Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten tényleg megveti a...

Isten tényleg megveti a homo/biszexualitást? Miért?

Figyelt kérdés
Én hívő családba származom és tudom, hogy nem mondhatom el az ilyesmi érzéseimet anyámnak, mert csak arra kérne, hogy imádkozzam, hogy ez elmúljon...
2011. nov. 22. 08:54
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
26%
Miért vetné meg? azok nem az övéi így értve? a gyilkosok nem kapnak bűnbocsánatot ha megbánják vétkeiket? marhaság!
2011. nov. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
28%

"Isten tényleg megveti a homo/biszexualitást?"

Nem tudom.

" Miért?"

Kérdezd meg tőle.


Azért lennének tippjeim, hogy miért...

2011. nov. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
13%
a házasságon kívüli szexet elítéli, és csak különböző neműek házasodhatnak össze ,a végtelen szeretete csak a heterókra terjed ki
2011. nov. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
78%

Kezd el olvasni a Bibliát, a második oldalon már olvashatod, hogy Isten teremtette az embert férfivá és nővé teremtette......

Ezután pár tucat oldal és elpusztítja Sodomát és Gomorát ahol nagy többségben homoszexuálisak éltek.

2011. nov. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
24%

Erről lehet filózni, de ha az ő teremtményei vagyunk miért minket hibáztat azé amik lettünk? még neki nem tetszik? ha mi emberek létrehozunk vmit nem dühöngünk hanem okulunk belőle és kijavítjuk, nem? nem pedig elpusztítjuk.

Egyedi szemszög, sajnálom ha vkinek a lelkébe taposok ezzel.

2011. nov. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
85%

"A férfiak hasonlóképpen abbahagyták az asszonnyal való természetes életet, egymás iránt gerjedtek vágyra, vagyis férfi férfival űzött ocsmányságot. De meg is kapták tévelygésük megszolgált bérét." /Róma 1,27/


Több bibliai rész is van, ami utal arra, hogy Isten elítéli a homoszexualitást. Sajnos a tökéletlenségből fakadóan érezhet valaki erre indíttatást. Isten ezért önmagában nem ítéli el az illetőt. De ha valaki kiéli ezen vágyait, akkor azt a magatartásformát elítéli, és az súlyos bűnnek számít.

Harcolni kell az ilyen aberrált hajlamok ellen. Nem könnyű, de meg lehet vívni ezt a harcot. ->

"Néhányan bizony ilyenek voltatok, de megtisztultatok, szentek lettetek, és megigazultatok Urunk, Jézus Krisztus nevében" /1 Korinthus 6:11/

2011. nov. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
83%
Isten soha nem a bűnöst veti meg, hanem a bűnt. Mivel nem vállal a bűnnel közösséget, így a bűnt elkövetővel sem addig, amíg nem bánja meg azokat, és veti el. Isten látja, hogy mi van a szívedben. Ha azért bánod meg, mert tudod, hogy megbántottad Őt, akkor a bűnödet meg fogja bocsátani. Ha pedig kéred, elfogja venni tőled. Szóval, a dolognak ebben a részében teljesen igaza van édesanyádnak. Sokat imádkozz!
2011. nov. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
18%
a bi/homoszexualitás nem betegség vagy állapot, hanem ízlés kérdése körülbelül olyan mint hogy melyik a kedvenc ételed?, ha nem az ami istené akkor már rossz vagy?, ez a sokat imádkozz és meggyógyulsz alapból hülyeség, a melegséget nem lehet megszüntetni, maximum elfojtani ami hosszútávon nem tesz jót az ember pszihéjének
2011. nov. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
68%

A válasz a Bibliában a Korintusziaknak írt első levélben van a 6:9-10-ben:


"Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, 10 sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát."


Ez megmutatja, hogy Isten nem fogja beengedni az Ő igazságos új világába a homoszexuálisokat.

2011. nov. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
35%

Én is vallásos vagyok és hívő. Ma (hála Istennek) már létezik olyan közösség, ahová vallásos melegek járnak. Ennek érdeklődj utána mindenekelőtt.


Hogy lehetne olyat elítélni, ami VAN? Ez olyan, mintha én azt mondanám valakire, hogy én ezt a személyt nem fogadom el és megvetem, mert kék a szeme, vagy kínai vagy nem is tudom.


Ne dőlj be azoknak a szeretet semmi jelét nem mutató vallásos dumáknak, hogy "imádkozz sokat és Isten megszabadít" stb..


Én magam több mint 1 évig kitartóan imádkoztam (kis naiv h*lyegyerekként) hogy a melegségemet szüntesse meg az Úr, hiszen én gyerekkoromtól kezdve járok templomba, sokat imádkozom, így ezt a "bűnt" is vegye el. Majd 1 év után rájöttem, hogy ilyet nem kérhetek az Úrtól, hiszen engem Ő teremtett ilyennek. Persze ez lelkileg hosszú folyamat, míg az ember ezt 100 %-ig feldolgozza magában és elfogadja, de muszáj elindulnod ezen az úton, mert ha ilyen hülyeségekre hallgatsz, hogy "változz meg" stb., annak súlyos következményei lehetnek.


Attól nem kell felvállalnod a családod előtt hogy meleg vagy, előttük maradj csak egy "jófiú", aki nem nagyon jár sehova, nem csajozik stb.


A biszexuálisok az egy teljesen más kategória. Mivel ők a nőkhöz is vonzódnak, ezért általában van barátnőjük, és később családot alapítanak. Nagyon sok ilyet ismerek személy szerint is, akik a külvilág felé mutatják, hogy ők a jó férjek, a példás családapák, és közben titokban meleg szaunába járnak és férfiakkal vannak együtt.


Persze a melegeken belül is elítélendő az, aki 3-asozik, vagy gyakran váltogatja partnereit, ez természetesen nagyon nagy bűn (ahogy egy heteró férfi állandó csajozása is, mikor minden héten más nőt fektet le). De szerintem ha egy meleg fiú monogám kapcsolatban él, abban semmi bűn nincs.

2011. nov. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!