Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten tényleg megveti a...

Isten tényleg megveti a homo/biszexualitást? Miért?

Figyelt kérdés
Én hívő családba származom és tudom, hogy nem mondhatom el az ilyesmi érzéseimet anyámnak, mert csak arra kérne, hogy imádkozzam, hogy ez elmúljon...
2011. nov. 22. 08:54
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
17%

értelmezés:


Az élő ember fontosabb, mint egy könyv.


ha nem: abból emberáldozat, (Moloch, Kálvin etc.) származik.

2011. nov. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
75%

Igen, de itt nem "egy könyvről" van szó, hanem a Bibliáról.

Isten szava vagy nem?

2011. nov. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
Isten szava minden, amire valaki azt mondta, hogy az.
2011. nov. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
Isten folyamatosan beszél. nem kukult meg a Biblia óta. az emberek szemében, szól hozzád, és tisztességes boldogság vágyában. Egyetlen ember többet ér mint a Biblia összes nyomtatott példánya egybegyűjtve, ez az alap.
2011. dec. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem kukult meg. Isten valóban szól hozzánk emberek, emberi tulajdonságok, sőt az ő csodálatos teremtésműve által is. És valóban többet ér az ember, mint egy könyv.

Isten a Bibliát azért íratta le az emberekkel, hogy többek között megismerjük Őt, például a nézeteit bizonyos dolgokról.


A kérdés az, hogy megváltozott e a nézete a homoszexualitást illetően. Amikor leíratta a Bibliát akkor egyértelműen elítélte ezt a magatartást. Most már nem? Most már vajon elfogadja? Isten nem változtatható.

Véleményem szerint nem lehet Őt gondolkodásában formálni.

2011. dec. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 Diakónus válasza:

Egy kis fogalomtisztázás!-Isten a Bibliát nem titkárnőknek diktálta és tollba mondta. Egy adott korban egy adott helyen egy adott kultúrával rendelkező adott népnek tanítók, próféták által "szólt" az Úr. És aztán ezt az írástudók a maguk módján a maguk stílusában megfogalmazva leírták. És aztán másolták és fordították és különböző vallási irányzatok és vallások csűrték és csavarták....és mondjuk ki "megerőszakolták".

Attól a Szentírás Isten Igéje és sugalmazotti mivoltja örök érvényű!!! Ezért mindig minden korban minden kultúrában hirdeti az Igazságot! És ha megkérdezzük, hogy mi az igazság valójában? - Egyszerű a kérdés maga Isten maga az Élet!

Ha a Bibliából mindent szó szerint értünk akkor nem tudnánk létezni! Főleg, ha tiltásokat ragadjuk ki... ilyen szélsőséges kiragadás a homoszexuálisok "megvetése" is...

Megértem következetes konok kérdés sorozatod...de ha nem vagy nyitott elfogadni más emberek véleményét és csak a sajátod egyoldalúan verklizését képviseled...akkor annyit tudok mondani neked, hogy kérd Isten kegyelmét, hogy világosítson meg és hallgatva szívedre tedd amit tenned kell! Isten áldjon!

2011. dec. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:

Rendben van. Természetesen meghallgatom más emberek véleményét.

Hozzád hasonlóan én is szeretem Istent.


Én viszont úgy akarom őt imádni, ahogyan azt ő szeretné, nem pedig, ahogyan én szerintem, vagy mások szerint kell, csupán azért mert az kényelmesebb.


Ha nem így tennék, az csúnya lenne. Mint amikor valakinek ajándékot veszek és megkérdezem, hogy minek örülne a legjobban. Ő mond valamit, én pedig teljesen mást veszek. Ez tetszeni fog neki? Nem hiszem.


Isten az ő a Szavában is világosan tudatja velünk nézetét:

"Férfiúval ne hálj úgy, amint asszonnyal hálnak, utálatosság az"


Ennyi. Nincs ezen semmiféle csűrés csavarás.


De hogy a szavaddal éljek, nem fogok tovább verklizni.

Üdv.

2011. dec. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
34%

# 47:

Szerintem nagyon jókat írtál a témában, teljesen jó hozzáállással. Úgy tűnik, egy véleményen vagyunk. De láthatod, az érintetteket abszolút nem érdekli, hogy nem ellenük beszélünk, hanem a bűn ellen. Nem érdekli őket, hogy segíteni szeretnénk, mindent támadásnak éreznek. Hogy nem értik a leírtakat vagy nem akarják érteni, én nem tudhatom. De az biztos, hogy az ő felelősségük a döntés... Segítséget kaptak és kaphatnának, ha nem élnek vele, senki nem fogja rájuk erőltetni.


Egyébként már csak azért sem értem ezt a minden áron való ragaszkodást a homoszexualitáshoz, mert pl. az anális közösülés miatt bekövetkező egészségügyi károsodások miatt hittől függetlenül is el lehetne gondolkodni, megéri-e... A részletek külön bekezdésben, zárójelben, a komment végén; elég naturálisan, úgyhogy ha nem bírod az ilyesmit, vagy túlságosan vizuális típus vagy, akkor inkább ne olvasd tovább. Csak gondoltam, leírom.


Nemrég olvastam egy cikket a neten, amelyben abszolút világi szakemberek sem igazán javasolják az análszexet senkinek, tehát hetero pároknak sem. Akkor meg nem tudom, miről beszélünk...

Az már csak az én magánvéleményem, hogy a proktológusok néhány éven vagy évtizeden belül felvilágosító kampányba fognak kezdeni a rengeteg szenvedő beteg miatt, akiket kezelnek. Bár mielőbb megtörténne...


[1. Nagy a kockázata a belső sérülésnek (bélfal), ebből következőleg nagyobb a fertőzésveszély, mint egy férfi-nő normál aktusa esetén; mivel a végbélben több a kórokozó, mint a hüvelyben, és ezek a kórokozók könnyen bejutnak a vérbe a sérülésen át. 2. A záróizmok hosszú távon károsodnak, ezért a béltartalom kontroll hiányában kiszivároghat (savak, egyebek); így kicsípi a bőrt, ami igen fájdalmas, ráadásul viszket is; a vonalkódos alsóneműről nem is beszélve. 3. Nagyobb az esély az aranyér kialakulására, kisebb-nagyobb végbélrepedésekre... Így hirtelen ennyi.]

2011. dec. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
33%

Miért lenne bűn az, ha valaki biszexuális vagy meleg? Miért bűn az, ha valaki nemtől függetlenül szereti a másikat?


20 éves egyetemista lány vagyok. Életemben csak egy párkapcsolatom volt, egy fiúval, 5 éven át tartott. szerettük egymást, de kihült a végére. Eléggé rossz volt a tudat, már 10 éves koromtól, hogy képes vagyok beleszeretni lányokba is.. Aztán volt is ilyen érzésem más lányok felé.


Ugyan olyan szerelem, mint heteroéknál. Azt érzed, hogy szétrobban a szíved a mellkasodban, mindent odaadnál érte, mindent megtennél pár kedves szóért, amit tőle kaphatsz. és amikor már túlcsordul benned a szeretet, akkor megölelnéd... és vigyáznál rá.


Bűnös volnék? vagy beteg? Óóó nem... Teljesen normális vagyok, tanulok, az életre készülök. És nem fogom elnymni az érzelmeimet senki kedvéért, nem fogok egy rohadt könyv miatt sz*rkupacként tekinteni saját magamra. Nem vagyok bűnös, nem vagyok beteg. Emberi lény vagyok, érzelmekkel.


És a téma nyitjának üzenem:


Az legyél, aki vagy. ne hagyd, hogy befolyásoljanak. az érzelmeid vezérelnek és azok mutatják meg neked, hogy ki vagy, mi vagy. Nem a biblia meg nem a papbácsi, meg nem a hívő szüleid. ezek mind csak b*szogatnának, mert a szívedet képes vagy olyanoknak adni, akik "nem a jáóisten útját követik és bűűűdösbúzák".


A szüleidnek eddig semmi köze ehhez. ne mond el neki, kíméld meg magad a felesleges balhétól. ez a te életed, a te érzéseid, NE HAGYD, hogy befolyásolják. Mert azzal csak beleköpnek az életedbe. az életedet te magad alakítod ki és úgy éld meg, ahogy jól esik.

2012. márc. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
Köszönjük, Emese.
2012. márc. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!