Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a HIT...

Mi a véleményetek a HIT GYÜLEKEZET-röl?

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 22:29
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Nem vagyok hitgyülis, de többször megfordultam már ott, ismerem tanításaikat, vannak ismerőseim barátaim akik oda járnak. Ezek alapján azt tudom elmondani, hogy a Hit Gyülekezete egy karizmatikus protestáns közösség. Egyik legnagyobb hibája, hogy nem veszi komolyan Pál szavait, amelyek így hangoznak:

"Azért ha az egész gyülekezet egybegyűl és mindnyájan nyelveken szólnak, bemenvén az idegenek vagy hitetlenek, nem azt mondják-é, hogy őrjöngtök?" (I.Kor 14:23).

Sajnos ez a gyakorlatban pontosan így történik, szó szerint félelemetes egy ilyen alkalmon résztvenni egy kivülállónak...


Nagyon sok komoly kérdésre nem igazán tudnak pontos és korrekt választ adni. Sokkal inkább érzelmekre alapszik a hitük mint értelemre és meggyőződésre. Elég visszás az anyagiakra vonatkozó tanításuk, és gyakorlatuk, igazából a nagy botrányok mindig ekörül forognak. Nagyon liberálisak az életmódukban, ugyanazt a zenét találod az alkalmaikon, mint a divatos könnyűzenei rádióadásokban, csak éppen keresztény szöveggel. A liberalizmus áthatja életmódjukat is nem veszik komolyan a biblia szerénységre, mértékletességre, egészséges életmódra vonatkozó tanácsait. Krisztus veszélyesnek tartja az ilyen életet:

"Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket..." Mt. 7:22-23.


Ugyanakkor nagyon sok fiatalt térítenek jó útra, akik igazán mélyről kerülnek közéjük! Többnyire vidám, és társadalmilag értékes életet élnek, jószándékú rendes emberek.


Üdv. Péter

2011. nov. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
100%

Mi itt házasodtunk Párommal 3 hete.

Párom gyermekkora óta a tagja, én csak párom hatására lettem " Gyülis ". Nekem személy szerint semmilyen negatív tapasztalatom nem volt itt 2 év alatt.

Persze fura az hogy nyelveken szóltak mellettem, és amikor a Szent Szellem munkálkodott, de mióta én is megtapasztaltam ezeket, nagy boldogság, hogy közéjük tartozom én is :)


Hogy elveszi a pénzünket azt erősen cáfolom!!

A Bibliába megvan írva, hogy fizess tizedet, de ez a gyülekezetben is mint mindenhol máshol, rád van bízva mennyit adsz az egyháznak.

Nem néznek ki ha semmit nem adsz, és akkor sem ha 20 ft ot, vagy 10000 et.


Hozzátenném a nagyapámat a Katolikus pap nem temette el addig amíg nem fizettük be a tizedet... akkor miről beszélünk ....


Nagyon sok kedves, jószándékú embert ismerhettem itt meg, akik a Biblia tanításai szerint élnek, szeretik Istent.


19/ L

2011. nov. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
0%

A saját véleményemet nem írom le, de viszont hadd mondjam el valaki más véleményét aki imában tanácsot kért a Szentlélektől a Hit Gyülekezetével kapcsolatban és ezt a választ kapta:

"sok benne az önérdek"

2011. nov. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell félni tőle. A katolikus egyház ezerszer nagyobb szekta.

Én nem vagyok HGY-s, de járnak oda ismerőseim, és jóra való embereknek ismerem őket. Tisztességesek.

A tanításaikkal kapcsolatban viszont vannak fenntartásaim, mert bizonyos hangsúlyok eltolódtak. Ugyanakkor az a munka amit elkezdtek, és amit végeznek, megkérdőjelezhetetlen. Pajor Tamás, Friderika, Gera, stb. Ezek az emberek rég elzüllöttek volna, már rég nem élnének talán, ha meg nem térnek ott. És nézzétek csak meg őket, milyen tehetséges, normális emberek!

2011. nov. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 10:34-es válaszoló!


Először is megkérlek téged hogy ne próbálj meggyőzni az Egyházad teológiájáról ugyanis hidd el nekem, hogy pontosan ismerem, mivel tanultam is róla. Péter nagyjából leírta hogy mi a gond a Hit Gyülekezetével, ezzel egyet is értek. Lehetne még nyilván részletezni is, de a lényeg benne van. Néhány dologra azonban még felhívnám a figyelmed:


A nyelveken szólásról felhívnám a figyelmed erre a videóra:


http://www.youtube.com/watch?v=0m3mwARgVho


Amit tehát a karizmatikus gyülekezetek Keresztény jelenségnek gondolnak, az ugyanúgy megvan más nemzetnél (vagy nemzeteknél is) semmi köze a Lélekhez...


A táncolásról kapcsolatban pedig illene megjegyezni hogy Dávid esetében egyszer fordult elő. De Dávidnak azért milyen szabadítások voltak már az életében? Akkor ott a pillanat hevében megtette, de soha többé nem fordult elő. Én kíváncsi lennék arra, hogy akik elmennek a Hit Gyüleketezébe minden hétvégén bulizni azoknak vajon milyen nagy szabadítások vannak az életében, hogy rendszeresen csinálnak olyat, amit Dávid csak egyszer tett meg?


Egyébként meg ez a táncolás az Újszövetségi időkre már egyáltalán nem volt jellemző. Jézus és az apostolok szelíd életet éltek, és ez így maradt Krisztus Mennybemenetele után is. Az apostolok sem buliztak soha


Mindazonáltal ha te ezt csinálni akarod, akkor jogod van hozzá hogy megteheted, de engem kérlek ne próbálj meggyőzni, mert én az alázaztos és tiszteletteljes Istentiszteletet részesítem előnyben.

2011. nov. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
67%

"Amit tehát a karizmatikus gyülekezetek Keresztény jelenségnek gondolnak, az ugyanúgy megvan más nemzetnél (vagy nemzeteknél is) semmi köze a Lélekhez..."


Azt feltételezed hogy a Lélek csak a keresztényeknél működik?


Jn 3,8 - A szél ott fúj, ahol akar, hallod a zúgását, de nem tudod, honnan jön és hova megy. Így van vele mindenki, aki a Lélekből született."


"A táncolásról kapcsolatban pedig illene megjegyezni hogy Dávid esetében egyszer fordult elő."


Nézd meg azt is hogy Dávid felesége milyen súlyos bűntetést kap Istentől miután elítéli a táncot. Persze ettől még szerintem is vigyázni kell hogy ne botránkoztassunk meg másokat, de Dávid története is elég elgondolkodtató.

2011. nov. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:

Kedves 11:05-ös válaszoló:


"Azért ha az egész gyülekezet egybegyűl és mindnyájan nyelveken szólnak, bemenvén az idegenek vagy hitetlenek, nem azt mondják-é, hogy őrjöngtök?" (I.Kor 14:23).


Azt hiszem Pál apostol tökéletesen leírta a lényeget a Nyelveken szólásról, én speciel ugyanezt gondolom, és horrisztikus látványnak tartom, nem tudnék egy ilyen helyen megmaradni. Véleményem szerint ezek az emberek meg lettek tévesztve. Már csak azért is, mert én Lélek hangját egy "halk és szelíd hangnak" ismertem meg (1Kir 19,12)


Feltöltöttem neked egy hanganyagot, ahol egy tapasztalt Lelkész vizsgálja meg ezt a témát a Szentírás mérlegén:


*****


Előttem már leírták hogy mi a probléma a Hit Gyülekezetével, tehát ebbe nem igazán mennék bele, az azonban tény, hogy nekem az Egyház egyáltalán nem tetszik. Persze nyilván vannak ott is Krisztusnak igazi követői, velük nincs is problémám, de a tanítás, illetve az Egyház hozzáállása a dolgokhoz nem nyerte el a tetszésemet. Bocsánatot kérek de így gondolom.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. nov. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
horrorisztikus*
2011. nov. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
89%
Én a Hit Gyülekezetébe járok. Sajnálattal olvasom azokat a hozzászólókat, akik csak kívülről nézik az egészet, és így fomálnak véleményt. Az ilyen kommentekre inkább nem reagálok. Én csak egy valamit tudok: A Hit Gyülekezeténél megtaláltam mindazt, ami hiányzott eddigi hitéletemből. Biztos vagyok benne, hogy vannak más felekezetek, ahol szintén megtalálhattam volna, de az Úr akarata ez volt. Szívesen beszélgetek olyanokkal, akik ezt nem ismerik, vagy nem tudják elfogadni, de csak akkor, ha normális hangnemben, nem gyűlölködve tesszük ezt. Németh Sándor tanításait is lehet kritizálni, nem tökéletes ő sem, volt már olyan mondata, amit később visszavont, mert belátta, hogy nem helyt álló. Mégis százezrek követik Isten az ő vezérletével, és ez azért jelent valamit.
2011. nov. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
15%

"Mégis százezrek követik Isten az ő vezérletével, és ez azért jelent valamit"


Ajánlom Sztálint. A hitgyüli követői létszámban semmik hozzá képest, és ez már csak jelent valamit, nem?

2011. nov. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!