Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenben való hited mennyire...

Istenben való hited mennyire mély? Na és mennyire hiszel abban, ha imádkozol, azt meghallja Isten, és segít rajtad?

Figyelt kérdés

A föld lakosainak kb. 28 %-a keresztény. A többi muzulmán hinduizmus buddhista és még ki tudja mi.

Azon elgondolkodtál már? hogy azokon akik éheznek nyomorban élniük miért nem segít rajtuk az Isten?

Ott van Brazília szerte (Rio) ahol nagyon mélyen vallásosak, ott vannak a legnagyobb nyomornegyedek


2011. nov. 22. 07:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%

A Mindenható Istennel csak 1 féle képpen tudsz beszélgetni ha imádkozol ezen belül Jézus nevében tedd mert ő halt meg a bűneinkért és ő általa tudunk az Isten országába kerülni.

Isten mindent tud és hall és mindenhol ott van a kérdésben a nyomor negyedet említed tehát ha ebben a világban nem is lesznek gazdagok csak olyanok maradnak és van hitük akkor a menyben 100x lesz a jutalmuk mikor meg halnak. De miért nem olvasod a bibliát ott mindenre választ kapsz Istenről. De isten noé óta nem avatkozik bele az emberek életébe csak akkor avatkozik bele ha kérik és ő segít. Isten Örökké való és tökéletes tehát ha akarná a nyomorultakat meg segítené de a földi emberek 1 próbára vannak ki téve ők rosszabodhatnak de javulhatnak is és sokan járják a széles utat ami a pokolba vezet de kevesen a keskeny utat ami a mennybe vezet de a pokol kapuja mindig nyitva van a de a mennyek kapuja nincs mindig nyitva tehát röviden a válasz a kérdésedre ez a világ 1 próba hogy kibe mennyi hit van és ki mennyire hisz istenben és ez által lesznek az emberek elítélve addig amég Jézus újra le nem jön addig nyomor lesz az emberek között és éhség és szomjúság néhól.

2011. nov. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 zkriszti3 ***** válasza:
100%
Akinek jut tiszta víz,meleg otthon,minőségi táplálék miért nem takarékoskodik ? A megtakarítását olyan fejlesztésre fordítaná ami a szegény de tisztességes emberek életminőségén javítana.Pl. napenergia, szelektív hulladék gyűjtők, víztisztító berendezések.Lehet kritizálni valakit miért fával tüzel de értelme nincs.Ha lenne lehetősége a szegénynek biztos az olcsóbb környezet kímélőbb megoldást választaná. Ha imádkozok a gazdagok felelőtlensége is eszembe jut.Nem csak adományok kellenek a szegényeknek ,de kell nekik felvilágosítás,tanítás,arra,hogy a földünk nem bír sokat már.A nyomornegyedeket felszámolni csak így lehet.
2011. nov. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Hiszek abban, hogy Isten teremtette a világot, de abban már nem, hogy mindenért ő tehető felelőssé, ami benne történik.
2011. nov. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy van Isten és tudom, hogy meghallgat, noha a válasza nem mindig azonnali. Többször megtapasztaltam már életemben, hogy kérdeztem tőle valamit és előfordult, hogy rögtön, vagy csak később válaszolt, de mindig válaszolt.


Én is úgy gondolom, hogy nem tehetjük minden bajunkért Istent felelőssé, bár ez előfordul hívő emberekkel is.


Azt írod, hogy a brazilok mélyen vallásosak. Meglepődnél, ha tudnád, hogy pl az USA lakóinak hány százaléka vallja magát vallásosnak. Nem az számít, hogy valaki, mennyire vallásos, hanem az, hogy Krisztushoz tartozik-e vagy sem. Követi-e Krisztust vagy sem.

Isten azt ígérte nekünk, hogy amit legalább ketten egy akarattal, Jézus nevében kérünk tőle, az megadatik nekünk.(Ha az a javunkat szolgálja)

Én mindig Jézus nevében kérek és soha nem felejtem el hozzátenni, hogy mindenek előtt Isten akarata legyen meg, mert Ő tudja, hogy mi az ami jó nekem.


Biztos vagyok benne, hogy a nyomorban élőkön is segít Isten, ha ők kérik, de mi is tehetünk ezekért az emberekért adományokkal és mindenek előtt sok-sok imával.

A segítség néha onnan jön ahonnan nem is várnánk.

2011. nov. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
aki nem keresztény, azokat az Isten kizárja a kegyelméből?
2011. nov. 22. 20:00
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem. Aki nem keresztény, az nem kér a biblia Istenéből, aki meg nem erőszakolja rád magát. Majd a saját Istene megsegíti.
2011. nov. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Már, hogy zárná ki a kegyelméből az ateistákat, akkor nem sok keresztény lenne a földön, hiszen a hit is egyfajta kegyelem.
2011. nov. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
A Jehovista úgy hiszi, hogy jön az armagedon, és mindenki meghall, csak ők maradnak meg és akik már meghaltak, feltámadnak. A farkas együtt legel a báránnyal, és itt lesz a kánaán.A keresztények azt hiszik, hogy meghall, és fel megy a menybe, és az angyalokkal együtt lesz. A hindu lelke rögtön keres magának újszülöttet és abba él tovább. Az iszlám, megy a paradicsomba. Én nem tudom hova megyek, csak azt, hogy majd leszületek megint egyszer
2011. nov. 23. 06:49
 9/20 anonim ***** válasza:
2011. nov. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a videót tetszett :-)
2011. nov. 23. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!