mert tényleg bűn.

Emiatt kicsit eltávolodtam Istentől, mert szégyelltem magam előtte, ha netán mégis bűnt teszek ezzel... hát szégyelli magát az ember. De most úgy látom, erős szükségem van Istenre ahhoz, hogy normális életet éljek, normálisan értékeljem magam és a körülöttem élőket, hogy értelmes és hasznos életet éljek, nagyon szoros kapcsolatban kéne lennem Istennel... hiányzik. Szeretném rendbe rázni magam, és itt van a párom, akit szeretek, két éve együtt vagyunk, és nem tudom, mit tegyek. Ha azt mondanám neki, hogy többet nem szeretkezek vele, csak ha összeházasodunk, azzal parazsat gyűjtenék a fejemre, ő sem értené, és az én szivem is megszakadna.

Csak tanácsot szeretnék kérni tőletek, keresztyének.


2011. nov. 15. 21:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagyok hívő, de:


Ha rosszul érzed magad azért, mert jól érzed magad, akkor miért csinálod? O.O


Ez nekem itt magas, bocsi :)

2011. nov. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Ucsiha Madara ***** válasza:
0%
Nem helyeslem a házasság előtti szexet. Én is lekéstem miatta az esküvőmet...
2011. nov. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%

Szia. Ne hagyd hogy ez eltávolítson Istentől. A mai világ már nem arról szól, hogy Izsák bevitte a sátrába Rebekkát és onnantól kezdve házasok voltak. Egy esküvő, közös élet stb. megszervezése időbe telik, pláne ha fiatalok vagytok, nem kell elkapkodni semmit.


Én is csak a jelenlegi férjemmel voltam együtt esküvő előtt, nem volt senki másom, de vele együtt éltünk pár évet, mielőtt a helyzet alkalmasnak bizonyult a házasságra. (anyagiak, stb.)Én nem érzetem bűnnek, paráznaságnak, mert annyira szerettük egymást és tudtam, hogy mindketten komolyan gondoljuk. (25 voltam, amikor megismerkedtünk, ő 32. És 5 évre rá házasodtunk össze.)


Ne hagyd hogy feleslegesen bűntudatot ébresszenek benned. Mert a bűntudat nem vezet jóra, csak megmérgezi a boldogságotokat. És inkább legyetek együtt szeretetben és légy közel Istenhez, mint hogy eltávolodj tőle és amúgy is menj a saját fejed után.....


A szerelem nem bűn. Sok boldogságot.

2011. nov. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Én nekem, hogyha valami nagy lelkiismereti problémát okozna, beszélnék a pappal (mondjuk én jóba vagyok vele)
2011. nov. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
pontosan tudom, hogy mit gondol a pap, mert a családom hemzseg a lelkészektől. amelyik gyülekezetbe jelenleg járok ott a lelkésszel nincs bizalmam beszélni ilyesmiről, mert nem vagyok benne biztos, hogy megtartja az infot magának.
2011. nov. 15. 22:08
 6/21 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


A lelkiismeret soha nem csal meg. Azért nincs jó kapcsolatod Istennel, mert pontosan tudod, hogy nem helyes amit teszel. Az összes többi csak magyarázkodás.


Az Isten a házasságig önmegtartóztatást vár el, és ez benne is van a Szentírásban, maga Pál apostol is világosan fogalmaz: "akik meg nem tartóztathaják magukat házasságban éljenek, mert jobb házasságban élni, mint égni".


A házasság nem pénz kérdése, hanem akarati döntés, és két ember elkötelezése egymás felé. A szexnek a házasságban a helye, és nem azon kívül. Ahogyan az önmegtartóztatás egy keresztény ember életének minden területén igaz, úgy ezen a területen is. Ha most nem gyakorlod késöbb sem fogod.


Üdv. Péter

2011. nov. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
21%
Ne hagyd, hogy bűntudatot keltsenek benned. Rendes ember vagy, soha ne a papír és más véleménye után menj, hanem hallgass a saját lelkiismeretedre. Ez a fórum tele van bigott és képmutató emberekkel, vigyázz!
2011. nov. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
19%

""akik meg nem tartóztathaják magukat házasságban éljenek, mert jobb házasságban élni, mint égni""


Ez olyan mint valami reklámszlogen :D

2011. nov. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Kedves Péter!

Az önmegtartóztatás tényleg a keresztény ember jellemzője kellene, hogy legyen, egyet értek.

Még ha úgy is van, hogy házasságig tartózkodjon az ember a nemi élettől, szerinted mi a teendő abban a helyzetben, amiben vagyok? Gondolod, hogy megoldás lehet azt mondani, hogy holnaptól nem teszek ilyet, akármit is szól a másik? Ráadásul egyébként már hasonló súlyú lelkiismereti probléma lehet az is, hogy a párom nem hívő, nem tartozik semmilyen egyházhoz, viszont hívő a saját lelkiismerete szerint, és Istenben is hisz. Akárhogy is, semmilyen egyház hívőségi kritériumain kívül esne egyértelműen. Tehát akkor még felemás igában is vagyok... Magyarul az egész veszett romlott amit csinálok.

Jelenleg úgy néz ki, hogy jóformán ketté van hasadva a lelkem, az egyik fele ordítja, amit tanultam, hogy ezek alapján a párommal nem kéne semmilyen szinten együtt lenni, hacsak nem tér meg, a lelkem másik fele pedig csak örülne, hogy megtalálta ezt az embert, és szeretne vele szeretetben lenni.


Még egy apróság. Miért gondolod, hogy később nem tudnám megtartóztatni magam. Ezt annyira nem értem. Mégis mitől? Idegen férfiaktól? Egyenesen gusztustalan a gondolata is, hogy bárki más hozzám érjen, hiszen nem tartozom senki máshoz, csak a páromhoz. Mégis, hogy kívánkozhatnék már férfi után, ha a páromhoz tartozom, én nem értem az embereket....

2011. nov. 16. 07:11
 10/21 anonim ***** válasza:
31%
Házasodjatok össze. Annak, hogy valaki hívő, nem az egyházi kritériumoknak történő megfelelés az alapja.
2011. nov. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!