Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten tényleg megveti a...

Isten tényleg megveti a homo/biszexualitást? Miért?

Figyelt kérdés
Én hívő családba származom és tudom, hogy nem mondhatom el az ilyesmi érzéseimet anyámnak, mert csak arra kérne, hogy imádkozzam, hogy ez elmúljon...
2011. nov. 22. 08:54
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
28%

Kedves Kérdező!


A Biblia alapján a válasz: Isten szereti az embert, de gyűlöli a bűnt, ilyen egyszerű. Téged szeret, a bűnödet nem; a jó hír az, hogy van lehetőséged megszabadulni ebből. Bár a kérdésed kiegészítésében írottak alapján úgy látom, hogy nálad az a baj, hogy te ezzel is tisztában vagy, de valamilyen oknál fogva _nem akarsz_ szabadulni... Pedig ez az a hiba, amelyet nem kellene elkövetni. Jézus által teljesen szabad lehetsz, megtapasztalhatod, milyen érzés az igazi szabadság; és ha ez sikerül, csodálkozol majd azon, hogy vajon miért is ragaszkodtál addig annyira ehhez a dologhoz.


A miértre is egyszerű a válasz: Isten Ádámot és Évát teremtette egy párnak, nem pedig Ádámot és Bélát...

Sajnálattal látom, hogy bár néhányan próbálnának normális útmutatást adni, a megfelelő bibliai igékkel alátámasztva, de az ebben a kategóriában rendszeresen írogató érintett homoszexuális felhasználó (60 %-os) és a "melegjogi harcosok" (akik talán maguk is homoszexuálisok, csak nem vállalják fel) mégis ugyanúgy fújják a magukét mintha nem tárgyaltuk volna ki már ezt a kérdéskört néhányszor... Ugyanazok az álérvek, kifogások, terelések, mellébeszélések... Sajnálatos. Remélem, nem fogod követni a példájukat.

Nem tudom, miért nehéz megérteni, hogy senki nem az emberek ellen beszél, senki nem az embereket ítéli el, hanem magát a bűnt. Ha viszont az ember ragaszkodik a bűnhöz, amelytől pedig megszabadulhatna, az már nagyon nagy baj, mint fentebb már említettem.


Bemásolom két kérdés linkjét, amelyekben további alapos igei érveléseket olvashatsz, ill. láthatod, hogy a homoszexualitást védők érvei szinte ugyanazok, annak ellenére, hogy ezeket mások már cáfolták, ill. egyértelműen látszik, hogy vagyunk néhányan, akik nem ítéljük el őket, hanem segíteni szeretnénk és próbálunk... De hát segíteni is csak annak lehet, aki hagyja...


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..


Talán itt egyetlen "új" felvetés van, amire röviden reagálnék: hogy milyen "humánusnak" tűnik valakinek, hogy a homoszexuálisok éljenek "szűzen", tehát tartóztassák meg magukat. Én még mindig azt mondom, hogy szabaduljanak meg inkább ebből; de ha valaki ragaszkodik ahhoz, hogy nem tud vagy nem akar megszabadulni, akkor nem hiszem, hogy nagyobb problémát okozna neki szex nélkül élni, mint egy heteroszexuális embernek. Ha egyedülálló heterók képesek erre Isten segítségével (márpedig sokan képesek...), akkor más miért ne lenne képes erre?

Így visszagondolva mégiscsak volt szó már erről is, legalábbis most hirtelen úgy emlékszem; ez esetben elnézést az ismétlésért.


Kívánom neked, hogy alaposan átgondolva a dolgot juss el a helyes döntésig, és tapasztald meg, milyen is az igazi szabadság.

Üdv. :)

2011. nov. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
16%

Berta Wooster!


Hogy érted azt, hogy "szabadulni"? Aki "megszabadul", az utána már a másik nemet fogja szeretni? Ha én "megszabadul"-ok, akkor onnantól a nőket fogom szeretni és nem a férfiakat? Te képes lennél megváltoztatni a szexuális irányultságodat? Nem hinném.

Ez olyan, mintha egy romának azt mondanád, hogy én szeretlek, de nem fogadom el hogy roma vagy, és kérlek hogy ne legyél roma.


Igazából lényegtelen ezen vitatkozni. Akinek nincs meleg családtagja / barátja / ismerőse, (csak csak nem tud róla, mivel a legtöbben titkolják), az nem fogja ezt úgyse megérteni. Elég szomorú, hogy a 21. században még vannak emberek, akik így gondolkodnak...


Én csak annyit mondok: adj hálát az Úristennek, hogy téged nem teremtett melegnek. Szerencsére te nem tudod, hogy egy melegnek milyen nehéz az élete, örülj is neki, hogy nem tudod. Nekem Isten ezt a keresztet adta, amit -igaz nehezen- de türelemmel elviselek. Nekem ez a keresztem, neked pedig más. Ennyi.

2011. nov. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
18%

@ # 32:


Szerintem olvasd át a két belinkelt kérdést újra, ott vannak a válaszok. Vagy létezik, hogy két 60 %-os homoszexuális felhasználó van? Nem neked próbáltunk segíteni az egyik fenti kérdésben?


Nem tudok mást mondani azóta sem: meg lehet szabadulni, mint ahogy az egyik kérdéshez adott egyik válaszoló által belinkelt bizonyságok is tanúsítják; és próbálj segítséget kérni valahol, akár annál a szervezetnél, amelyet én találtam a neten, be is másoltam a linket...


Leírták már, hogy ez pusztán egy _hajlam_, tehát értelmetlen egy 100 %-ban öröklött és megváltoztathatatlan dologgal összehasonlítani (roma származás).


Sok sikert!

2011. nov. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
60%

Nagy bajok vannak itt a biológiai fogalmakkal.


"ez pusztán egy _hajlam"


Mint ahogy a heteroszexualitás is az, nincs 100%-osan heteroszexuális ember. Viszont ezen NEM LEHET változtatni semmilyen módszerrel.


"meg lehet szabadulni"


Ez nem börtön, ahonnan az ember szabadul. Linkelni meg az UFÓkról is tudok sok mindent, de a link és a tények sajna sokszor külön utakon járnak.

2011. nov. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
24%

Figyi! Nem látom értelmét ennek a vitának. Én úgy gondolom, hogy talán már csak jobban értek ehhez a témához én, aki meleg vagyok, mint egy olyan ember, aki csak olvasott a melegekről vagy tévében látta őket. Nem szerenék vitatkozni, de leírom még egyszer: azokban az esetekben, amikor "gyógyulás", "szabadulás" történt, az alanyok vagy elnyomták magukban a melegséget, amit egy pszichológus meg tud tenni. Lehet, hogy bebeszélte neki, hogy ő nem meleg, és teljesen próbált megfelelni a társadalmi elvárásoknak, emiatt képes volt heteroszexuális kapcsolatra: SŐT: az én párom 100 %-ban meleg, és 2 évvel ezelőtt egy lánnyal volt komoly kapcsolata, működött is köztük a testiség. De attól ő mindvégig a férfiakhoz vonzódott, hiába volt nővel kapcsolata. Szóval a "gyógyulás", "szabadulás"vagy így történik, vagy pedig az illető eleve biszexuális, ami ugye annyit jelent, hogy mindkét nemhez vonzódik. Mint mondtam már régebben: van nem egy és nem kettő olyan ismerősöm, aki családos ember, a külvilág felé mutatja a példás családapa szerepét, titokban pedig fiúzik. Tehát hiába él valaki "normális" életet, attól az identitása nem fog megváltozni.


De mondom: nem vitatkozom tovább, rájöttem hogy fölösleges. Ha vannak is tudományos kutatások, ezek már eleve úgy kezdődnek, hogy a melegség ellen akarnak bizonyítékokat, illetve annak "gyógyíthatóságára".


Olyan ez, mint a holokauszt esete. Egyes szélsőjobbosok állítják, hogy a holokauszt nem is létezett (holokamu, kamukauszt). Egyértelmű, hogy tudnak olyan tanulmányokat írni, kutatásokat végezni, melyekkel azt bizonyíthatják, hogy a holokauszt nem is létezett. Kicsit hasonló ez a helyzet is.

2011. nov. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
0%

@ # 34:


Nagy bajok itt azzal vannak, ha valaki inkább vitatkozni akar ahelyett, hogy olvasna... Mutattam két linket, azt a pár oldalt és a belinkelt anyagokat néhány óra alatt el lehet olvasni; persze ha érteni is akarja az ember, akkor több, ha meg még el is gondolkodik rajta, akkor még több. :)

De szerintem ennyit megérne bárkinek, hogy adjon egy esélyt saját magának. Olvasás és megfontolás után még mindig van döntési lehetőség, hogy megpróbálja-e vagy nem.


A hajlamon persze hogy nem lehet változtatni, ezt nem is mondtam. De a hajlam csak 30 %, a többi a maradék 70 %-on múlik, hogy mi lesz... Arról nem is beszélve, hogy Istennél semmi sem lehetetlen.


A "megszabadulni" valamitől vagy valamiből egy "szakkifejezés", hogy úgy mondjam; a jelentése kb. szabaddá válni / lenni. Így pedig igenis hasonló az általad emlegetett börtönhöz, ahonnan szabadul vagy kiszabadul a volt elítélt, de a lényeg, hogy nincs már többé fogságban.


Az ufós linkjeiddel ellentétben a másik kérdéshez adott linkek ellenőrizhetők, a szervezetek - és esetlegesen a magánszemélyek - megkereshetők. Nekem hihetőbbek azok a történetek, amelyeket volt homoszexuálisok mondanak el - na, ezek a tények!

De szerintem ezen megintcsak felesleges vitatkozni; én legalábbis nem fogok. Mutattam egy csomó olvasnivalót, és nem áll szándékomban ugyanazokat a köröket újra és újra megfutni. Ha bárki akarja, elolvassa ezeket, és lép; és remélhetőleg szabad lesz Jézus által. Aki meg ragaszkodik az állapotához, esélyt sem adva a változásra, az benne marad ebben; az ő döntése, az ő felelőssége, nem az enyém.

Én már megtapasztaltam Isten szabadító erejét néhány területen, én csak azt tudom mondani, hogy lehetségesek olyan dolgok, amik emberileg lehetetlennek tűnnek.


Jó olvasást. :)

2011. nov. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:

Értem, hogy te megnézted őket, és rátaláltál a spanyolviaszra, csakhogy ez nem így működik. Az meg nem megaérv, hogy "gondolkodj el rajta". A hülyeségen lehet gondolkodni reggeltől estig, attól még hülyeség marad.


Hogy a homoszexualitás nem konvertálható át heteroszexualitássá, az nem vita, olvasás vagy elgondolkodás kérdése, hanem tény.

2011. nov. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
28%

@ # 35:


Nekem nem áll szándékomban vitázni, ill. körbe-körbe járni, mint ahogy fentebb írtam is.

Amiket most írtál, többségében már írtad már előbb is. Ezek a te tapasztalataid és az ismeretségi körödé. Az ezektől eltérő tapasztalatokat pedig úgy tűnik, csípőből elutasítod, mondván, azok nem lehetnek igazak, mert nem egyeznek meg a tieiddel; tehát a kör bezárult.

Elmondhatnám a saját személyes tapasztalataimat, de nem teszem, mert úgy gondolom, ha eddig nem hittél nekem (és másoknak sem, akik személyes tapasztalatot írtak), akkor most sem fogsz, mert egyszerűen nem is akarsz. Pedig több olyan is van, ami emberileg lehetetlen...


Tudományos kutatások pedig igenis vannak és voltak; és érdekes módon pont azok jutottak arra az eredményre régebben, hogy a homoszexualitás "kódolt", változtathatatlan, amelyeket melegjogi szervezetek pénzeltek... Persze ezekről azóta kiderült, hogy nem állnak meg. Nézz utána nyugodtan.


Beleolvastam most a bemásolt linkekbe, tényleg ott van nagyon sok kérdésre a válasz. Nem fogadtad el az érveket, válaszokat, ennyi. Én nem fogom újból ugyanezt eljátszani sem veled, sem a másik válaszolóval. Emberileg nagyon sajnállak titeket, de mást nem tudok tenni.


A holokauszt témája pedig szvsz nem jó analógia... Abban eléggé otthon vagyok, ismerek jónéhány tagadási próbálkozást, és megnyugtatlak, ezek abszolút nem bizonyító erejűek. "Alacsonyabb szinten", azaz itt, a GYK-n már én magam is cincáltam darabokra ilyen jellegű próbálkozást egy adott Mo.-i eseményről, tételesen cáfolva a kurucinfós és hasonló szennyirodalom állításait (amelyek egy részét pedig egy állítólagos szakértő írta). A kérdezőt ugyan nem nagyon hatotta meg az érvelés, mert bár válaszolni nem tudott, de azóta is nyomja a szövegeit hasonló témákban. De ez már megintcsak nem az én felelősségem.


Üdv, minden jót.

2011. nov. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 Diakónus válasza:
55%

Azért bátorkodom és bátorkodtam én is hozzászólni mert érintett vagyok. Talán annyit, hogy 6 év teológiát is tanultam.

41 évesen letisztázódtak bennem azok a dolgok, amik miatt valamikor rágódtam. Most boldog vagyok Isten gyerekeként és melegként és nem akarok "meggyógyulni"...engem így és itt szeret az Isten!

2011. nov. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:

De akkor most ezt nem értem.


A Biblia nem istentől ihletett? Csak azért kérdem, mert az elítéli a homoszexuális viselkedést, mint magatartást.

Vagy ez nem vonatkozik mindenkire? Vagy a Teremtő időközben meggondolta magát és ez ma már nem bűn?


Segítsen már valaki ezt értelmezni...

2011. nov. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!