Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek létezik Isten?...

Szerintetek létezik Isten? Érvek, ellenérvek?

Figyelt kérdés
Keresztény ként nőttem fel, és be is vagy merítkezve, de ez a videó elbizonytalanított: http://www.youtube.com/watch?v=voNYyJGpRzc
2011. nov. 25. 14:56
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
24%

"Az, hogy Amerikában megduplázódott az ateisták száma, nem jelent semmit. Nem csak mert az amerikai emberek nem éppen a ragyogó intelligenciájukról híresek, hanem mert aki a pénzben és a hatalomban hisz, az a vallását eldobja, ha nincs rá szüksége. És az tudtad, hogy Afrikában, Kínában és Indiában növekszik a keresztények száma? Ilyenek ezek a statisztikák. Aki neked ellentmond, az hülyeséget beszél? Nagyon dogmatikusan gondolkodsz, rosszabb vagy, mint egy bigott vallásos."


Nem jelent semmit? Amerikában vallásosabbak az emberek, mint Európában! Messze erősebb a keresztény öntudat mint itt, és nem jelent semmit? Ha egy olyan országban mint az USA megduplázódott az ateisták száma, az elég nagy dolog. Amúgy ti beszéltek folyton arról h ne általánosítsunk, és ne nézzük le felebarátainkat, úgyhogy most megkérnélek, hogy te se tedd. Az amerikai emberek nevében is kikérem ezt magamnak, hogy ők buták lennének. Nem buták csak más az oktatási rendszerűk. Nem tanulnak mindent általánosan, hanem csakis célirányosan, a szakmai dolgokat. Egy ismerősömtől tudom ezt, aki 1 évet volt kint cserediákként.


Ha már ilyet állítasz hogy afrikában és ázsiában nő a keresztények száma, kérlek mutass valamilyen hivatalos felmérést, vagy statisztikát. Ázsia olyan, a kereszténységtől jóval régebb ideje létező vallásoknak/filozófiai irányzatoknak a szülőföldje mint Buddhizmus, Hinduizmis, Taoizmus, vagy Konfucianizmus. Szerinted az a sok millió ember át fog térni, és el fogja dobni több ezer éves indentitását. Szerinted kérnek ők a fundamentalista, bigott, vérgőzös kereszténységből? Persze, azt elhiszem hogy ott is térnek át emberek erre, de akkor mi a helyzet Európával, ahol egyre többen térnek át különböző keleti vallásokra. Maximum ilyen mértékben "nőhet" ott a keresztények száma.


De csak hogy egy másik példát mondjak. Kik jelentik a jövőt? A fiatalok. Van egy egyszerű módja hogy megnézd hogyan gondolkodnak. Facebook! Igen! Meglehet adni az adatlapodon a vallási hovatartozást. Nézd meg a jelenlegi számokat: Református: 1280 tag, Keresztény - Katolikus: 1628 tag, Ateista: 4541! A fiatalok között akik a jövőt jelentik, többen vannak az ateisták, mint a 2 nagy keresztény tábor együtt véve. Mi ez ha nem a kereszténység hanyatlása? És légyszíves ne kezdj ebbe semmit belemagyarázni. Mivel a "nem válaszolókról" semmit sem tudunk, ezért csak ez a 7500 ember jelenti az összehasonlítási alapot. PONT!


Az egyház olyannyira be van pánikolva amiért az interneten egyre többek számára érhető el a valódi tudás, hogy már különböző óvintézkedéseket hoznak. Hogy ne terjedhessenek szabadon a különböző információt olyan keresztény honlapokkal védekeznek mint a godtube és társaik. Mi ez ha nem egy hanyatló vallás leáldozása? A történelem folyamán attól a ponttól hogy az emberek elkezdtek merni gondolkodni, az egyház csak vesztett a hatalmából és erejéből. Miből gondolod hogy ez a folyamat megáll, esetleg visszafordul?


Jah és várom azt a hivatalos statisztikát vagy grafikont a kereszténység erősödéséről.

2011. nov. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:

Szerintem az a kérdés másodlagos, hogy van-e isten.

A véleményem az, hogy teljesen valószínűtlen, és ehhez a megállapításhoz magamtól jutottam el.


Persze ettől még létezhet egy olyan valami, ami rendelkezik a keresztények istenének képességeivel, de ahogy azt néhány kérdésnél már kifejtettem, teljesen valószínűtlen, hogy ez a valami bármit megteremtsen, mert egyszerűen hiányzik a motiváció.

2011. nov. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
59%

Wikipedia: "Christianity in China is a growing minority religion that comprises Protestants (Chinese: 基督教; pinyin: Jīdūjiào; literally "Christ Religion" or Chinese: 新教; pinyin: Xīn jiào; literally "New Churches"), Catholics (Chinese: 天主教; pinyin: Tiānzhǔjiào; literally "Lord of Heaven Religion"), and a small number of Orthodox Christians. Although its lineage in China is not as ancient as the institutional religions of Taoism and Mahayana Buddhism, and the social system and ideology of Confucianism, Christianity has existed in China since at least the seventh century and has gained influence over the past 200 years.[1]


The growth of the faith has been particularly significant since the loosening of restrictions on religion by the People's Republic since the 1970s. Religious practices are still often tightly controlled by government authorities. Chinese over age 18 in the PRC are permitted to be involved with officially sanctioned Christian meetings through the "China Christian Council", "Three-Self Patriotic Movement" or the "Chinese Catholic Patriotic Association".[2] Many Chinese Christians also meet in "unregistered" house church meetings. Reports of sporadic persecution against such Christians in Mainland China have caused concern among outside observers.[3]"


De nagyon érdekes műsorokat láttam arról is, hogyan kínozzák a keresztényeket az ateista barátaid Kínában. Az amerikaiakat pedig nem nézem le, csak azt mondtam hogy nem a ragyogó intelligenciájukról híresek. Több éves külföldi tartózkodásom alatt is megállapítottam ezt. Nem lenézően, tényszerűen.


A fiatalok akik fenn vannak a facebookon ateisták? Nahát. A hit bizonyos mély meggyőződést igényel. Majd az ő gyerekeik hívők lesznek, mert ellenük fognak lázadni.


Hiába idézel itt statisztikákat, ugyanúgy ne mondanak semmit, mintha azt írnád, a h1n1 vírus milyen jó dolog, nézzük csak meg, hányan kapták el. Gondolkozz csak úgy, ahogyan a többség, én ebben nem akarlak meggátolni téged :-)

Szép estét.

2011. nov. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:

"De nagyon érdekes műsorokat láttam arról is, hogyan kínozzák a keresztényeket az ateista barátaid Kínában."


A kommunisták, nem az ateisták. Egyébként kötve hiszem, hogy Kínában ilyet csinálnának. Észak-Koreáról már el tudnám képzelni.

2011. nov. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
9%

Tegnap 17:53!


Ne haragudj meg, de én nem ezt kértem. Az általad bemásolt szöveg semmi konkrétat nem mond, és alig beszél a hívők számáról, inkább azt taglalja hogy a kínai politikai rendszerben, hogyan szabályozzák az egyházakat. Mindössze annyit írnak, hogy az elmúlt kétszáz évben nőtt a keresztények száma, de még azt sem írják, hogy konkrétan milyen mértékben, és hányan vannak ma. Ez nem állja meg a helyét. Pontosan ugyan azt jelenti, mintha azt mondanám, hogy Európában és az USA-ban az elmúlt 200 évben nőtt a keleti tanokban hívők száma, és ez szintén igaz. Ezzel szemben amit én írtam az ateisták számának alakulásáról, mindössze egy 10 éves periódusra szólt, és megduplázódott. Remélem érzékelhető a különbség aközött hogy "200 év alatt nő a hívők száma" és aközött hogy "10 év alatt megduplázódott az ateisták száma". Remélem te sem gondolod komolyan, hogy a kettő egyforma mértékű és jelentőségű.


A politikai rezsimek általi vallástilalmat és a választott, személyes meggyőzőséden alapuló ateizmust kérlek ne keverd össze. Nem mindegy hogy egy államhatalom betiltja az adott országban a vallást, ezáltal mint ateista ország nevezik azt, vagy egy adott személy ateistának nevezi magát. Azt pedig semmivel sem tudod bizonyítani hogy azok a személyek akik a keresztényeket kínozták, maguk is ateisták lettek volna. Kérlek add meg a műsor címét, hogy én is megnézhessen. Továbbá a keresztények is kínoztak a történelem folyamán muszlimokat, valamint Buddhistákat és Hindukat a Brit India idejében. A keresztények sem jobbak ilyen téren sem, az adott ember jelleme és cselekedete különben sem a vallási meggyőződésétől függ. A keresztények között is, a muszlimok között is, és az ateisták között is vannak jó illetve rossz emberek, bárnem hiszem hogy az embereket ennyire be lehetne kategorizálni, hiszen nem csak feketék és fehérek vagyunk. Minden ember szürke. A jó és a rossz pedig teljesen szubjektív. Ami az egyiknek jó, az a másiknak rossz. Arra is megkérlek, hogy ne általánosíts, hiszen ti szoktatok azzal védekezni, hogy ne vegyünk minden keresztényt egy kalap alá, nem mindenki fundamentalista és bigott, hát most én is erre kérlek az ateisták nevében. Szerintem ez jó példa erre:


[link]


Miből vontad le azt a következtetést hogy lázadásból ateisták? Miből gondolod hogy nem személyes meggyőződésből? Miből gondolod hogy aki ateistaként és jó szülőként fogja felnevelni a gyerekét, annak a gyermeke majd lázadni fog a szülő ellen és ezért megtér?Mire alapozod ezt? Van bármilyen pszichológiai szabály erre?


A statisztikák nem mondanak semmit? Érdekes kijelentés. Akkor holnap bezárathatnád a KSH-t, és az összes politikai elemző céget. Megértem hogy felzaklatnak a tények, de kérlek ne ilyen gyerekes módon akarj meggyőzni.


Szép napot Neked!

2011. nov. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
68%

"Miből vontad le azt a következtetést hogy lázadásból ateisták? Miből gondolod hogy nem személyes meggyőződésből? Miből gondolod hogy aki ateistaként és jó szülőként fogja felnevelni a gyerekét, annak a gyermeke majd lázadni fog a szülő ellen és ezért megtér?Mire alapozod ezt? Van bármilyen pszichológiai szabály erre?"


Mert ez egy általános tendencia. A vallásos szülők gyerekei, de legkésőbb unokái fellázadnak, aztán az ateista szülők gyerekei követik a vallást. Én is ateista családból jövök. Az ateista szüleim (legalábbis anyám) vallásos családból. Apám szülei kommunisták voltak, apa nem lett vallásos, de a komcsikat utálta,a rendszer ellensége volt.


A lázadás a felnőtté válás természetes velejárója. Az egyik híres brit ateista tudós beszámolt róla, hogy a fia keresztény lett. Nem érti, de nem korlátozza a szabadságában. Viszont ő maga azóta keresztény tudósokkal vitatkozik, mintegy a választ keresve.


Óh nem, nem zaklatnak fel a tények. (már amennyiben egy statisztikát ténynek lehet nevezni. Mert statisztikailag az emberiség túlnyomó többsége szerint van Isten, ÉN MÉGSEM TEKINTEM EZT TÉNYNEK.A saját személyes megtapasztalásom alapján hiszek, és eszembe sincs elvárni tőled hogy egy megértsd, vagy érvként felhozni ezt egy vitában. ) A statisztika iránymutató, nem több. Növekszik az ateisták száma? Nagy kunszt. Az igazságot nem befolyásolja, hányan hisznek benne, az igazság marad.


Nem, nem nem nem akarlak meggyőzni se statisztikákra hivatkozva, sem máshogyan. Engem nem zavar, ha nem hiszel. Te miért kezdtél el itt érvelni hogy a hívők unintelligensek? Te miért akarsz minket meggyőzni hogy az ateisták intelligensek?

2011. nov. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 Lifeishard válasza:
100%

Én személy szerint hiszek Istenben. Nem tudom megmagyarázni a létezését, de nem is akarom. Nem együgyűségből teszem - a tudományban is hiszek (orvosnak tanulok), de a kettő nem zárja ki egymást.

Isten létét az ember nem tudja megmagyarázni, leírni. Persze, ebbe a mondatomba a nem hívő emberek simán beleköthetnek, hogy "így könnyű". Az ember azért nem tudja felfogni egy világteremtő hatalmasság létét, mindenhatóságát, mert ember. "Teremtsen akkora követ, amekkorát nem bír felemelni!" Ha tud ilyet tenni, nem mindenható, mert nem tudja felemelni; ha bármekkorát fel tud emelni, azért nem mindenható, mert nem tud akkorát teremteni.

2011. nov. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
76%

Sziasztok!


Eléggé eltértetek már a kérdéstől, de ha már így történt, néhány témába belekotyognék egy kicsit.


A 4. válaszolónak: Nagyon merész és határozott kijelentés, még a "szerintem" szó is kimaradt a mondatból...

Akkor én most kijelentem, hogy de van Isten. Pont.

Vitatkozni meg nem érdemes ezen, szerintem ezt mindannyian tudjuk.


Az ateistanaplót én is olvasom időnként. A szerzőjét nagyon tudom sajnálni, mivel az írásaiból az látszik, hogy soha nem ismerte meg Isten kegyelmét úgy igazából. Gondolom, a "szaktársainál" is hasonló problémák lehettek...


A legelső videót néztük meg most a lányommal, előzőleg még nem láttuk; végignevettük az egészet (hogy finoman fejezzem ki magam...), úgyhogy köszönöm. :)

Cserébe ajánlom a következő honlapokat, nagyon szórakoztatóak tudnak lenni (főleg az első, mert bubuka a kedvencem):


[link]


[link]


[link]


Megjegyzem, egy régebbi kérdésnél már ajánlottam ezeket az ateistáknak, de nem igazán tetszett nekik... Biztos bele sem néztek egyikbe sem, csak reflexből rádőltek a pirosra. :)


folyt. köv.

2011. nov. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
82%

A kereszténység növekedése / fogyása témakörben két érdekes oldalt találtam:


[link]


[link]


A kínai kereszténység statisztikájáról egy Wiki-oldal, mely szerint 1998 és 2008 között a keresztények száma 11 millióról 21 millióra nőtt. Akárhogy számolom, ez 10 millió ember, ill. 90,91 %-os növekedés. DE: Ez a "hivatalos" statisztika adata, becslések szerint a keresztények száma akár 70 millió is lehetett abban az évben.


[link]


Az eltérésre a magyarázat, továbbá a 2010-es adatok az alábbi linken olvashatók:


[link]



A keresztényüldözésről egy érdekes link, eszerint azokban az országokban a legrosszabb a helyzet, ahol a muszlim vallás az uralkodó; Kína a 13. helyen van:


[link]


folyt. köv.

2011. nov. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
82%

És ismét az intelligencia kérdése...

Előre jelzem, hogy nem szeretek általánosítani, és nem szeretem, ha engem bele akarnak gyömöszölni valamilyen skatulyába. [Fundi, keresztény, karizmatikus oké... Na de ezeken kívül (vagy belül) még rengeteg szempont lehetne... :) ]


Tehát nem veszem egy kalap alá az ateistákat sem, szerintem mindenki egy-egy egyéniség, legalábbis jobb esetben. Viszont nagyon nem szeretem, amikor közülük pontosan a "gyengébbek" jönnek azzal a szöveggel, hogy a hívők intelligenciája így meg úgy... Egyszer már ajánlottam az alábbi honlapon található ingyenes IQ-próbatesztet azoknak az ateistáknak, akik szilárd meggyőződéssel vallják, hogy csakis intelligensebbek lehetnek a hívőknél. Akkor egyetlen jelentkező sem akadt, hát most hajrá, ismét áll a zászló bárkinek:


[link]


Az eredményeket kéretik megtekinthetővé tenni. :)


Ha esetleg valaki tud megbízható tesztet, mely az érzelmi intelligenciát méri, megköszönném, ha bemásolná a linket.



Nem mellesleg szeptember első felében kérdezett valaki az alábbi statisztikákról, érdemes kicsit böngészni; bizonyos esetekben van nagyobb különbség a vallásosak és a nem vallásosak között, más esetekben nincs:


[link]


Érdekes például, hogy az ateisták nem azt szokták kiemelni, hogy a kanadai Mensa-tagok 62,9 %-a vallásos. Vagy azt, hogy mindössze max.10 % az eltérés a felsőfokú tanulmányokat folytatott és nem folytatott személyek álláspontja között (a Gallup-felmérés alapján).


Jó böngészést. Üdv. :)

2011. nov. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!