Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért születtem meg? Mi célja...

Miért születtem meg? Mi célja van a létezésemnek?

Figyelt kérdés
Tanuló vagyok, nagyon szegény családból származók az osztálytársaim utálnak egy két barátom van aki ténylegesen is az. A nővérem tönkre tette az életemet. Nagyon sok örökölt betegségem van . Rossz a térdem, a szemem a hallásom, Asztmás vagyok, beszéd hibás, rossz a májam, és néha nagyon magányosnak érzem magam. Mi értelme van az életemnek?
2011. nov. 21. 15:39
1 2
 1/13 eric_one ***** válasza:
41%
Az ember életének egyetlen legfőbb értelme, lényege és célja csak annyi hogy megtalálja teremtőjét, és élő személyes és szoros kapcsolatot alakítson ki vele. Minden más hiábavalóság. Olvasd el a Bibliában a Prédikátor könyvét.
2011. nov. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

A életnek nincs általános célja, értelme.

A saját életed értelmét, céljaidat saját magadnak kell megtalálnod.

2011. nov. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Antimod ***** válasza:
80%

"A életnek nincs általános célja, értelme."


Inkább még csak nem jöttél rá. Mint ahogy sokan mások sem.


@ Kérdező: mindezek ellenére mégis kell, hogy célja legyen! A Te feladatod, hogy idővel rájöjj, mi az.

2011. nov. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Ha tudsz neki célt találni, lesz értelme, ha nem találsz, nem lesz.

Előbbi esetben ha nyomorult is vagy, élhető lesz az életed, ha utóbbi, akkor nagy az esély, hogy begolyózol a végén.

A vallás is egyféle életcél, az is van olyan jó, mint más.

Ja és az nem életcél, hogy legyen egy kocsim, meg elutazzak Spanyolba...

2011. nov. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig még nincs célja az életednek, addig az a célja, hogy találj egyet. Hajrá!
2011. nov. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az élet értelmét nem keresni kell, hanem nekünk kell értelmet adni az életnek." Palotai Boris


"Az élet minden csatája arra jó, hogy tanuljunk valamit belőle, még azokból is, amelyeket elveszítünk." Paulo Coelho


Nem az élet tehet róla, ha nem veszed észre, hogy mi benne a szép...

2011. nov. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, még fiatal vagy. Előtted az élet. És ez az élet nagyon tartalmas is lehet. Isten nagyon tartalmassá tud tenni egy látszólag egyszerű életet is.

Én nagyon sok olvasást javaslok, mégpedig jó könyvek olvasását. Sok mindent megtanulsz az életről, sok ismeretet szerzel majd, és a lelked szárnyra kap egy kicsit. Látod majd, hogyan valósítják meg magukat emberek a történelem folyamán.


Isten csak akkor tudja széppé, nemessé és értékessé tenni az életedet, ha hagyod neki. Keresd az Igazságot, és megtalálod Istent.


Üdvözlettel,

Freya

2011. nov. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Minden megszületett léleknek lehetősége van Isten pártjára állni az Őt ért vitakérdésben, melyet Sátán vetett fel, vagyishogy az ember nem szeretetből szolgálja Istent, és ha baj éri egyből elfordul tőle. De Isten így kér:

"Légy bölcs, fiam, és örvendeztesd meg szívemet, hogy megfelelhessek annak, aki gúnyol engem." (példabeszédek 27:11)

Neked is lehetőséged van Isten pártjára állni, és kitartani mellette, hogy megörvendeztesd a szívét, és Sátán vádjai hamisnak bizonyuljanak.

2011. nov. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves András!

Mindenki életének van értelme, csak rá kell jönnie mindenkinek, hogy mi az. Mindenkinek adott feladatot Isten, nem véletlenül születtünk meg.

Én egy mindkét szememre teljesen vak, és középsúlyosan hallássérült hölgy vagyok, mégis úgyérzem, van az életemnek értelme.

Írj privit, és akkor elküldöm a blogom linkjét, hátha segít neked.

Üdv: 29/L

2011. nov. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
45%
Testvérem nincsen semmi baj.Akármilyen rossz és nem látsz kiutat Isten ad csak kérned kell kérésed előtt már tudja mi kell neked :) Istennek minden emberrel célja van hiszen megteremtett aprólékosan gondosan
2011. nov. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!