Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Átgondoltam és az jó megoldás...

Átgondoltam és az jó megoldás ha nem veszek fel vallást Hanem az úgy mond sajátnál maradok?

Figyelt kérdés
2011. nov. 16. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mit jelent az a saját? Felfedeztél egy új vallást? :)
2011. nov. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Próbálj meg legalább 10-20 embert megtéríteni rá! Ha vevők rá, tedd pénzzé! L. Ron Hubbard, amerikai író kitalált saját nézetei alapján egy Szcientológia nevű vallást, rengeteg ember vevő lett rá és dúsgazdag ember lett belőle. Már meghalt, de öröksége, a Szcientológiai Egyház hatalmas vagyonnal és befolyással rendelkezik a világban.
2011. nov. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
erre van egy magyar szó: Ateista.
2011. nov. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az Ateista azt jeleneti, hogy semmilyen istenben nem hisz.


Ha én most kitalálom, hogy mostantól Sztálint istennek tekintem és benne hiszek, akkor már nem vagyok ateista.

2011. nov. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Attól függ. Vannak olyan dolgok, amik attól még jók, hogy mások is ismerik. Pl. a fagyi. A bevált dolgokban nagyobb bizalmam van.

Ezzel te azt mondod, te vagy az isten, aki meghatározza a rendszert. Ez már csak azért is hibás gondolatmenet, mert 7 milliárdan élünk itt, és nem lehet mindannyiunknak igaza... Pláne, hogy ha az érdekeink ütköznek, amit lehetetlen kikerülni.

2011. nov. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kitalált dolgokban (mint amilyen a vallás is) nincsen "hibás gondolatmenet".
2011. nov. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"te vagy az isten, aki meghatározza a rendszert."


Nem minden vallásba kell isten. Pl. buddhizmus, spiritualizmus.

2011. nov. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Okkkééééé...

Én arra gondoltam hogy abba amibe eddig is hittem vagyis vagyis nem tartom magamat istennek hanem az emberiességbe meg ilyenekbe és nem akarok új vallást alapítani se.

Azért köszi a válaszokat érdekesek.

2011. nov. 16. 18:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor sajnos ateista vagy. Ha az emberekben vagy az emberiességben bízol, előbb-utóbb csalódni fogsz.
2011. nov. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

a humanizmus az egyik legnagyobb csapda. Az emberiességben tényleg csalódni fogsz. Ugyanis az emberben nincs emberiesség.

Ha lenne, akkor mi a helyzet a világháborúkkal, vagy az éhen haló milliónyi gyerekkel?

Az emberek körülöttünk csak addig toleránsak és kedvesek, amíg nem sérülnek az érdekeik. Ha az ő érdeke a tiéd elé kerülhet, rögtön hátat fordít neked a legjobb barátod is!

A humanizmus termelte ki azt a könyörtelen tényt, hogy a fákat védjük, a gyerekeket lelkiismeret nélkül öljük (abortusz), a nincstelen embereket, hajléktalanokat hagyjuk megfagyni. Ez a humanizmus igazi arca.

Én kívánom neked, hogy egyszer egy valódi gyülekezetbe eljuss, ahol Jézus munkája valóságos.

Egy lányát egyedül nevelő hölgy az első alkalommal azt mondta: "otthon érzem magam köztetek, mintha hazajöttem volna" "még a családomban sem érdekel senkit, mi van velem, de itt érdeklődnek irántam, pedig nem is ismernek".

Az emberi önzésből egyetlen út van kifelé.

2011. nov. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!