Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek létezik Isten?...

Szerintetek létezik Isten? Érvek, ellenérvek?

Figyelt kérdés
Keresztény ként nőttem fel, és be is vagy merítkezve, de ez a videó elbizonytalanított: http://www.youtube.com/watch?v=voNYyJGpRzc
2011. nov. 25. 14:56
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

Hála Istennek a pásztorom segített a döntésben! :)

Remek példát hozott:

Egy tudós elhatározta, hogy bebizonyítja majd Isten nem létét, és hogy ő is tud életet teremteni. Fogott egy egysejtűt, és mikroszkóp alatt 42 darabra szétdarabolta egy gyémánt szikével, eközben természetesen folyamatosan vezette a doktori írásait. Majd a szétvágott darabokat lefagyasztotta, és azt megvizsgáltatta több tudóssal is, hogy azok valóban teljesen elhalt darabok, és nem lehet egyesíteni, és egy évig lefagyasztva tartotta. Amikor eljött a nagy pillanat, hogy felolvassza azt és egyesítse azoknak darabjait, (természetesen beállította a megfelelő hőmérsékletet, fényt... stb) sikerrel járt, és újra élt az egysejtű. Viszont egyik éjjel hirtelen felébredt álmából, és széttépte irományait Isten cáfolatáról, ugyanis rájött arra, hogy mindenképp kell lennie egy külső erőnek, hiszen én állítottam be a fényt, a hőmérsékletet, így már világos hogy van egy külső intelligencia. Így megtért ez az ember is :)

Majd ezzel is példálózott:

Newton termodianamika 2. törvénye:

Minden magára hagyott rendszer a legnagyobb rendezetlenségre törekszik!

Pl, ha nem művelsz egy földet, vagy nem takarítasz a lakásban, az egy idő után használhatatlan lesz.

Isten folyamatosan gondoskodik rólunk, mert ha nem így lenne levegőt sem kapnánk.

Köszönöm Testvéreim nektek is az erősítést a hitben!

Isten áldjon benneteket!!!

2011. dec. 4. 22:57
 22/42 anonim ***** válasza:
0%
isten nem létezik és nem is létezhet! Semmilyen bizonyíték nincs a létezésére, és amíg nincs addig nem létezik! Azért fantáziálni persze lehet, csak nincs értelme!
2012. febr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
59%

Vidiripi


"A sötét anyag olyan anyagfajta, amely csillagászati műszerekkel közvetlenül nem figyelhető meg, mert semmilyen elektromágneses sugárzást nem bocsát ki és nem nyel el, jelenlétére csak a látható anyagra és a háttérsugárzásra kifejtett gravitációs hatásból következtethetünk"


"Semmilyen bizonyíték nincs a létezésére, és amíg nincs addig nem létezik! Azért fantáziálni persze lehet, csak nincs értelme!"


Persze a tudósok is fantáziálnak. Vagy épp úgy közelítik meg a helyzetet hogy megvizsgálják azokat a dolgokat ami arra utal hogy létezik. Legyen szó a Univerzumot alkotó dolgokról illetve Isten létéről. Nem olyan egyértelmű A dolog mint ahogy te azt elképzeled.


Róma 1:19 Mert ami megismerhető az Istenből, az nyilvánvaló előttük, mivel Isten nyilvánvalóvá tette számukra. 20 Ami ugyanis nem látható belőle: az ő örök hatalma és istensége, az a világ teremtésétől fogva alkotásainak értelmes vizsgálata révén meglátható.

2012. febr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
0%
POntosan olyan egyszerű a dolog ahogy gondolom! Egyszerűen nincs bizonyíték, de ha te tudsz valamit mutatni, akkor azt szivesen elolvasnám, vagy megnézném!
2012. febr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
46%

Vidiripi


24. hozzászóló. Olvasd el a 23. választ!

2012. febr. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
0%
Az semmit nem bizonyít isten létezésére!
2012. febr. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
59%

Vidiripi


Akkor mit bizonyít?

2012. febr. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

Ha én most hiszek akkor nem veszítek semmit.

De te viszont ha nem hiszel, mert makacs vagy, és a halál után dől el, hogy van Isten, akkor Te mindent elveszítettél.

Ott már késő váltani...

2012. febr. 24. 19:18
 29/42 anonim ***** válasza:

"Ha én most hiszek akkor nem veszítek semmit.

De te viszont ha nem hiszel, mert makacs vagy, és a halál után dől el, hogy van Isten, akkor Te mindent elveszítettél.

Ott már késő váltani..."


És ha rossz istenben hiszel?

Vagy ha rosszul hiszel abban amelyikben kellene?

Több, mint 40 ezer keresztény irányzat van, sok közülük kizárólagosnak tartja magát, és még nem számoltam a többi létező vallással, azok irányzataival, a kihalt vallásokkal és azok irányzataival.

Kiválasztani egy istent és egy módszert, és abban és úgy hinni, ugyanúgy orosz rulett teli fegyverrel, mint nem hinni egyikben sem.

2012. febr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
0%

"Ha én most hiszek akkor nem veszítek semmit.

De te viszont ha nem hiszel, mert makacs vagy, és a halál után dől el, hogy van Isten, akkor Te mindent elveszítettél.

Ott már késő váltani..."



Semmit nem veszítek a halál után, mert a halál után semmi nincs! De ha van mennyország, akkor ott csak újszülöttek vannak, mert olyan ember nincs aki büntelen, ezért senki nem kerül oda,főleg úgy, hogy nincs is!!!

2012. febr. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!